Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBezpartyjni Samorządowcy liczą na mandat w okręgu konińsko-gnieźnieńskim

Bezpartyjni Samorządowcy liczą na mandat w okręgu konińsko-gnieźnieńskim

Dodano: , Żródło: LM.pl
Bezpartyjni Samorządowcy liczą na mandat w okręgu konińsko-gnieźnieńskim
dwie na jedynkę

„W parlamencie brakuje inicjatywy samorządowej” – mówił Mateusz Wojciechowski, lider listy Bezpartyjnych Samorządowców i wójt Ostrowitego w powiecie słupeckim. Kandydat na posła był gościem najnowszego odcinka programu „Dwie na Jedynkę”.

Mateusz Wojciechowski to społecznik i wieloletni pracownik samorządowy. Starając się o mandat poselski z pierwszego miejsca, nie unika odpowiedzi nawet na trudne pytania, m.in. o to, czy Bezpartyjni Samorządowcy nie wykorzystują wyborów parlamentarnych, jako kampanii do samorządu.

- Samorząd bez parlamentu i parlament bez samorządu nie może istnieć. W parlamencie polskim brakuje tej inicjatywy samorządowej. Pomija się nas w różnych kwestiach. Programowych, ustawowych. Gdzie tak naprawdę to samorządy wiedzą najlepiej czego nam jest potrzeba, gdzie szukać rozwiązań – podkreślał Mateusz Wojciechowski. - Startuje do parlamentu i będę walczył, żeby ten mandat otrzymać. Wierzę, że przekroczymy próg wyborczy i okręg koniński będzie miał przedstawiciela samorządowego w parlamencie - dodał.  

Kandydat określił się również, jeśli chodzi o budowę linii kolejowej Konin – Turek. Jak mówił, rozwiązania przedstawione bez konsultacji są nietrafione.

- Niczego nie można narzucać odgórnie. Nie możemy mówić o połączeniu koleją Konina i Turku, choć uważam to za słuszne zadanie, ale musimy mieć najpierw na to rozwiązanie i pójść z tym do mieszkańców oraz samorządów. Wierzę, że ta linia powstanie jednak jest to zadanie długotrwałe – stwierdził Mateusz Wojciechowski.

Kolejny odcinek „Dwie na Jedynkę” już w najbliższą środę. W ogniu pytań znajdzie się Anna Bryłka, liderka listy Konfederacja Wolność i Niepodległość. Jeśli macie pytania do kandydatki to przesyłajcie je na nasz WhatsApp, Facebook oraz e-mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole