Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRoman Mańka: Głos Regionu Konińskiego musi być silny!

Roman Mańka: Głos Regionu Konińskiego musi być silny!

Materiał promocyjny

Dodano:
Roman Mańka: Głos Regionu Konińskiego musi być silny!
materiał promocyjny

3/17

Poparły go organizacje pozarządowe, inicjatywa Obywatelskie Jedynki, a rekomendował wybitny polski socjolog, prof. Ireneusz Krzemiński:

Szanowni Wyborcy, Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy!

Kandyduję przeciwko marazmowi

Jeżeli odpowiada Wam istniejący w Regionie Konińskim marazm - nie głosujcie na mnie, znajdźcie sobie na listach wyborczych innego kandydata i jego poprzyjcie. Jeśli jesteście zadowoleni z sytuacji w Polsce lokalnej, z tego co dzieje się w Powiatach Regionu Konińskiego, jeśli podoba Wam się impas i brak inicjatyw, jeżeli cieszy Was, że młodzi ludzie stąd wyjeżdżają - nie stawiajcie krzyżyka przy moim nazwisku - postawcie go gdzie indziej. Jeżeli opowiadacie się za kontynuacją obecnej polityki, tolerowaniem gigantycznej korupcji na poziomie państwa, nepotyzmu, ale również za patologiami w samorządach - nie popierajcie mojej osoby, na pewno na listach wyborczych jest wielu innych kandydatów, którzy chętnie zadośćuczynią oczekiwaniom kontynuacji i konserwowania tego co jest.

Korupcją się brzydzę. Każdy kto mnie zna, wie o tym. Analogicznie brzydzę się nepotyzmem. Boli mnie, gdy dzieci wpływowych osób otrzymują pracę w instytucjach państwowych czy samorządowych, tylko dlatego, że ich rodzice mają tzw. "plecy". A tak niestety dzieje się w Polsce i w Regionie Konińskim, w powiatach: konińskim, kolskim, tureckim, słupeckim, gnieźnieńskim, wrzesińskim i innych

Tak dalej być nie powinno! Sprawiedliwość jest dla wszystkich.

Niezwykła historia. Jak lekarze słynnej Kliniki na Banacha w Warszawie uratowali Romanowi Mańce życie. Był o włos od śmierci i przeżył: https://www.lm.pl/aktualnosci/roman-manka-uparlem-sie-zeby-zyc

Wyeliminować szkodliwe mechanizmy

Jestem kandydatem zmiany. Głębokiej zmiany. Lecz nie może się ona sprowadzać  jedynie do wymiany jednych osób na inne u steru władzy, ale musi obejmować zmianę głęboką, strukturalną, dotykającą struktur, mechanizmów i uwarunkowań złej polityki. Ludzi w rządowych czy sejmowych ławach zmienialiśmy już nie raz. I co z tego?! Nic to nie dało. Zmieniali się ludzie u władzy, ale polityka pozostała ta sama. Bo nie tu leży klucz do naprawy sytuacji. Nie w zamianie osób jednych na drugich, lecz w naprawie systemu, który stworzono po 1989 roku, i usunięciu patologicznych mechanizmów oraz uwarunkowań. Ja chcę to zrobić, dokonać przeobrażeń strukturalnych, wyeliminować szkodliwe mechanizmy u podstaw i podłoża.

Koleiny zła już dawno zostały w naszym Kraju przetarte. Nie odmawiam Polsce sukcesów, które osiągnęła po 1989 roku, po upadku PRL i rozpoczęciu procesu transformacji. Doceniam przynależność Polski do struktur transatlantyckich: NATO oraz Unii Europejskiej. Pochwalam wiele wysiłków demokratycznych. Uważam ten okres za względnie udany. Jednak moja ocena nie jest bezkrytyczna. Staram się patrzeć na rzeczywistość trzeźwo i obiektywnie. Wielowymiarowo. Niestety wciąż widzę mnóstwo niesprawiedliwości, nieprawidłowości, dysfunkcji i patologii. Żeby je usunąć trzeba najpierw je zdefiniować. Nie da się tego zrobić bez trafnej analizy sytuacji.

Należy pogłębić demokrację.

O swoich aspiracjach zrobienia czegoś wielkiego w polityce Roman Mańka opowiada tu: https://www.lm.pl/aktualnosci/roman-manka-zdecydowalem-sie-ubiegac-o-funkcje-prezydenta

Świadomie wybrałem mój rodzinny Region

Mógłbym nie kandydować w tych wyborach. Mam czym się zajmować i z czego żyć. Mógłbym też ubiegać się o mandat z innego okręgu. Wybrałem ten - mój rodzinny - świadomie - aby zabiegać o głos ludzi wśród, których żyłem i się wychowywałem. Nie ma nic wspanialszego niż poparcie osób, z którymi chodziło się tymi samymi drogami i jadło ten sam chleb. Wasz głos liczy się dla mnie podwójnie.

W Koninie przez wiele lat pracowałem. Właśnie w tym mieście zdobywałem swe pierwsze doświadczenia zawodowe i polityczne. Chodziłem tak, jak Wy, miłymi konińskimi ulicami. Czuję się z Koninem i Regionem Konińskim mocno związany. Zawsze było to dla mnie miasto przyjemne i życzliwe. W Koninie kilka razy zdarzyło mi sie "zgubić serce". To tu pracowałem jako asystent posła, wiem na czym polega praca parlamentarna, w jaki sposób należy prowadzić biuro poselskie. Później przez wiele lat pełniłem funkcję rzecznika prasowego, współpracowałem z mediami, organizowałem imprezy kulturalno-rozrywkowe dla ludzi. Dogłębnie poznałem sprawy skoncentrowanego w tym regionie przemysłu: Elektrowni oraz Kopalni. Znam problemy Ziemi Konińskiej. Chcę się nimi zająć i pomóc. Ze szczerego serca chcę pomóc ludziom tu mieszkającym.

Reprezentowanie Was będzie dla mnie największym honorem, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, abyście i Wy byli ze mnie dumni. Mój sukces, a nie chcę zatrzymać się czy poprzestać na funkcji posła, będzie również Waszym sukcesem.

3/17

W obronie małych Ojczyzn

Jestem kandydatem Lewicy. Z całego serca dziękuję działaczom Lewicy za stworzenie mi szansy startu w obywatelską i polityczną przyszłość. Choć występuję jako kandydat ponadpartyjny i obywatelski, nie odcinam się od lewicowych poglądów i wartości. Podstawą mojego programu jest Teoria sprawiedliwości Johna Rawlsa i myśl, że żadnego człowieka nie wolno odrzucić, a sprawiedliwość i dobrobyt są dla wszystkich. Jednocześnie opowiadam się za bardzo niskimi podatkami i wsparciem dla przedsiębiorców. W razie szczęśliwego rozstrzygnięcia wyborczego, wejdę do Klubu Parlamentarnego Lewicy. Jednak chcę wszystkim powiedzieć jasno i wyraźnie: reprezentuję przede wszystkim patriotyzm i wartości. Kocham Polskę! Nie wstydzę się swojego pochodzenia. Nigdy nie siedzę, gdy grają narodowy hymn. Pochodzę z rodziny o bardzo patriotycznych tradycjach. Uważam, że pomiędzy patriotyzmem, a lewicowością nie ma sprzeczności. Wręcz przeciwnie: musi być to relacja komplementarna. Cenię jednak nowoczesność, a także otwartość na Europę i Świat. Jestem proeuropejski. Bliska jest mi społeczna wrażliwość oraz głęboki humanizm i ideały Oświecenia.

W Sejmie chciałbym bronić praw, interesów i wartości mieszkańców mniejszych ośrodków - miast takich jak Konin, Koło, Turek, Słupca i innych Powiatów Regionu Konińskiego, a przede wszystkim Ludzi Polskiej Wsi. Sam wychowałem się na wsi. Spędziłem tam swoją młodość i najpiękniejsze chwile. Wiem jak smakuje chleb z wiejskiego pieca. Znam zapach kwitnących w ogrodzie kwiatów. Do dziś w uszach dźwięczy mi piękny poranny śpiew wiejskich ptaków. Będę bronił Polski lokalnej za wszelką cenę.

Nigdy nie podniosę w Sejmie ręki przeciwko mniejszym ośrodkom i polskiej wsi. Będę bronił interesów mieszkańców mniejszych miast i wsi, pracowników, rolników, górników, drobnych przedsiębiorców, rzemieślników - ile tylko starczy mi sił.

O powrocie województwa konińskiego Roman Mańka mówi tu:

Przywrócę województwo konińskie!!!

Chcę coś zrobić. Coś wielkiego dla mieszkających w Regionie Konińskim ludzi. Szczególnie dla Młodzieży, ale i dla wszystkich pozostałych Pokoleń. Zależy mi na Was. Mam wizję i ogrom pomysłów. Na pewno podejmę wiele ambitnych, dynamicznych działań. Upomnę się o powrót województwa konińskiego. Moje biuro będzie pomagało tysiącom osób. Region Koniński stanie się znany w całej Polsce. Będziecie często widywali mnie na trybunie sejmowej. Nie boję się mówić. Mam odwagę zabierać głos w ważnych i trudnych sprawach. Z każdym mogę zmierzyć się w publicznej debacie. Upomnę się o Was. Zgłoszę w Waszym imieniu setki inicjatyw, zapytań, interpelacji poselskich. Będę walczył, o jak najwięcej dotacji dla Regionu Konińskiego, Powiatu Kolskiego, Królewskiego Miasta Koła, Turku, Słupcy i wszystkich znajdujących się tu Gmin. Będę Was dobrze reprezentował. Nie sprawię zawodu. Nie rozczarujecie się mną. Zrobię wszystko, abyście byli ze mnie dumni.

Z całego serca proszę Mieszkańców Regionu Konińskiego o udział w wyborach 15 października 2023 roku i oddanie głosu na mnie. Adres zamieszkania na listach wyborczych: ulica Nowej Lewicy 3/17. Proszę o Wasze głosy!

Do Młodzieży Roman Mańka zwrócił się tu:

Prośba do mojej rodzinnej Gminy Kościelec

A teraz wybaczcie, że wyróżnię Gminę Kościelec i do jej Mieszkańców zwrócę się w szczególny sposób - bezpośrednio. To moja rodzinna Gmina. Jak wiecie znajduje się pomiędzy Kołem a Koninem - blisko Was. Nie wyparłem się jej nigdy. I nie wyprę! Miejsca urodzenia się nie wybiera. Tam się wychowałem. Noszę ją w swoim sercu. Z wieloma z Was, Drodzy Przyjaciele z Gminy Kościelec, kiedyś na co dzień się spotykałem, chodziłem tymi samymi ścieżkami, siedziałem na tych samych rowach, kąpałem się w przepływającej przez moją ukochaną wioskę rzece. Grałem w piłkę na miejscowych błoniach. W młodości bardzo aktywnie działałem w OSP. Brałem udział w wielu akcjach pożarniczych. Kilka razy zostałem odznaczony. Wiem, że nie byłem święty. Ale "nie święci garnki lepią", a młodość ma swoje prawa. Wybaczcie mi chwile słabości i nadmiar temperamentu. Za to co było złe, przepraszam Was z całego serca. Ale obok tego zdarzyło się przecież wiele dobrych, wspaniałych chwil, których nigdy nie zapomnę. Do Sejmu kandyduje obecny, aktualny Roman, a nie ten sprzed 30 lat.

Przychodzę dziś do Was po pomoc. Jestem Wasz. Tym różnię się od innych kandydatów. Bardzo potrzebuję Waszego poparcia. Solidarnym, jednoznacznym głosowaniem możecie przesądzić losy tych wyborów. I bardzo mocno o nie proszę! 4 tys. głosów, jakimi dysponuje Gmina Kościelec, bezapelacyjnie załatwia sprawę. Proszę Was o ogromną mobilizację i o to, aby te głosy padły na mnie. Bardzo Was o to proszę! Potrzebuję wszystkich Waszych głosów. Z przecieków, jakimi dysponuje od pracowników warszawskich ośrodków, które realizują sondaże poparcia dla partii politycznych wiem, że jeżeli Lewica zdobędzie w okręgu konińsko-gnieźnieńskim dwa mandaty, to właśnie ja mam szansę zdobyć jeden z tych mandatów.

Proszę wszystkich Mieszkańców Gminy Kościelec, Regionu Konińskiego, powiatów konińskiego, kolskiego, tureckiego, słupeckiego, wrzesińskiego, gnieźnieńskiego i innych o poparcie.

Proszę również o poparcie osoby niezdecydowane i bierne. Jestem kandydatem niezależnym, ponadpartyjnym, obywatelskim i warto mnie poprzeć.

Z wyrazami szacunku

(-) Roman Mańka [3/17]

* * * * *

Sześciogodzinny czas pracy z utrzymaniem dotychczasowego wynagrodzenia:

Poniżej wszystkie publikacje Romana Mańki w tej kampanii wyborczej, w tym niezwykła opowieść o sytuacji, w której w nieprawdopodobnych wręcz okolicznościach, chirurdzy ze słynnej Kliniki SP CSK WUM przy ul. Banacha w Warszawie uratowali mu życie. To naprawdę warto przeczytać:

https://www.lm.pl/aktualnosci/roman-manka-uparlem-sie-zeby-zyc

https://www.lm.pl/aktualnosci/najwazniejsze-aby-panstwo-nie-przeszkadzalo

https://www.lm.pl/aktualnosci/roman-manka-skonczyc-z-populizmem-i-polityka-wizerunkowa

https://www.lm.pl/aktualnosci/roman-manka-zdecydowalem-sie-ubiegac-o-funkcje-prezydenta

https://kurier-kolski.pl/2023/09/ide-do-sejmu-aby-wysadzic-2-ga-czesc-wywiadu-z-romanem-manka-kandydatem-do-sejmu-rp/

Dla ogólnopolskich mediów odkryła go znana aktorka, Beata Kwaka, często był jej gościem:

* * * * *

Materiał finansowany ze środków KW Nowej Lewicy

Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Głos Regionu Konińskiego będzie w Sejmie słyszany!
Czytaj więcej na temat:wybory 2023, Roman Mańka, nowa lewica
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole