LM.plSportNa Wembley o Premier League. Bednarek w finale baraży

Na Wembley o Premier League. Bednarek w finale baraży

Piłka nożna

Jan Bendarek, wychowanek Sokoła Kleczew, jest już bardzo blisko powrotu do Premier League.

Po bezbramkowym remisie w West Bromwich wczoraj Southampton wygrało na własnym stadionie 3:1 i awansowali do finału braży o Premier League. Decydujący mecz zaplanowano na słynnym stadionie Wembley w Londynie 26 maja. W finale czeka Leeds United. Pawie wyeliminowały Norwich City (0:0 i 4:0).

W rewanżu z West Bromwich Albion do przerwy gole nie padły. Wynik otworzył Will Smallbone, zaś bohaterem gospodarzy został Adam Armstrong. Zdobył bramki w 78. i 86. minucie, dzięki czemu Southampton mogło powoli świętować. Co prawda w siódmej z doliczonych minut goście zdobyli gola, ale na więcej nie było ich już stać i awans The Saints stał się faktem.

Jan Bendarek rozegrał cały mecz i zaprezentował się z dobrej strony.