LM.plSportSłupca. Tylko punkt SKP w starciu z Białym Orłem Koźmin Wlkp.

Słupca. Tylko punkt SKP w starciu z Białym Orłem Koźmin Wlkp.

Prowadzili 1:0, by ostatecznie zremisować 1:1. SKP Słupca wywalczyła punkt w starciu z Białym Orłem Koźmin Wlkp.

W sobotę do Słupcy przyjechała ostatnia drużyna ligi. To jednak było za mało, by słupczanie zanotowali komplet punktów. Od początku piłkarzom SKP gra się nie układała, choć do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0. W 31. minucie słupczanie wywalczyli rzut wolny przed polem karnym Białego Orła. Piłkę dośrodkował Michał Lorencki, a głową akcję wykończył Marcel Koziorowski.

Po zmianie stron gościom udało się wyrównać. W 66. minucie piłkarze z Koźmina Wlkp. przeprowadzili akcję prawą stroną boiska zakończoną celnym strzałem Marcina Szymkowiaka. W końcówce starcia oba zespoły miały jeszcze szanse rozstrzygnąć losy na swoją korzyść. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Adam Święcicki, ale jego uderzenie obronił golkiper gości. Po drugiej stronie oko w oko z Szymonem Szymańskim stanął Marcin Szymkowiak, ale górą z tego starcia wyszedł bramkarz SKP Słupca.

Jeden punkt pozwolił słupczan pozostać na siódmym miejscu w tabeli. Zespół Wojciecha Henke ma na koncie obecnie dziesięć punktów. Kolejny mecz SKP rozegra w najbliższy weekend, podejmując Koronę Piaski.

SKP Słupca – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1:1 (31’ Marcel Koziorowski – 66’ Marcin Szymkowiak)

SKP Słupca: Szymon Szymański – Marcel Koziorowski (82’ Tomasz Jarecki), Daniel Bednarowicz, Michał Lorencki, Piotr Witowski, Dariusz Gromanowski, Kamil Sroka, Kamil Sikorski, Jakub Woźniak, Jakub Kwaśny (77’ Jacek Mikołajczyk), Marcin Balalja (60’ Konrad Kobylarek).

Biały Orzeł Koźmin Wlkp.: Patryk Szulc – Paweł Majusiak, Szymon Grodzki, Dawid Dolata, Oskar Maciejewski, Jakub Szymkowiak, Marcin Szymkowiak, Mikołaj Szulc (46’ Adrian Derwich), Artur Błażejczak (60’ Marek Wiła), Szymon Gałczyński, Sebastian Wach.