Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportKsiężna Lund. Julia Woźniak bohaterką reprezentacji Polski

Księżna Lund. Julia Woźniak bohaterką reprezentacji Polski

Dodano:
Księżna Lund. Julia Woźniak bohaterką reprezentacji Polski
Piłka nożna

Mieliśmy już kiedyś Księcia Paryża, w 1995 roku został nim Andrzej Woźniak, wychowanek Górnika Konin. W meczu o brązowy medal mistrzostw Europy w Szwecji i przepustkę na finały mistrzostw świata na podobny przydomek zapracowała Julia Woźniak, bramkarka Medyka Konin.

Andrzej Woźniak został okrzyknięty Księciem Paryża po meczu eliminacyjnym do Euro 1996 na Parc de Princes (1:1, 16.08.1995). Dzisiaj jedną z bohaterek kadry Polski do lat 17 została Julia Woźniak, wychowanka Gwardii Koszalin, obecnie występująca w Medyku Konin. W meczu o trzecie miejsce (rozegranym w Lund) podczas Mistrzostw Europy do lat 17 rozrywanych w Szwecji rywalem Polek była kadra Francji. Nasze reprezentantki w rzutach karnych wygrały z faworytkami 4:2 (2:2 w regulaminowym czasie). Julia Woźniak w czwartej serii obroniła jedenastkę. Przez cały turniej była podstawową zawodniczką kadry prowadzonej przez Marcina Kasprowicza. Wyróżniała się nie tylko na tle koleżanek z drużyny, ale i rywalek.

Ten sukces oznacza także, że nasze młode piłkarki za kilka miesięcy pojadą na mistrzostwa świata na Dominikanie.

Jak bardzo dobrze widać nazwisko Woźniak nie ciąży. Choć Julia nie pochodzi z Konina, to reprezentując Medyka z powodzeniem kontynuuje tradycje bramkarskie w naszym mieście.

Wyniki meczów kadry Polski U17:

faza grupowa, Polska – Belgia 1:0

Hiszpania – Polska 1:0

Portugalia – Polska 1:1

półfinał, Anglia – Polska 2:0

mecz o trzecie miejsce, Polska – Francja 2:2, k. 4:2

Foto Łączy nas piłka

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole