LM.plSportMocne wejście w wiosnę. Sokół wysoko wygrał z rezerwami Pogoni Szczecin

Mocne wejście w wiosnę. Sokół wysoko wygrał z rezerwami Pogoni Szczecin

Mocne wejście w wiosnę. Sokół  wysoko wygrał z rezerwami Pogoni Szczecin
III liga

Jak trzeba rozpoczynać rundę wiosenną pokazał dzisiaj w Szczecinie Sokół Kleczew. Zawodnicy Łukasza Cichosa ograli faworyzowane rezerwy Ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Dwa gole zdobyli zawodnicy pozyskani w przerwie zimowej.

Już po 20 minutach było 2:0 dla gości. Wynik otworzył Mateusz Wzięch, a na 2:0 trafił nowy nabytek Sokoła, Przemysław Kita. Jeszcze przed przerwą podwyższył kolejny „nowy”, Jakub Wajman. Sokół się nie zatrzymywał i 63. minucie Michał Grobelny zdobył kolejnego gola.

Gospodarzy było stać tylko na honorowe trafienie Mateusza Kaczorka w końcówce spotkania. Za tydzień kleczewianie rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością. Rywalem będzie Gedania Gdańsk.

Na kilka dni przed wznowieniem rozgrywek klub a alei 600-lecia pozyskał Eryka Mirusa. Dwudziestoletni bramkarz jest wychowankiem Cracovii. Wcześniej występował także w Lechii Gdańsk, Pogoni Grodzisk Mazowiecki (II liga) i Polonii Bytom, skąd jest wypożyczony do Sokoła. Z tym ostatnim klubem awansował do II ligi, w czym miał duży udział.

Pogoń II Szczecin – Sokół Kleczew 1:4 (86' Mateusz Kaczorek – 10' Mateusz Wzięch, 19' Przemysław Kita, 45' Jakub Wajman, 63' Michał Grobelny)

Sokół (skład wyjściowy): Eryk Mirus – Michał Zimmer, Aleksander Kultys, Hubert Kaptur, Jakub Wajman - Kacper Janiak, Kacper Friska, Michał Grobelny, Mateusz Sopoćko, Mateusz Wzięch, Przemysław Kita