Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17046) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik wybronił punkt w Toruniu, fantastyczny Szym ... (0)Szczepidło. Z Warty zniknęły platformy lęgowe dla ... (2)

"Mieszkanie Plus" w Koninie. Prezydent podpisał list intencyjny

Dodano: 27.10.2016 20:27
Źródło: LM.pl

Konin w rządowym programie „Mieszkanie Plus”. Do 2018 roku w mieście ma powstać 115 nowych mieszkań.

Wczoraj w Warszawie prezydent Konina podpisał list intencyjny z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości S.A. Dokument dotyczy realizacji programu „Mieszkanie Plus”. Ma on charakteryzować się umiarkowanymi czynszami, które będą dostępne dla uboższych rodzin.

Porozumienie władz miasta z BGK Nieruchomości dotyczy działki przy ul. Topazowej.

-Wskazana przez nas nieruchomość zyskała aprobatę i jest możliwe, że do 2018 roku wybudujemy na niej 115 mieszkań – mówi Józef Nowicki.

Wskazany teren przy ul. Topazowej to działka o powierzchni 1 ha. Została ona zaakceptowana, ale zostanie poddana analizie pod kątem możliwości realizacji inwestycji.

- Wyrażam przekonanie, że pilotaż będzie pomyślny – podkreśla Nowicki. 

Pozytywna ocena ekonomiczna i prawna na wskazanej przez miasto działce pozwoli określić program funkcjonalny zabudowy i zawrzeć ostateczną umowę inwestycyjną.  

fot. facebook Józef Nowicki

  •  "Mieszkanie Plus" w Koninie. Prezydent podpisał list intencyjny

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zanim to wybuduja to normalni ludki wyjada. Zostanie patologia. Konin nie ma przyszlosci, za to ma piękna komunistyczna historie
Dodano: 27.10.2016 23:32    Przez: ~Stary cyglosz
.. ale to już tak jest - na Nadrzecznej też obok siebie są wille, domy, bloki i baraki...
Dodano: 27.10.2016 21:46    Przez: ~kuzia
Jak przewiduje program maja to byc mieszkania od 10 do 20 zl za metr. Przeliczajac jakies 50 metrow plus zadatek na wode i ogrzewanie i smieci pewnie wyjdzie z 800 zl przy tanszej opcji. Wiec nie dla najubozszych. A ponadto mieszkania dostaja Ci wcale nie ubodzy , sam znam rodzine ktora jezdzi Bmw, dostaje 500 mimo ze tatus na tirach ale na papierku marne 1300. Za to mamusia twierdzi ze sie im nalezy . Nie twierdze ze wsxyscy tacy ale to mlodzi zdrowi ludzie bez honoru. Powinni lepiej przypatrywac sie kandydatom do wszelkich dodatkow.
Dodano: 27.10.2016 23:19    Przez: ~ja
No brawo, tym razem nie przespaliście okazji, ale niepokoi mnie to : "działka została zaakceptowana, ale zostanie poddana analizie pod kątem możliwości realizacji inwestycji."— jak będziecie się znów długo zastanawiać nad tą "analizą", to może znowu to Wam przejść koło nosa - DO ROBOTY ! JUŻ, NATYCHMIAST !!!
Dodano: 27.10.2016 21:08    Przez: ~wyborca
My jesteśmy chętni.
Dodano: 27.10.2016 21:11    Przez: ~anita i filip

KOMENTARZE

Będą na te mieszkania chętni?
Dodano: 27.10.2016 20:43    Przez: ~E.T.
My jesteśmy chętni.
Dodano: 27.10.2016 21:11    Przez: ~anita i filip
Chętni na mieszkania to będą do czasu aż zostaną podane przez właściciela warunki wynajmu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jak państwo bierze się za budowę mieszkań to z pewnością wyjdzie z tego totalna lipa tj. mieszkania będą zrobione z kiepskich materiałów w najtańszych z możliwych technologiach, a za dziesięć lat nadawać się będą do remontu. Idę o zakład.
Dodano: 27.10.2016 23:19    Przez: ~zdzich@
avatar No nareszcie ktoś tym szarym człowiekiem się zajął ,500 ,mieszkanie ,12 zł/h ,2000 min pensja,darmowe leki do seniorów, obniżony wiek emerytalny, kwota wolna od podatku,pomoc górnikom ,frankowiczom, przedłużone dzicińswo,likwidacja gimnazjum i to wszystko w rok.Teraz jeszcze czekamy aby złodzieje znaleźli się w więzieniu a ich majątki zostały zabrane.Brawo!Oby PiS rządził woecznie.
Dodano: 28.10.2016 02:08    Przez: Tomasz Kobrzycki
Szarym człowiekiem to sobie może być Gierek, wasz wzorzec do naśladowania, a nie oszukiwani przez Pis ludzie. Wszystko co wymieniłeś (poza wiekiem emerytalnym i kwotą wolną, bo tego nie zrobili. Poza tym, aby nie naśladować Gierka, to trzeba znieść przymus emerytalny i traktować ludzi jak ludzi a nie jak bydło, któremu można pasze zabierać, kiedy tylko właścicielowi zabraknie pieniędzy) było już w latach 70. Przypominam, że Kaczyński również bawił się u Kiszczaka w Magdalence.
Dodano: 28.10.2016 05:08    Przez: ~Magna Polonia
Do Kobrzyckiego - Czy Ty chłopie piszesz te idiotyzmy z przekonania, z przekory czy z głupoty? Przecie to co spłodziłeś to tak piramidalne idiotyzmy które mogłyby ulęgnąć się jedynie w łepetynce bezmyślnego słuchacza radiomaryjnego lub widza TV Rydzyk. każdy rozsądny człowiek zada sobie pytanie - kto na te prezenty od świętego Mikołaja czytaj Małego Jarka zapracuje? A co do wsadzania do więzienia to musimy jeszcze poczekać 3 lata. Podobno już złodzieje czyszczą cele dla rożnych Dudów, Szydło, Kaczyńskich i pomniejszych kolesi w tym Misiewiczów i ich rodzin.
Dodano: 28.10.2016 08:19    Przez: ~jaś
Jasiu - KE: Komisja Europejska sama proponuje nowe prawo by korporacje nie uciekały z podatkami bo kraje same z tym wiele nie robią! KE ma raporty, że najwięcej kasy ucieka z ... Polski! Sama ściągalność podatków za czasów Kaczora to 13mld zł w 1 rok. Jest jeszcze drugie tyle do ugrania jak zmienią prawo i zreformuj urzędy a to właśnie robią. Powiedzmy sobie szczerze jak KE widzi, że Korpo nas okradają ponad stan to musi być i jest wielka w Polsce jazda na transferze kasy poza kraj!
Dodano: 28.10.2016 09:17    Przez: ~jasiu czytaj
avatar Do MP wszystko co wymieniłem jest już zrealizowane lub w trakcie realizacji,super tempo nikt nigdy tak się ludźmi nie zajmował nawet wymieniony Gierek gdzie dawał ale tandetę z płyty i wiórów.A odnośnie miast przymusu emyratalnego co ma być eutanazja czy śmierć głodowa?To ma być humanizm?Kasy nie braknie wystarczy uszczelnić podatki, zlikwidować takie stępniowe fundacje,A Jarek brzydził się Kiszczakiem i Magdalenką.
Dodano: 28.10.2016 11:19    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar Do Jasia, puki co to cela już czeka ,na Tuska,Grasia,Zdradka,HGW itp.A kasy starczy na wszystko wystrczyło tylko złodziei od władzy odsunąć.Takie ukradzione kamienice HGW,stępniowe i owsiakowe fundacje,ambergoldy itd.itd nie mają prawa istnieći okradać Nas Polaków. He,he wiem iż nieudaczników,ku..i złodziei boli to iż tak szybko można wywiązać się szybko prawie ze wszystkich obietnic wyborczych.Wskaż które wymienione obietnice nie są realizowane lubw trakcie realizacji.
Dodano: 28.10.2016 11:31    Przez: Tomasz Kobrzycki
My też poprosimy. Mamy 4 dzieci i musimy wynajmować mieszkanie bo nie mamy własnego.
Dodano: 28.10.2016 18:49    Przez: ~EwaK
do J.K: Co mnie obchodzi jaką tandetę dawał Gierek, a jaką daje Kaczyński? Liczy się to, że kradną i za cudze pieniądze budują coś na pokaz 4 razy drożej niż sam bym sobie kupił. Pieniądze nie są mi potrzebne tylko do jedzenia i spania. Kradzież zawsze jest zbrodnią, a przywódcy gangów rabunkowych godni potępienia. Jak nie wiesz dlaczego bez emerytury ludzie dobrze żyją, to sobie poczytaj jakąkolwiek książkę historyczną, czy powieść z czasu
Dodano: 29.10.2016 08:54    Przez: ~Magna Polonia
z czasu
Dodano: 29.10.2016 09:01    Przez: ~Magna Polonia
poniżej XX wieku... Jeśli nie wierzysz, że Kaczyński był w Magdalence, o sobie obejrzyj pierwsze lepsze zdjęcie z google, albo film Kiszczaka opublikowany przez tvp info jakiś rok temu. L.Kaczyński siedzi tam obok J.Kuronia - guru agentów wielkiego oienta de fransa. Przy okazji w ramach walki z amnezją przypominam, że J.Kaczyński, podobnie jak 182 innych posłów Pis, 5 października odrzucili projekt ustawy o ochronie życia i zamordowali w ten sposób x Polaków.
Dodano: 29.10.2016 09:07    Przez: ~Magna Polonia
avatar Oj Kobrzycki, Kobrzycki! Idąc twoim tokiem rozumowania, powinno się zakazać działalności kościołowi katolickiemu w Polsce i to dlaczego? Wysłannik tego czegoś wysłany na Dominikanę okazał się pedofilem i to z pomocnikiem, albo naganiaczem gilem. Przestępstwo jest pewne, ale jakoś kościół katolicki milczy-i to nie tylko w tej sprawie.I pytanko zasadnicze-czy to aby nie święty od zaraz jp2 go tam wysłał?
Dodano: 29.10.2016 10:48    Przez: Krewa
avatar Do MP, jak widać u Ciebie kradzież jest pojęciem względnym ,niepłacenie podatków czy płacenie niskich pensji pracownikom kradzieżom nie jest, natomiast pomoc państwa w dostępie do mieszkań tych których na to nie stać taką kradzieżą jest.h mmmm ciekawa teoria.
Dodano: 29.10.2016 10:56    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar Do K.Święty KK jest pełen grzeszników jak i świętych ,ludzi upadłych którzy się podnieśli, bo taka jest natura człowieka.Gill sidzi, a arcyłotr W smaży się piekle.Notomiast HGW ,Tusk, Adamowicz,Rzepiński ,Stępień całe to szambo zwane elytą 3rp ma się dobrze, sądy 3rp nie są w stanie ich sądzić.Żul i alimenciaż z kitką z KOD okrada własne dzieci i łazi po protestach miast siedzieć w p***rlu i odrabiać alimenty.Za same afery w Gdańsku i W-wie POszambo jako organizacja przestępcza powinna zostać zdelegalizowana a majątek członków i ich rodzin skonfiskowany.O krtyńskiej wymuszce .N nawet nie piszę,bo nawet mąż Myszki agresorki okazał się PiSowskim kretem, pozbawiając ich kasy.
Dodano: 29.10.2016 11:19    Przez: Tomasz Kobrzycki
Drogi Bracie w wierze! Te pieniądze na mieszkania są zabierane tym, którzy ich nie mają! Nie mają, bo państwo im zabrało te pieniądze za które mieli kupić to mieszkanie, a państwo ZAWSZE kupuje 4 razy drożej! To, że podatki nie są kradzieżą tylko wtedy, gdy służą ochronie własności prywatnej - szeroko rozumianego dobra wspólnego, to to naucza Katechizm Kościoła (por.KKK 2234-2237 z KKK 1906-1907)
Dodano: 29.10.2016 13:22    Przez: ~Magna Polonia
Pierwszy
Dodano: 27.10.2016 20:44    Przez: ~Osiedlowy
No brawo, tym razem nie przespaliście okazji, ale niepokoi mnie to : "działka została zaakceptowana, ale zostanie poddana analizie pod kątem możliwości realizacji inwestycji."— jak będziecie się znów długo zastanawiać nad tą "analizą", to może znowu to Wam przejść koło nosa - DO ROBOTY ! JUŻ, NATYCHMIAST !!!
Dodano: 27.10.2016 21:08    Przez: ~wyborca
Taaa, kiedys jakis kurdupel obiecal 3 mln mieszkan, jak sie okazalo to tylko po to zeby dostac sie do koryta.
Dodano: 27.10.2016 21:20    Przez: ~Q
Wałęsa obiecał po 100 mln zł, dostaleś ? Co obiecał Tusk, wczasy pod palmami, jeżdzisz ?
Dodano: 28.10.2016 16:44    Przez: ~Obiecanki cacanki
Na Topazowej, to sa drogie czynsze i niby ma byc tak tanio dla ubozszych ? Nie wierze w to jak zobacze i zamieszkam to wtedy porozmawiamy.Musze widziec dotknąc czarno na bialym.
Dodano: 27.10.2016 21:37    Przez: ~na wynajeciu
.. ale to już tak jest - na Nadrzecznej też obok siebie są wille, domy, bloki i baraki...
Dodano: 27.10.2016 21:46    Przez: ~kuzia
Jak przewiduje program maja to byc mieszkania od 10 do 20 zl za metr. Przeliczajac jakies 50 metrow plus zadatek na wode i ogrzewanie i smieci pewnie wyjdzie z 800 zl przy tanszej opcji. Wiec nie dla najubozszych. A ponadto mieszkania dostaja Ci wcale nie ubodzy , sam znam rodzine ktora jezdzi Bmw, dostaje 500 mimo ze tatus na tirach ale na papierku marne 1300. Za to mamusia twierdzi ze sie im nalezy . Nie twierdze ze wsxyscy tacy ale to mlodzi zdrowi ludzie bez honoru. Powinni lepiej przypatrywac sie kandydatom do wszelkich dodatkow.
Dodano: 27.10.2016 23:19    Przez: ~ja
MASZ RACJE ! a CARYCA NA NADRZECZNEJ ?za co dostali /./.."??
Dodano: 27.10.2016 23:33    Przez: ~PÓŁ KONINA ZNA TEMAT
Przestań się oglądać na innych.
Dodano: 27.10.2016 23:47    Przez: ~WujcioDobraRada
a znajdź teraz na wynajem nowe i pewne mieszkanie 50m2 za 800zł z opłatami? Za 500zł masz 1 pokój na wynajem w Poznaniu. Pamiętaj, że jak zapłacisz czynsz o 20% wyższy czyli 500zł 20% to po 30 latach jesteś właścicielem mieszkania. To jest tanio bo kredyt ok 200 tys na 30 lat to z 700-800zł rata miesięczna a gdzie opłaty pozostałe dla spółdzielni czy media. Dlatego nie będzie w Koninie mieszkań 50m2 za 500zł. Będą wg. mnie ok 42m2 za 600-700zł. To nadal dobra cena! AAA i mieszkania te są w pierwszej kolejności dla rodzin wielodzietnych a nie ma limitu górnego zarobków, jest limit dolny: musisz mieć na czynsz! I dobrze bo patologia nie pójdzie na nowe by to zniszczyć! Zaś we Wrocku, Wawie 20zł za 1m2 wynajmu to taniocha jak nowe mieszkanie z opcją dopłaty 20% zamiast branie kredytu 400 000zł.
Dodano: 28.10.2016 09:12    Przez: ~lu
To prawda tacy mogą wszystko
Dodano: 28.10.2016 12:54    Przez: ~~
Ptzeliczajac 20% od 500 zl (50metrow mieszkanie) daje nam 100zl . przez 30 lat dochodzenia do wlasnosci daje nam kwote 36 tys zl. czy faktycznie oddadza te mieszkania za bezcen?
Dodano: 28.10.2016 17:20    Przez: ~fa
Zanim to wybuduja to normalni ludki wyjada. Zostanie patologia. Konin nie ma przyszlosci, za to ma piękna komunistyczna historie
Dodano: 27.10.2016 23:32    Przez: ~Stary cyglosz
to medy zdradzieckie z pogotowia ! co zdradzają na nockach ! a teraz nawet w dzień ! DOSTANĄ SOCJALNE ,.......
Dodano: 27.10.2016 23:59    Przez: ~TO WIEC WON........
oby wyszło. wtedy uwierze
Dodano: 28.10.2016 08:05    Przez: ~kosa
Józef to powinien zmienić nazwisko na Intencyjny, tyle listów co on już podpisał... Tyle, że joakoś niewiele z tego wszystkiego wyszło.
Dodano: 28.10.2016 09:24    Przez: ~mark
1 z 2
12>>