Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17918) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
15 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Żdżary. Patronka szkoły przybyła z Australii i pos ... (0)Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (6)

PKP PLK zamknie linię kolejową. Pasażerowie pojadą autobusem

Dodano: 13.01.2017 14:10
Źródło: LM.pl

Autobus zamiast pociągu. Urząd Marszałkowski jest przygotowany do uruchomienia komunikacji zastępczej na czas remontu trasy kolejowej Swarzędz – Sochaczew.

Modernizacja torowiska ruszyć ma w połowie roku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pozyskała na ten cel 2,6 mld zł z unijnej kasy. Środki muszą być wykorzystane do 2020 roku. W związku z tym spółka podjęła decyzję o dwutorowych zamknięciach linii kolejowej E-20 prowadzącej ze Swarzędza do Sochaczewa.

Pociągi dalekobieżne, które teraz korzystają z tej trasy pojadą objazdami. Inaczej będzie z pociągami regionalnymi. Teraz każdego dnia z Kolei Wielkopolskich korzysta ponad 7 tysięcy pasażerów. W tym są również mieszkańcy Konina i okolic, dla których wyłączenie ruchu pociągów będzie dużym utrudnieniem. - To będzie horror – mówili już w sierpniu pasażerowie.

Urząd Marszałkowski w Poznaniu zapewnia, że do zamknięcia torowiska jest przygotowany.

- Będziemy organizowali autobusową komunikację zastępczą, aby uniknąć sytuacji, gdzie w wyniku prowadzenia tej ważnej i potrzebnej inwestycji mieszkańcy Wielkopolski będą mieli utrudniony dojazd do pracy i szkoły, czy w ogóle możliwość przemieszczania się na tym obszarze. Prace w tym zakresie trwają i są mocno zaawansowane. Właściwie jesteśmy gotowi do uruchomienia w każdej chwili autobusowej komunikacji zastępczej – informuje wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Przejazdy odbywać się będą na podstawie biletu kolejowego. Modernizacja torów ma potrwać 2 lata.  

fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu

  • PKP PLK zamknie linię kolejową. Pasażerowie pojadą autobusem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Już to widzę a raczej kompletnie tego NIE widzę kiedy na trasie Konin Poznań Główny pasażerów odjeżdżających z Konina do Poznania jest niekiedy mnóstwo już nie mówiąc o tych jadących z Poznania do Konina a co np z osobami na wózkach, przewozem zwierząt czy rowerów... pociągi KW niekiedy złączone jako dwa składy są przepełnione więc nie wyobrażam sobie takich przejazdów w autobusach ciekawe jak to będzie na jeden taki kurs pociągu będzie powiedzmy ze 6 autobusów i ludzie żeby tylko ustawić się kto pierwszy do wejścia i zająć miejsce takie mogą być przepychanki jak na święta po karpia w lidlu bo naprawdę sądzę mało który pasażer to widzi dobrze... lepiej by było zamknąć jeden tor i puszczać pociągi naprzemiennie no ale zobaczymy...
Dodano: 13.01.2017 15:00    Przez: ~Aras
7000 osob trzeba przesadic do autobosow do autobosu wchodzi ok 50 osob czyli dziennie potrzeba ok 140 autobusow cudow nie bedzie ludzie beda scisnieci jak sardynki w konserwie a w wakacje masakra
Dodano: 13.01.2017 15:44    Przez: ~anty
Trzeba jakos wytrzymac, koleje w powietrzu tez nie naprawia
Dodano: 13.01.2017 15:10    Przez: ~Xxx
Czyli jeśli ktoś z Konina rozpoczyna pracę w Poznaniu o 8:00, to żeby dotrzeć tam autobusem, będzie wyjeżdżał o 5:00 z Konina? Masakra...
Dodano: 13.01.2017 15:02    Przez: ~li
Uwielbiam czytać takich baranów jak Wózkers. Czeka nas rozp...ol komunikacyjny, ale oczywiście jak ludzie śmią na to jeszcze narzekać. Co tam, że ktoś będzie musiał zmienić robotę, bo raczej szefostwo gdzieś będzie miało to, że ktoś ma problem z dojazdem. Wzięli się za remonty na ostatnią chwilę, bo czas dotacji niedługo mija, w dodatku mogliby remontować częściowo, ale co tam. Trzeba się cieszyć, bo remontują... Fajnie, że remontują, utrudnienia można znieść, ale zamykanie całej linii na taki czas to po prostu ewenement. Jak ktoś nie dojeżdża, to może sobie pieprzyć ile zechce, ale i tak po czasie się okaże czy naprawdę było to konieczne, zwłaszcza jak okres remontów się przedłuży, bo okaże się, że ktoś nie uwzględnił czynników atmosfercznych itp. jak to zazwyczaj bywa.
Dodano: 13.01.2017 20:07    Przez: ~R

KOMENTARZE

Już to widzę a raczej kompletnie tego NIE widzę kiedy na trasie Konin Poznań Główny pasażerów odjeżdżających z Konina do Poznania jest niekiedy mnóstwo już nie mówiąc o tych jadących z Poznania do Konina a co np z osobami na wózkach, przewozem zwierząt czy rowerów... pociągi KW niekiedy złączone jako dwa składy są przepełnione więc nie wyobrażam sobie takich przejazdów w autobusach ciekawe jak to będzie na jeden taki kurs pociągu będzie powiedzmy ze 6 autobusów i ludzie żeby tylko ustawić się kto pierwszy do wejścia i zająć miejsce takie mogą być przepychanki jak na święta po karpia w lidlu bo naprawdę sądzę mało który pasażer to widzi dobrze... lepiej by było zamknąć jeden tor i puszczać pociągi naprzemiennie no ale zobaczymy...
Dodano: 13.01.2017 15:00    Przez: ~Aras
Skandal - czy rządzący tym miernym krajem pozwolą na takie bezprawie ? Niech robią remont w nocy jak ja nie jeżdżę - sprawę zgłaszam do sądu i prokuratury.
Dodano: 13.01.2017 15:12    Przez: ~Darek
7000 osob trzeba przesadic do autobosow do autobosu wchodzi ok 50 osob czyli dziennie potrzeba ok 140 autobusow cudow nie bedzie ludzie beda scisnieci jak sardynki w konserwie a w wakacje masakra
Dodano: 13.01.2017 15:44    Przez: ~anty
Zdecydowanie gorsza katastrofa niż ewentualne zamknięcie kopalni. Więcej ludzi dojeżdża do pracy do Poznania i Wrześni niż pracuje w kopalni.
Dodano: 13.01.2017 16:39    Przez: ~Na trzy zmiany
Darek, serio myślisz, że jak będą robili to w nocy, to odcinek będzie czynny? Ha ha ha
Dodano: 13.01.2017 19:12    Przez: ~Wózkers
Kury nie wolno przewozic w torbach bo to lamanie praw zwierzat
Dodano: 13.01.2017 20:00    Przez: ~kokon
🚦🚇🚈🚅🚄🚆🚞🚉🚝🚋🚃🚎🚊🚂
Dodano: 13.01.2017 20:53    Przez: ~✈
Absurdów i lekceważenia obywateli w naszej okolicy,w naszym powiecie nie brakuje,np;w gminie Wierzbinek,w miejscowości Łysek przed samą zimą przeniesiono przystanek PKS i teraz ludzie muszą czekać na autobusy pod gołym niebem,wcześniej mogli się schować pod wiatą przystanku oddalonego o kilkadziesiąt metrów ,który powstał wiele lat temu za ogromne pieniądze,które gmina zapłaciła właścicielowi przyległej działki.
Dodano: 15.01.2017 10:17    Przez: ~mieszkający w tym powiecie.
Czyli jeśli ktoś z Konina rozpoczyna pracę w Poznaniu o 8:00, to żeby dotrzeć tam autobusem, będzie wyjeżdżał o 5:00 z Konina? Masakra...
Dodano: 13.01.2017 15:02    Przez: ~li
Trzeba jakos wytrzymac, koleje w powietrzu tez nie naprawia
Dodano: 13.01.2017 15:10    Przez: ~Xxx
To trzeba jak "górnicy" protestować. Oni nie chcą daleko dojeżdżać do pracy ani się przekwalifikować więc strajkowali i pikietowali. I będą przerzucać żwir z kupki na kupkę, ale formalnie kopalnia będzie istniała i swoje leniwe dupy uratują.
Dodano: 13.01.2017 19:50    Przez: ~Podatnik
A pociagiem o ktorej wyjezdza? O 7:30?
Dodano: 13.01.2017 20:01    Przez: ~hę
hahaha a jak ktos zaczyna o 6:00??? :)))))
Dodano: 13.01.2017 22:13    Przez: ~jjdjdjjdjdj
Gdy nic nie robia to zle, gdy robia...tez zle, ot taki polski charakterek :-) nagle tylu chce jezdzic pociagami, a PKP od dawna narzeka na brak pasazerow, dziwne. Niestety musicie to przebolec, Poznan to nie Ukraina. Wazne ze cos bedzie robione.
Dodano: 13.01.2017 15:18    Przez: ~Łowca absurdu
Najnowszy słownik PJP : "hejtowanie" patrz typowe polskie myślenie - jak osła przy żłobie. Zresztą - połowa społeczeństwa w naszym grajdole jest głupsze od niejednego stada osłów.
Dodano: 13.01.2017 15:34    Przez: ~Lokomotywa z ogłoszenia
7000 osób korzysta z WLK ale nie jest napisane na tej trasie. Dobrze ktoś napisał że teraz wszyscy będą jeździć pociągami...
Dodano: 13.01.2017 17:39    Przez: ~xsd
Ciekawe co powiesz ludziom którzy będą musieli zostać bez pracy bo nie dojadą na czas do pracy. To jest bardzo zły pomysł....niech teraz dadzą tym ludziom pracę w Koninie ci co to wymyślili a najgorsze jest to , ze nikt nie mówi kiedy dokładnie będą zamknięte ...MASAKRA...
Dodano: 13.01.2017 19:11    Przez: ~D.
D. A ktos sie przejmuje tym ze mam 12km do roboty? Ze musze pol godz wyjechac?
Dodano: 13.01.2017 20:33    Przez: ~@*!
A czy jeździsz tymi pociągami żeby oceniać ile osób korzysta z nich codziennie? Praktycznie w każdym pociągu ludzie od Konina już stoją szczególnie gdy jest to piątek lub niedziela.
Dodano: 14.01.2017 13:46    Przez: ~.
od kiedy sa plany zamkniecia
Dodano: 13.01.2017 15:28    Przez: ~ona
od jutra do poniedziałku 16.01.2017 czyli szybko się uwiną z robotą a tu lament na całego.
Dodano: 13.01.2017 15:30    Przez: ~Rympalski
Autobus to najlepszy środek transportu.
Dodano: 13.01.2017 16:01    Przez: ~BUSOMAT PL
szczegolnie jazda starym autosanem zasilanym olejem z mc donalda
Dodano: 13.01.2017 16:17    Przez: ~pekaesiarz
Wolusz na prąd z poczty?
Dodano: 13.01.2017 20:02    Przez: ~098@
Skoro zamykają odcinek do Poznania to co z odcinkiem w kierunku Warszawy??? Czy z Konina będzie można się dostać np do Kutna aby dalej jechać do stolicy, czy będzie więcej połączeń w tym kierunku ...
Dodano: 13.01.2017 16:24    Przez: ~pit
Jak byś miał głowę na karku to byś sprawdził w Google Maps gdzie leży Sochaczew, Kutno i Warszawa
Dodano: 13.01.2017 16:52    Przez: ~Czytać ze zrozumiem
Słyszałeś coś o Sochaczewie?
Dodano: 13.01.2017 16:56    Przez: ~???
Do Czytać ze zrozumiem - głowa na karku to jest ale jakbyś nie wiedział/ła to wszystkie składy jakie jeżdżą z Konina czy to w kierunku Poznania czy Kutna to są składy poznańskie ... Stąd moje pytanie czy jak zamkną linię do Poznania to czy będzie więcej składów do Kutna (jadących z Konina) aby móc się dostać do Warszawy bo jak wiadomo wszystkie ekspresy i inne pociągi relacji np Poznań-Warszawa będą omijały Konin ...
Dodano: 13.01.2017 16:58    Przez: ~pit
barani łbie - na fejsbuku pewnie nie było informacji to już twoja makówka nie ogarnia gdzie Sochaczew. Jutro zamkną połączenie kolejowe z Rychwałem - też nie będziesz mógł zakumać bazy.
Dodano: 13.01.2017 18:20    Przez: ~Tramwaj nr 9
Do Warszawy będzie przez rok jeździł jeden TLK o 08:43 który zacznie bieg w Koninie. Ponadto będą 4 pary autobusów które dowioza ludzi do Kutna na pospieszne do stolicy.
Dodano: 14.01.2017 08:49    Przez: ~Lm
Popier.....sie w glowach to jak jedzie sie na 6 rano do poznania i wstaje o3.15 to teraz o 24 mam wstac to sie w glowie nie miesci
Dodano: 13.01.2017 16:52    Przez: ~bobi
Autobusem autostradą będziesz w Poznaniu szybciej - tam nie ma zamkniętych semaforów. Godzinę sobie dłużej pośpisz.
Dodano: 13.01.2017 17:44    Przez: ~daria
Autostradą? Kto wspominał o autostradzie. Wiesz w ogóle jaką prędkość może rozwinąć autobus?
Dodano: 13.01.2017 19:54    Przez: ~rr
To se znajdz robote w koninie nieudaczniku a nie po poznaniach jezdzisz
Dodano: 13.01.2017 20:03    Przez: ~ajtko
Stracicie większość pasażerów Normalnie bezmózgi jesteście Powinni całkowicie was jako koleje wyp***rolić razem z tym Marszałkiem Wielkopolskim Zamiast zostawić jedną nitkę zamykają wszystko czysty debilizm😃
Dodano: 13.01.2017 17:19    Przez: ~ker
No weź przeczytaj ten tekst jeszcze raz ... przecież to PKP PLK zamykają oba tory w kierunku Poznania a nie KW które swoim taborem porusza się po tych torach ...
Dodano: 13.01.2017 17:23    Przez: ~pit
ciebie kołtuński klerykalno/pisowcu już ktoś w parku wyp***rolił.
Dodano: 13.01.2017 18:17    Przez: ~ciota
Ker. No jasne. Teraz wszyscy se auta kupia i nasraja na koleje. Tylko czemu wczesniej tak nie zrobili tylko meczyli sie tymi kolejami?
Dodano: 13.01.2017 20:05    Przez: ~ksysiu
Ale problem przeprowadzic sie do poznania pokoj za 500 i tylko na niedziele do rodziny...
Dodano: 13.01.2017 17:27    Przez: ~Ave
Nie ma mowy - Ja w Poznaniu, a żona mi się bzyknie w tym czasie... lubi ten sport
Dodano: 13.01.2017 17:49    Przez: ~tadek
tadek daj numer do żony. przynajmniej będziesz wiedział kto ją bzyka :)
Dodano: 13.01.2017 20:37    Przez: ~rasputin
Linia E-20 prowadzi ze Swarzędza do Sochaczewa? A to dobre! A ja naiwny myślałem, że to trasa Warszawa-Poznań przynajmniej, a tylko odcinek Swarzędz-Sochaczew będzie remontowany. Nie ma to jak ścisłe wyrażanie się i logika w wydaniu niedouków z lm.
Dodano: 13.01.2017 18:08    Przez: ~eeee
1 z 3
123>>