Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAmbasador Uzbekistanu z wizytą w powiecie konińskim

Ambasador Uzbekistanu z wizytą w powiecie konińskim

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ambasador Uzbekistanu z wizytą w powiecie konińskim
współpraca

W poszukiwaniu edukacyjnej i gospodarczej współpracy. Wizyta ambasadora Uzbekistanu w Koninie i gminie Stare Miasto.

Wymiana studencka to jeden z głównych powodów wizyty trzyosobowej delegacji Ambasady Uzbekistanu w Polsce. Dyplomaci przyjechali do Konina na zaproszenie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód i Starostwa Powiatowego w Koninie. Spotkali się nie tylko z władzami powiatu, ale też rektorami Akademii Nauk Stosowanych i Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich.

– Te uczelnie mają bardzo ciekawe kierunki, np. psychologia czy kryminalistyka. Szkolnictwo wyższe w Polsce i Uzbekistanie działa podobnie, ale w Polsce jest więcej praktyki. Zależy nam na wymianie studentów na miesiąc, dwa. Mamy już podpisanych siedem, osiem umów z polskimi uczelniami – mówił ambasador Bakhram Babaev.

Konińskie uczelnie, jak poinformował uczestniczący w spotkaniu w WSKM przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego – Ryszard Nawrocki, są zainteresowane współpracą z Uzbekistanem.

Ambasador odwiedził również Stare Miasto. Tam dowiedział się o inwestycyjnym charakterze gminy.

Jak podkreślił Bakhram Babaev, jednym z celów jego podróży po Polsce jest promowanie Uzbekistanu i pokazywanie tego kraju innym tak, aby nawiązywać współpracę biznesową.

Nikola Pawlicka

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole