Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBez Dni Koła w tym roku. Burmistrz obiecuje mniejsze, lokalne wydarzenia

Bez Dni Koła w tym roku. Burmistrz obiecuje mniejsze, lokalne wydarzenia

Dodano:
Bez Dni Koła w tym roku. Burmistrz obiecuje mniejsze, lokalne wydarzenia
Koło

Nie będzie w tym roku Dni Koła – odpowiedział podczas sesji burmistrz Krzysztof Witkowski na pytanie Tomasza Sobolewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej.

Czerwiec za pasem, a tu nie słychać o święcie miasta. Burmistrz przyznał, że wynika to z braku funduszy. - Na wydatki bieżące mamy w tym roku o cztery i pół miliona złotych mniej. Musimy liczyć każdą złotówkę. Jeśli mamy do wyboru: wydać 200 tysięcy na jeden koncert czy na remont chodnika na ulicy Zielonej, to decydujemy się na modernizację.Takie są dylematy.

Burmistrz dodał, że będą organizowane mniejsze imprezy dla mieszkańców, jak chociażby jutrzejszy Dzień Dziecka i wiele innych wakacyjnych wydarzeń, ale bez gwiazd, raczej miejscowymi siłami i zlokalizowane będą w różnych punktach miasta. Zmiana finansowania samorządów spowodowała, że mniej pieniędzy trafia do budżetu. Nie ma nadwyżki jak w poprzednich latach. - Z przychodów inwestycyjnych nie możemy finansować imprez. Ze sprzedaży działki na Cegielnianej nie można zorganizować Dni Koła. Co nie znaczy, że tak będzie w przyszłym roku – odpowiedział K. Witkowski.

Fot. Archiwum 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole