Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportŚwietny Patryk Szulc

Świetny Patryk Szulc

Dodano:
Świetny Patryk Szulc
Striker Turek

W czeskim Jabloncu nad Nysą odbyła się ósma edycja Iron Fight Night. W turnieju wzięło udział pięciu Polaków, z czego jednym z nich był reprezentantem Strikera Turek.

Patryk Szulc, z klubu przy Ogrodowej skrzyżował rękawice z Czechem, Antonim Nygrinem. Był to drugi zawodowy pojedynek pięściarza z Turku, zakończony przez RSC w drugiej rundzie na korzyść Szulca.

Szulc od początku walki narzucił mocne tempo. Przeważał w każdym aspekcie. Dominował szybkościowo, silnie trafiał, kończył wszystkie wymiany technik. Dobra praca w dystansie spowodowała w połowie pierwszej rundy dużą przewagę. Pewnie i precyzyjnie wyprowadzane techniki (dokładnie prawy kopnięcie frontalne) doprowadziły do urazu Antonina (jak się później okazało złamał Czechowi nos). Znając atuty Nygrina nie doprowadzał do zwarcia i pracy w klinczu. Wyprzedzał swojego przeciwnika, wchodził idealnie w tempo w pracy „na wstecznym”. Pierwsza runda zakończyła się przewagą punktową na korzyść Patryka.

Do drugiej rundy Szulc wyszedł jeszcze pewniej. Znając możliwości przeciwnika, w pierwszej tercji rundy „odpalił” prawego highkicka, zwalił Czecha z nóg i doprowadził do liczenia. Rywal pokazując swój charakter, wstał na miękkich nogach, starał się walczyć dalej lecz za długo to nie trwało. Mając przeciwnika jak na widelcu Szulc nie pozwolił mu dojść do siebie. Mocnym boksem doprowadził do drugiego liczenia. W międzyczasie sędzia dwukrotnie przerwał pojedynek w celu konsultacji medycznej i ostatecznie w skutek obrażeń nie dopuścił Czecha do dalszej walki. Patryk Szulc zaliczył swój pierwszy, ale na pewnie nie ostatni zawodowy nokaut techniczny.

Przed Strikerem Turek kolejne starty. W planach walki najwyższej rangi, by wspiąć się na sam sportowy szczyt marzeń. Patryk Szulc nie zamierza się zatrzymywać i już przygotowuje się do kolejnych startów. Najbliższy sprawdzian odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie będzie walczył o tytuł najlepszego w kraju. Ów turniej to Mistrzostwa Polski – Polskiego Związku Kickboxingu, który już w środku marca.

Info i grafika Striker Turek

Czytaj więcej na temat:Striker Turek, Patryk Szulc
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole