Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20769) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół mi ...Górnik Konin skończył obóz i zremisował czwarty zi ... (0)

Minister rolnictwa zgodził się na odrolnienie pod odkrywkę  

Dodano: 2.12.2016 12:29

- Minister rolnictwa dalej zielone światło dla przyszłości i rozwoju górnictwa w regionie konińskim – zakomunikował dzisiaj rano, prosto z Sejmu, Leszek Galemba, poseł PiS.

Chodzi o długo wyczekiwaną przez lokalne środowisko zgodę na odrolnienie 225 ha ziemi na obszarze gmin Ślesin i Skulsk pod budowę odkrywki Ościsłowo, która jest przyszłością dla sektora paliwowo - energetyczneg w regionie. - Minister rolnictwa daje zielone światło dla przyszłości, rozwoju kopalni i górnictwa w regionie. Zabieganie i troska o konińskie górnictwo przyniosło pozytywne skutki, zadbaliśmy o to aby region mógł się rozwijać – mówił w imieniu posłów PiS z regionu, Leszek Galemba. - Oficjalnie mam to na piśmie od ministra rolnictwa.

Budowa odkrywki węgla brunatnego Ościsłowo poruszyła ostatnio wszystkie możliwe środowiska w regionie: od pracowników ZE PAK KWB, związkowców, samorządowców różnych szczebli, parlamentarzystów. Do 4 grudnia miały zapaść stosowne, decydujące o przyszłości regionu, decyzje w tej sprawie. Na odrolnienie gruntów zgoda ministra rolnictwa już jest.

- Walka o odkrywkę Ościsłowo i uzyskanie pozytywnej decyzji Ministra Rolnictwa to dowód na to, że tylko współpraca ponad podziałami może doprowadzić do realizacji przedsięwzięć, które czasem wydają się niemożliwe do osiągnięcia - skomentował deccję Tomasz Nowak, poseł PO. -  Dlatego serdecznie dziękuję Radzie Miasta Konina i Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego, za wystąpienie z apelem do Prezesa Rady Ministrów w sprawie odkrywki Ościsłowo. Miało to bardzo duże znaczenie. Pokazało solidarność regionu i całego województwa wielkopolskiego. Na końcu, ponad podziałami, dziękuję posłom PiS, że pomimo oporów zdecydowali się na poparcie budowy odkrywki Ościsłowo. 

Odkrywka Ościłowo czeka natomiast na decyzję środowiskową, która ma zapaść ponoć do 5 grudnia br. 

  • Minister rolnictwa daje zgodę na odrolnienie pod odkrywkę

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:odkrywka Ościsłowo,   minister rolnictwa,   Leszek Galemba,   poseł,   ZE PAK KWB,   PiS Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nareszcie. Dziękujemy.Nie będzie tragedii w naszym regionie.Praca jest najważniejsza.KWB, PAK i pozostałe spółki.oraz ogrzewanie dla miasta będzie nadal istnieć to świetna wiadomość
Dodano: 2.12.2016 13:03    Przez: ~wspaniale
Dziękujemy związkowcom za walkę o nasze miejsca pracy.
Dodano: 2.12.2016 12:53    Przez: ~Pracownik
Superrrrrr.
Dodano: 2.12.2016 12:51    Przez: ~bbb
słuszna decyzja
Dodano: 2.12.2016 13:29    Przez: ~l.91
Gratuluję wszystkim, którzy ,,przyłożyli"się do uzyskania pozytywnej decyzji Min.Rol.i Roz.Wsi.A było już krucho.Jest jeszcze trochę dokumentów, ażeby uzyskac koncesję.No i czas,który nieubłaganie płynie a inne odkrywki niedługo skończą swą zywotność.No i rzecz najważniejsza -inwestor winien posiadać środki finansowe na tę inwestycję.Dziekuję jeszcze raz.Dla tego regionu to najważniejsza decyzja w tym roku no i na Dzień Górnika.
Dodano: 2.12.2016 13:23    Przez: ~zorientowany

KOMENTARZE

Superrrrrr.
Dodano: 02.12.2016 12:51    Przez: ~bbb
Ciekawie co teraz wymyslą aby nie oddawać wody do jezior Wilczynskich. Bo to, że jak zawsze nie dotrzymają słowa (twierdzili, że jak dostaną Oscislowo to będą oddawać wodę) jest pewne jak w banku.
Dodano: 02.12.2016 13:34    Przez: ~Banda
BRAWO !!! Zniszczmy nasze jeziora bo 1000 nierobów bedzie miało robote BRAWO !!!!
Dodano: 02.12.2016 13:56    Przez: ~fasdfasdfasd
Niech każdy kto może pisze na mail: sekretariat.poznan@rdos.gov.pl wystarczy wysłać maila z poparciem dla Ościsłowa! Przeciwnicy się mobilizują pokażmy, że zalezy nam na regionie i miejscach pracy! na uniknięciu katastroft społecznej i gospodarczej. Popieramy Odkrywkę!
Dodano: 02.12.2016 14:47    Przez: ~Lucky
Piszmy na adres sekretariat.poznan@rdos.gov.pl z poparciem dla odkrywki Ościsłowo bo przeciwnicy się mobilizują! Sprawa jest ważna!
Dodano: 02.12.2016 15:00    Przez: ~Lucky
W nagrode za wysiedlenie rolnicy dostana zatrudnienie w kwb za 2000netto. Czysty biznes, ale nie dla wysiedlencow
Dodano: 02.12.2016 16:06    Przez: ~xmen
Do DSfe - paręnaście tysięcy rolników pracuje na 225 ha. To jest chyba rekord świata. Puknij się w ten pusty łeb. To jest najlepsza decyzja ministra rolnictwa.
Dodano: 02.12.2016 16:49    Przez: ~KN
avatar Sądząc po ilości wpisów dokonanych przez przeszczęśliwych forumowiczów oraz po ogromie zielonych łapek za wpisami protorfowymi i czerwonych łapek dla przeciwników kopidołów można jednoznacznie stwierdzić, że mieszkańcy naszego regionu odetchnęli z ulgą, z powodu, że około 1% mieszkańców naszego powiatu KOSZTEM NAS WSZYSTKICH nie będą musieli szukać innego zajęcia. Cieszą się, że relatywnie mała grupka ludzi, którym w głowie się nie mieści, że można szukać pracy, jeździć na rozmowy rekrutacyjne, uczyć się nowych rzeczy, zadać sobie jakikolwiek trud uratowała swoje leniwe tyłki. My wszyscy możemy to robić i robimy to a chcemy chronić przed tym malutką grupę, która jest dużej części oportunistami, nieudacznikami i ludźmi, bez ambicji którzy woleli żebrać i skowyczeć, aby pozwolono im wykopać nową dziurę w ziemi niż zwyczajnie godnie zostawić to zamieszanie i niepewność za sobą i poszukać sobie innej roboty.
Dodano: 02.12.2016 17:58    Przez: Urlich von Jungingen
avatar CIĄG DALSZY 1)Tak by zrobił człowiek godny i przekonany o swojej wartości zawodowej. Ale najpierw trzeba posiadać jakiekolwiek zawodowe kompetencje. Szkoda, że społeczeństwo nie jest takie solidarnie na co dzień. Czym jest Ościsłowo? Jest przedłużeniem agonii kopalni. Najlepsze złoża już dawno zostały wykorzystane a oddalanie się odkrywek od elektrowni dodatkowo zwiększa koszty dostarczenia torfu do elektrowni. Co nam to da? No tak, za 15 lat możemy już nie żyć, ale czy warto zabierać naszym dzieciom czy wnukom ostatnie jeziora, pola i lasy? I tak nie unikniemy kolejnego płaczu nieudaczników życiowych za kilka lat, kiedy będzie kończyć się Ościsłowo.
Dodano: 02.12.2016 17:59    Przez: Urlich von Jungingen
avatar CIĄG DALSZY 2) Tak jak my w regionie musimy mieć plan na to co będzie, kiedy torf się skończy tak i nasze Państwo powinno mieć już od 20 lat plan jak pozyskać energię, kiedy nasz Koniński skansen wydobywczo-energetyczny w końcu umrze śmiercią naturalną. Ale czy umrze? Zdaniem „górników” i mieszkańców regionu którzy dostali od kopalni za darmo mieszkanka albo duże emeryturki po epizodycznym stażu pracy torfu nigdy nie braknie. A jak ktoś powie, że się kończy to zawsze można go zrównać z błotem a potem protestować, spalić trochę opon i dostać zgodę na kopanie kolejnej dziury dla samego kopania a nie dla pozyskania torfu.
Dodano: 02.12.2016 18:00    Przez: Urlich von Jungingen
TRZEBA TO OPIĆ !!!!!!!!! na Dzień Górnika.
Dodano: 02.12.2016 18:50    Przez: ~GÓRNIK!!!!!!!!!!!!
Zawsze w Barbórkę łazili pijani, obsikiwali chodniki i ściany i to w biały dzień nie zważając na innych. Ale pióropusze na pustych głowach mieli zawsze farbowani niby górnicy.
Dodano: 02.12.2016 19:14    Przez: ~Zbiera mi się na mdłości
Żenada.Ciekawe czy sprawdzono wiarygodność podpisów za odkrywką. Należy tylko współczuć mieszkańcom terenów przy kopalnianych,czeka ich taki sam los jak mieszkańców gminy Wierzbinek.Napewno cieszą się włodarze gminy,mogą budować pałace,mieć najwyższe płace wśród urzędników,najwyższe diety radnych na okolice,a mieszkańców pozostawia się samych sobie.Wygrywają tylko ci co całe życie nic nie inwestowali,nie budowali i ich wykupią i wysiedlą dla wszystkich pozostałych to makabra,włóczenie się po sądach,wieczne oczekiwanie na odszkodowania,zniszczony dorobek całego życia,nawet wody czystej i zdrowej upragną.
Dodano: 02.12.2016 19:46    Przez: ~rolnik.
Dobrze ze to nie moj problem
Dodano: 04.12.2016 10:05    Przez: ~kwpak
Pan Solorz tak zdecydował a związkowcy myślą ,że to ich zasługa i ludziom ciemnotę wciskają z tym Nowakiem na czele
Dodano: 05.12.2016 07:57    Przez: ~obserwator
Dziękujemy związkowcom za walkę o nasze miejsca pracy.
Dodano: 02.12.2016 12:53    Przez: ~Pracownik
Nareszcie. Dziękujemy.Nie będzie tragedii w naszym regionie.Praca jest najważniejsza.KWB, PAK i pozostałe spółki.oraz ogrzewanie dla miasta będzie nadal istnieć to świetna wiadomość
Dodano: 02.12.2016 13:03    Przez: ~wspaniale
Brawo poseł Nowak i posłanka Henig. Brawo Radni Konina i Sejmiku Wielkopolskiego. Brawo związkowcy. Brawo górnicy. Niech was św. Barbara prowadzi. Powodzenia
Dodano: 02.12.2016 14:17    Przez: ~Mieszkanka
ZAMKNAC TA KOPALNIE !!! NIECH STARY PSEUDO GÓRNIK POCZUJE SIE MLODZIEJ I POSZUKA PRACY JAK DZIŚ 25 LETNI MAGISTER !!! Z DUPAMI SIEDZIEC NA PAŃSTWOWEJ TO KAZDY GAMON POTRAFI !!!
Dodano: 02.12.2016 14:17    Przez: ~Zxc
to co ty jesteś poniżej gamonia żal dupe ściska że kopalniana nie przyjęła do pracy
Dodano: 02.12.2016 14:32    Przez: ~hahaha
Przecież kopalnia nie jest państwowa
Dodano: 02.12.2016 15:12    Przez: ~Ifi
na bank wpisał to jakiś śmieszny zwiazkowiec nie róbcie z siebie bohaterów dupki jedne bez jaj
Dodano: 02.12.2016 20:35    Przez: ~drk
ODP. do,, drk". skoro związkowcy ci się nie podobają tzn. że nie współpracowałeś z nimi w obronie miejsc pracy. Więc nie wypisuj bzdur. Podpisz się imieniem i nazwiskiem niech się wszyscy dowiedzą kim jest kolega przeciwnik kopalni i elektrowni.
Dodano: 03.12.2016 14:07    Przez: ~Heniek
Hej drk, najlepiej siedzieć na dupie i nic nie robić dla dobra sprawy. Później pretensje możesz mieć tylko do siebie.
Dodano: 03.12.2016 14:12    Przez: ~Gfg
Super mam ponoc najlepszej jakosci wegiel na swiecie 98% wegla w weglu
Dodano: 02.12.2016 13:05    Przez: ~Ehy
chyba cukru w cukrze. Minister rolnictwa zamieniający pola uprawne w pustynie. Tosz się nam trafił minister. Ale najważniejsze że z 3000krzykaczy zostanie w zawodzie. Że paręnaście tysięcy rolników i ich rodzin straci dorobek życia, to już egal..
Dodano: 02.12.2016 13:10    Przez: ~DSfe
Jakie parenaście tysięcy rolników?? Człowieku czy Ty widzisz co piszesz??
Dodano: 02.12.2016 21:03    Przez: ~gzyms
Brawo za czasow PO by to miejsca nie mialo
Dodano: 02.12.2016 13:06    Przez: ~Gurnik
Dobrze byłoby również gdybyś przy okazji nauczył się pisać ortograficznie. Co prawda będąc apologetą PiSa niekoniecznie trzeba posiadać jakąkolwiek wiedzę i umiejętności ale bezbłędne pisanie robi dobre wrażenie.
Dodano: 02.12.2016 13:11    Przez: ~zdzich@
Z was górnicy jak z koziej D..y trąba. Torfiarze ,ot co.
Dodano: 02.12.2016 13:51    Przez: ~Podpis
Wielkie szczęście,że PeOfile już nie rządzą,bo byłoby po regionie.
Dodano: 02.12.2016 15:16    Przez: ~na100%
Kretynie czy za PO zablokowano jakąkolwiek odkrywcę. Wy nieroby macie fory u każdej władzy.
Dodano: 02.12.2016 15:28    Przez: ~Anty nierób
O co wy ludzie walczycie,? O o odkrywke która niszczy nasza naturę? Powinni to zamknąć już dawno ażeby nie degradowac dalej środowiska. Zamknąć to i problemy rozwiążą się same.
Dodano: 02.12.2016 13:06    Przez: ~sprawiedliwy
O co walczycie? A o to gamoniu żeby starczyło ci tej marnej Polskiej wyplaciny do pierwszego. Byś miał energię z gazu to po opłaceniu rachunków chleb ze smalcem cały miesiąc tylko cienko smarować żeby nie brakło.
Dodano: 02.12.2016 13:28    Przez: ~biedne pola i łąki :-(
Do biedne pola i łąki :-( , nie każdy mysli jak ty, że jak zamkną torfownie to swiat się zawali. Było trzeba się uczyć to byslś bez problemu znalazł inną robotę i zarobił wiecej niż tylko na chleb ze smalcem.
Dodano: 02.12.2016 13:40    Przez: ~40-latek
I tu Pan 40latek ma rację !!!
Dodano: 02.12.2016 13:58    Przez: ~Cen
A Ty zapłacisz świeczkę i będziesz pedalowal by obejrzeć telewizję lub by napisać coś w tablecie . AleśjAleśjestes mądry. Przestań jeździć samochodem bo zatruwasz środowisko
Dodano: 02.12.2016 15:25    Przez: ~Pa la nt
Można pracować lepiej niż za chleb ze smalcem, ale nie widzę tutaj związku (prac na chleb ze smalcem) z niszczeniem natury. Natura jest dana człowiekowi i to ona służy człowiekowi a nie odwrotnie. Proponuję tzw.sprawiedliwemu wrócić się do gimnazjum i pouczyć się o samowystarczalności ekosystemu. Nie ma większego znaczenia dla natury, czy będziemy kupować gaz z Gazpromu, czy węgiel od Polskich kopalni (może za wyjątkiem dużych aglomeracji, gdzie ogrzewanie na węgiel powoduje duże zanieczyszczenia na małym zamieszkiwanym terenie, ale szkodzi to mieszkańcom a nie naturze).
Dodano: 02.12.2016 15:26    Przez: ~Jj
Mowiłem to zescie nie wierzyli
Dodano: 02.12.2016 13:07    Przez: ~Olek
W tej kopalni to tylko się pije !!! Zamknąć ja !!!
Dodano: 02.12.2016 14:11    Przez: ~$$$
Panie od pijących widzę, że jest pan wylewny i bogaty to może za ten komentarz zapłacimy na jakieś fundacje aby pan więcej bredni nie pisał.
Dodano: 02.12.2016 17:19    Przez: ~Obywatel
Pracownik związki walczyły o swoje koryta pracownika mają głęboko gdzieś
Dodano: 02.12.2016 13:07    Przez: ~barbórka
Sam sie zamknij jaka degradacja srodowiska bez wegla nie ma zycia w tym kurniku
Dodano: 02.12.2016 13:09    Przez: ~Sobol
Bieszta korytka świniowe Wungiel je we wiosce woja bedzie
Dodano: 02.12.2016 13:11    Przez: ~Paluch
Gratuluję wszystkim, którzy ,,przyłożyli"się do uzyskania pozytywnej decyzji Min.Rol.i Roz.Wsi.A było już krucho.Jest jeszcze trochę dokumentów, ażeby uzyskac koncesję.No i czas,który nieubłaganie płynie a inne odkrywki niedługo skończą swą zywotność.No i rzecz najważniejsza -inwestor winien posiadać środki finansowe na tę inwestycję.Dziekuję jeszcze raz.Dla tego regionu to najważniejsza decyzja w tym roku no i na Dzień Górnika.
Dodano: 02.12.2016 13:23    Przez: ~zorientowany
Mamy nadzieję że kopalnia padnie