Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportKamil Sobota, prezes SMS-u Ślesin: „Chcemy trzeciego awansu z rzędu”

Kamil Sobota, prezes SMS-u Ślesin: „Chcemy trzeciego awansu z rzędu”

Dodano:
Kamil Sobota, prezes SMS-u Ślesin: „Chcemy trzeciego awansu z rzędu”
Wywiad

Jak deklarował przed sezonem tak zrobił. SMS Ślesin wywalczył drugi awans z rzędu i nie zamierza się zatrzymywać. Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z Kamilem Sobotą, prezesem SMS-u Ślesin.

Dariusz Walory, portal LM.pl: Wiosnę 2024 SMS Ślesin rozpoczynał na trzecim miejscu w tabeli. Jest największym wygranym tego sezonu, bo odrobił straty do lidera i wywalczył bezpośredni awans. Biorąc pod uwagę, że w klubie sporo się działo, ostatnie miesiące nie były łatwe.

Kamil Sobota, prezes SMS-u Ślesin: Była to bardzo trudna runda. Związane to było z problemami finansowymi, jakie spotkały klub, ponieważ rok 2024 zaczęliśmy bez dotacji miasta i gminy Ślesin. Funkcjonowaliśmy tylko dzięki sponsorom. Liczymy na rozmowę z nowym burmistrzem o wsparciu dla klubu. Wstępne informacje w tej sprawie są optymistyczne.

Z Piotrem Maciejewskim tak naprawdę musicie dopiero się poznać.

Niezależnie od tego, kto będzie burmistrzem z pewnością każdy w naszej gminie będzie dbał o to, aby sport w Ślesinie był na jak najwyższym poziomie. Żeby jak najwięcej dzieci miało dostęp do dobrych warunków treningowych.

Tutaj trzeba wspomnieć o awansie ślesińskiej młodzieży do Centralnej Ligi Juniorów U15.

To ogromne wydarzenie. Poza tym drużyna, która przez kilkoma minutami awansowała do IV ligi będzie wzmocniona kilkoma zawodnikami, którzy mają nam pomóc w awansie na kolejny poziom. Chcielibyśmy, aby nasza seria nie zakończyła się na dwóch awansach z rzędu. Ma być kolejny.

Jakie są plany, jeżeli chodzi o Pro Junior System? Bo w tym sezonie wyglądało to bardzo średnio.

Na PJS nastawiamy się dopiero od sezonu 2026/27. Z tego powodu, że grupa naszych wychowanków z U15 będzie rywalizowała w swojej kategorii wiekowej. Wobec tego nie będą włączani do seniorów. Ale już w kolejnym sezonie część z nich powoli będzie wchodzić do dorosłej drużyny jako szesnastolatkowie.

Kolejne pytanie dotyczy nowego sezonu. Bo awans awansem, ale pewnie wszyscy zastanawiają się, co dalej?

Jestem już po większości rozmów z piłkarzami przymierzanymi do gry w naszym klubie. Przychodzi czterech solidnych zawodników, którzy mają pomóc w walce o awans do III ligi.

Wiadomo, kto odchodzi?

Na tę chwilę nie ma żadnego piłkarza, który by stanowczo powiedział, że nie chce już u nas grać.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole