Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDary z Konina dojechały do Rumunii. Stamtąd trafią do Ukrainy

Dary z Konina dojechały do Rumunii. Stamtąd trafią do Ukrainy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dary z Konina dojechały do Rumunii. Stamtąd trafią do Ukrainy
Wojna w Ukrainie

Transport z pomocą humanitarną od koninian dla mieszkańców Czerniowców dotarł do Rumunii. Stamtąd potrzebne rzeczy trafią do ukraińskiego miasta partnerskiego Konina.

Wysłanie trzeciego już transportu z pomocą humanitarną władze Konina zapowiedziały jeszcze w grudniu. Do samochodu ciężarowego trafiły m.in. piece typu koza, agregat, świece, koce polarowe i ratunkowe, śpiwory, łóżka polowe, odzież i inne rzeczy potrzebne do ochrony przed zimnem. To właśnie są główne potrzeby, które zgłosiły władze Czerniowców. Choć partnerskie miasto Konina nie leży w pobliżu frontu to jednak, jak cały kraj, cierpi z powodu rosyjskich ostrzałów rakietowych, które niszczą infrastrukturę, głównie energetyczną.

Transport z Konina dojechał do magazynu w Rumunii, skąd, po przeładunku, wyruszy dalej do Ukrainy. Pomoc ufundowały miejskie i prywatne spółki, Koniński Bank Żywności, a także miasta partnerskie Konina. To już trzeci tego typu konwój z darami wysyłany przez miasto do Ukrainy. Pierwszy wyruszył w marcu, niedługo po inwazji Rosji. Kolejny, przygotowany wraz z innymi miastami partnerskimi Konina, pojechał do Czerniowiec w maju.

fot. profil FB Konin. Tu Płynie Energia

Czytaj więcej na temat:Ukraina, wojna, pomoc humanitarna, Czerniowce, transport
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole