Skocz do zawartości
LM.plWiadomości5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszego brokera

5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszego brokera

Materiał promocyjny

Dodano:
5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszego brokera
materiał promocyjny

Po pojawieniu się handlu internetowego zostaliśmy dosłownie zalani ofertami różnych brokerów. Handluj euro, ropą, akcjami lub złotem przy najniższych spreadach! Jesteśmy najlepszym brokerem w kraju i za granicą! Dla początkującego inwestora wybór brokera może być bardzo trudny. W tym artykule przedstawimy 5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszego brokera.

1. Siedziba i regulamin brokera

Wielu brokerów ma siedzibę w krajach o luźniejszej polityce finansowej, a ich organy regulacyjne nie mają wystarczających uprawnień. Dlatego zawsze należy sprawdzić, gdzie broker ma swoją siedzibę i jakim organom regulacyjnym podlega. Weryfikowane kraje, w których broker ma siedzibę, to USA, Anglia, Europa i Australia.

Następnie należy dowiedzieć się, jakie organy regulacyjne nadzorują jego działalność. Do najbardziej znanych organów regulacyjnych należą FCA w Anglii, ASIC w Australii i CySEC na Cyprze.

2. Opłaty i spread

Zapoznaj się z naszą ofertą rachunków inwestycyjnych. Niektórzy brokerzy oferują rachunki inwestycyjne ze stałym spreadem, w przypadku których nie ponosi się opłaty za otwarcie transakcji. Stałe spready mogą zaczynać się od 1 pipsa wzwyż. Inny rodzaj rachunku inwestycyjnego może oferować zmienny/rynkowy spread i na tym rachunku użytkownik płaci opłatę za wykonanie zlecenia. Zmienny spread może zaczynać się już od 0,01 pipsa.

3. Platformy transakcyjne

Najlepsi brokerzy oferują różne rodzaje platform transakcyjnych dla swoich klientów. Sprawdzonym klasykiem jest platforma handlowa Metatrader 4. Została ona ulepszona pod nazwą MetaTrader 5. Platformy transakcyjne MetaTrader charakteryzują się prostym i przejrzystym wprowadzaniem zleceń.

W portfolio najlepszego brokera znajdziesz profesjonalne platformy transakcyjne cTrader, xStation lub inne platformy java, które broker sam stworzył

Najlepsi brokerzy oferują swoim klientom różne rodzaje platform transakcyjnych. Ta platforma transakcyjna została unowocześniona pod nazwą MetaTrader 5. Platformy transakcyjne MetaTrader charakteryzują się prostym i przejrzystym wprowadzaniem zleceń.

4. Oferta instrumentów finansowych

Najlepszy broker ma w swojej ofercie wiele różnych instrumentów finansowych.

Do podstawowych instrumentów finansowych należą:

  • Pary walutowe - popularne pary walutowe na rynku Forex to EUR/USD, GBP/USD, JPY/USD lub GBP/JPY.
  • Surowce - ropa, złoto, srebro lub gaz ziemny.
  • Akcje - Apple, Google, Facebook i wiele innych.
  • Indeksy - najbardziej znane to S&P 500, Down Jones, NASDAQ czy niemiecki DAX.
  • Kryptowaluty - nowością ostatnich miesięcy są kryptowaluty, które zostały zaklasyfikowane jako nowe instrumenty finansowe. U najlepszych brokerów możesz handlować Bitcoinem, Ethereum i Litecoinem.

5. Obsługa klienta

Obsługa klienta brokera jest standardowo dostępna 24 godziny przez 5 dni w tygodniu. Brokerzy wysokiej jakości mają obsługę klienta w wielu językach i można się z nimi skontaktować na różne sposoby (telefon, e-mail, media społecznościowe lub czat online).

Wnioski

Przedstawiliśmy 5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszego brokera. Pamiętaj, aby nie lekceważyć jego wyboru. Z własnego doświadczenia zalecamy odwiedzenie stron (takich jak winsidetrading), na których można znaleźć przejrzyste porównanie brokerów. Dzięki porównywarce brokerów użytkownik otrzymuje przegląd wielu brokerów w jednym miejscu, co umożliwia mu ich łatwe porównanie i wybranie najlepszego.

Rozpoczynając inwestowanie spróbuj składać zlecenia na rachunku demonstracyjnym. Na rachunku rzeczywistym zacznij handlować małymi kontraktami (minilot, micro lot) i stopniowo opanuj swoją strategię handlową. Handel na giełdzie to biznes, w którym ten, kto mocno dąży do celu, może odnieść sukces. Życzymy wielu udanych transakcji.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole