Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plWiadomościDary z Konina dojechały do Rumunii. Stamtąd trafią do Ukrainy

Dary z Konina dojechały do Rumunii. Stamtąd trafią do Ukrainy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dary z Konina dojechały do Rumunii. Stamtąd trafią do Ukrainy
Wojna w Ukrainie

Transport z pomocą humanitarną od koninian dla mieszkańców Czerniowców dotarł do Rumunii. Stamtąd potrzebne rzeczy trafią do ukraińskiego miasta partnerskiego Konina.

Wysłanie trzeciego już transportu z pomocą humanitarną władze Konina zapowiedziały jeszcze w grudniu. Do samochodu ciężarowego trafiły m.in. piece typu koza, agregat, świece, koce polarowe i ratunkowe, śpiwory, łóżka polowe, odzież i inne rzeczy potrzebne do ochrony przed zimnem. To właśnie są główne potrzeby, które zgłosiły władze Czerniowców. Choć partnerskie miasto Konina nie leży w pobliżu frontu to jednak, jak cały kraj, cierpi z powodu rosyjskich ostrzałów rakietowych, które niszczą infrastrukturę, głównie energetyczną.

Transport z Konina dojechał do magazynu w Rumunii, skąd, po przeładunku, wyruszy dalej do Ukrainy. Pomoc ufundowały miejskie i prywatne spółki, Koniński Bank Żywności, a także miasta partnerskie Konina. To już trzeci tego typu konwój z darami wysyłany przez miasto do Ukrainy. Pierwszy wyruszył w marcu, niedługo po inwazji Rosji. Kolejny, przygotowany wraz z innymi miastami partnerskimi Konina, pojechał do Czerniowiec w maju.

fot. profil FB Konin. Tu Płynie Energia

Czytaj więcej na temat:Ukraina, wojna, pomoc humanitarna, Czerniowce, transport
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole