LM.plSportDeklasacja. Start Konin wciąż niepokonany, Żagiew Dzierżoniów bez szans

Deklasacja. Start Konin wciąż niepokonany, Żagiew Dzierżoniów bez szans

II liga

Ani przez moment sobotniego meczu z Żagwią Dzierzoniów zwycięstwo Startu Konin nie było zagrożone. Koninianie rozbili przyjezdnych aż 40:22 i pozostają niepokonani w rundzie mistrzowskiej II ligi.

Choć oba zespoły w tabeli ze sobą sąsiadują to na boisku podczas sobotniego spotkania dzieliła je przepaść. Start już po pięciu minutach prowadził 5:1 i z każdą kolejną minutą tę przewagę powiększał. Świetnie spisywał się Adrian Franaszek, który pierwszą połowę zakończył z sześcioma bramkami na koncie. Cały Start do szatni schodził z przewagą aż dziewięciu trafień.

Żagiew próbowała zmienić ten obraz, ale niewiele mogła zrobić. Nawet jeśli Franaszek był kryty indywidualnie, to trener Marek Salzman zdejmował z parkietu bramkarza, wprowadzając dodatkowego zawodnika z pola i koninianie dalej bramki zdobywali. Minutę przed końcem meczu gospodarze przebili granicę 40 trafień, a pewnie mogliby dobić i do 50, gdyby nie to, że przy tak korzystnym rezultacie na parkiecie pojawiali się też zawodnicy z głębszych rezerw.

Ostatecznie skończyło się na 40:22 i czwartej wygranej Startu w rundzie mistrzowskiej. Koninianie są w niej niepokonani i sukcesywnie pną się w tabeli. Po sobotnim meczu awansowali na drugie miejsce, wyprzedzając Orlika Brzeg. Do pierwszego Lidera Swarzędz Start traci siedem punktów.

Kolejny mecz za tydzień. Koninianie znów zagrają u siebie, tym razem z LKS PR OSiR Komprachcice.

Start Konin – Żagiew Dzierżoniów 40:22 (21:12)

Start Konin: Przemysław Hejna, Jakub Kujawiński, Bartłomiej Szczap – Adam Śnihur (2), Piotr Kołtunowicz (5), Tomasz Lorencki (5), Olgierd Piaskowski (5), Adrian Grzelka (7), Zbigniew Jarecki, Hubert Sobczak, Paweł Dobry (3), Adrian Franaszek (10), Tomasz Trojanowski (1), Patryk Jurczak (1), Krzysztof Zimny, Adam Kujawiński (1).