Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDyskusja o relacjach izraelsko-palestyńskich. Spotkanie w Koninie

Dyskusja o relacjach izraelsko-palestyńskich. Spotkanie w Koninie

Dodano:
Dyskusja o relacjach izraelsko-palestyńskich. Spotkanie w Koninie
Biblioteka

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie i Akademia Demokracji zapraszają 11 grudnia o  17.30 do MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13 na dyskusję.

O skomplikowanych relacjach pomiędzy narodami żydowskim i palestyńskim w kontekście aktualnych wydarzeń opowie Przemysław Wielgosz, dziennikarz, wydawca, redaktor naczelny polskiego wydania miesięcznika „Le Monde diplomatique”, autor książek (m.in. nominowanej w 2022 roku do Literackiej Nagrody Nike "Gry w rasy. Jak kapitalizm dzieli, by rządzić"). Spotkanie poprowadzi Magdalena Krysińska-Kałużna.

W wyniku ataku Hamasu dokonanego 7 października 2023 zginęło około 1200 Izraelczyków (część z nich najprawdopodobniej na skutek ostrzału armii izraelskiej). Od tego czasu w wyniku bombardowań Gazy przez wojsko izraelskie zabitych zostało około 16 tysięcy Palestyńczyków. Ponad 40 tysięcy zostało rannych. Część świata protestuje przeciwko ludobójstwu dokonującemu się w Gazie, część zostaje nieporuszona, twierdząc, że Izrael ma prawo do bombardowania Gazy, w której schronił się Hamas.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole