Dzisiaj jest wtorek 21 maja 2019, imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19341) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
15 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Proces wchłonięcia Geotermii Konin przez MPEC powo ... (33)Piłka nożna. Symulacja ligowa. Kto spadnie, kto aw ... (2)

Zarzut połowu ryb bez uprawnień. Odpowiedzą za kłusownictwo

Dodano: 4.04.2017 09:24

Policjanci z Babiaka razem z pracownikami Społecznej Straży Rybackiej zatrzymali dwie osoby za kłusownictwo.

Funkcjonariusze z Babiaka wspólnie z pracownikami Społecznej Straży Rybackiej kontrolowali akweny, zwracając szczególną uwagę na kłusownictwo. Podczas sprawdzania jeziora w Lubotyniu, służby kontrolujące ujawniły, iż dwie osoby pływające łódką, używają do połowu ryb sieci rybackiej niezgodnie z przepisami.

Okazało się, że to 71-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta. Sieć rybacka trafiła do policyjnego depozytu, a zatrzymani mieszkańcy gminy Sompolno usłyszeli zarzut połowu ryb, za pomocą sieci rybackiej przez osoby do tego nieuprawnione. Kłusownicy usłyszeli już zarzut z ustawy o rybactwie śródlądowym, za który grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   kłusownictwo,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

brawo. przyjedzcie do Lubstowa na jezioro tu tez pełno siat !!!
Dodano: 4.04.2017 09:58    Przez: ~y
Geniuszu jak by byli głodni to wędką by lapali, a nie siata! !!
Dodano: 4.04.2017 11:45    Przez: ~...
To w jeziorach PZW są jeszcze ryby - szok!!!
Dodano: 4.04.2017 11:12    Przez: ~gib
na lubstowie nie można wędkować z łódki i na spining... za to mandaty sypią (chociaż dawno straży rybackiej nie widziałem) ide raz na rok na ryby i musze kupić cholerną drogą karte jak nie kupie i mnie złapią to mandacik i to nie mały... a są tu tacy co non stop zastawiają siaty. są to osoby które od kilku nastu lat to robią i kary na nich nie ma ! przez takich ludzi nie ma w tym jeziorze ryb po za drobną biała .
Dodano: 4.04.2017 10:02    Przez: ~d
Polska to jedyny kraj w unii ,gdzie istnieje rybactwo śródlądowe,ty musisz kupić kartę na rok ,a obok rybacy zgodnie z prawem wstawiają siaty. Także masz konkurencję Ty płacisz a oni odławiają . No i drudzy rybacy to kormorany,były liczonew naszym okręgu i jest ich ok.30 tyś ,każdy dziennie zje 0.5kg czyli 15 ton dziennie.
Dodano: 4.04.2017 10:29    Przez: ~Benson

KOMENTARZE

brawo. przyjedzcie do Lubstowa na jezioro tu tez pełno siat !!!
Dodano: 04.04.2017 09:58    Przez: ~y
witam. Mam pytanie . jaki mandat będzie jak mnie złapią podczas łowienia ryb wędką ? czy to zależy od ilości już złapanych ?
Dodano: 04.04.2017 15:57    Przez: ~oj
E tam, 1-liga jest w Ślesinie. Najlepsi fachowcy na północ od Zakopanego.
Dodano: 05.04.2017 08:49    Przez: ~PULARES
doj...ać im z 50 tys. grzywny
Dodano: 04.04.2017 09:58    Przez: ~qaz
Najpierw nim już ich osądzicie sprawdźcie ich warunki bytowe. Może ludzie po prostu nie mieli kasy, nie mieli zbytnio co jeść i postanowili w celach nie zarobkowych a bytowych nałapać ryb. Niestety Polska nam ubożej z roku na rok i mając nawet prace niekiedy jest trudno przetrwać do przysłowiowego 1.
Dodano: 04.04.2017 10:01    Przez: ~Mirek
niech sobie zrobią dwójkę bedzie pinćset
Dodano: 04.04.2017 10:13    Przez: ~rychu
gdzie mieszkasz? okradnę cię, a ty mnie jeszcze będziesz bronić że zrobiłem to bo byłem biedny
Dodano: 04.04.2017 11:09    Przez: ~qaz
Geniuszu jak by byli głodni to wędką by lapali, a nie siata! !!
Dodano: 04.04.2017 11:45    Przez: ~...
Wiesz ile kg ryb wejdzie do takiej siary? Tu powinno być CBŚ powiadomione i śledzenie ludzi , kto od nich kupuje. To nie jest jakaś tam bieda. To jest biznes i to gruby. Znów złapano płotki, a ci co handlują wędzonym rybkami znów się wywineli...
Dodano: 04.04.2017 15:32    Przez: ~Ggn
Co ty piszesz? Co za bzdury! Polska nie ubożeje tylko jej potencjał rośnie, słyszę to codziennie w dzienniku, i to rośnie progresywnie co dzień to więcej. Sama Pani Premier mówi że bezrobocie znikło, przedsiębiorstwa starają się o robotników, 500 podniosło ewidentnie poziom życia tak że nie ma już rodzin ubogich i gospodarka przez to szybuje "do góry". tak że nie trafiłeś z tą opinią, a jeżeli naprawdę nie mają nażycie to może niech zapracują na 500 , dzięki "dobrej zmianie" za kilka lat będziemy żyli jak w raju, będziemy chodzić boso i nago, jak w raju...
Dodano: 04.04.2017 22:04    Przez: ~buba
Ja ich znam i to nie sa biedni ludzie... maja sady owocowe i kase oni juz od kilkudziesieciu lat z tego slyna... nie tylko lubotyńskie opanowali...
Dodano: 05.04.2017 07:08    Przez: ~Sasiad
na lubstowie nie można wędkować z łódki i na spining... za to mandaty sypią (chociaż dawno straży rybackiej nie widziałem) ide raz na rok na ryby i musze kupić cholerną drogą karte jak nie kupie i mnie złapią to mandacik i to nie mały... a są tu tacy co non stop zastawiają siaty. są to osoby które od kilku nastu lat to robią i kary na nich nie ma ! przez takich ludzi nie ma w tym jeziorze ryb po za drobną biała .
Dodano: 04.04.2017 10:02    Przez: ~d
Polska to jedyny kraj w unii ,gdzie istnieje rybactwo śródlądowe,ty musisz kupić kartę na rok ,a obok rybacy zgodnie z prawem wstawiają siaty. Także masz konkurencję Ty płacisz a oni odławiają . No i drudzy rybacy to kormorany,były liczonew naszym okręgu i jest ich ok.30 tyś ,każdy dziennie zje 0.5kg czyli 15 ton dziennie.
Dodano: 04.04.2017 10:29    Przez: ~Benson
Kormorany powinni się wytępić ,bo to największy wróg wędkarza,nie wiem dlaczego w Polsce to ptaszysko jest pod ochroną,skoro nie ma z niego żadnego pożytku,bo wędkarze oprócz złowienia to karmią ryby.Zresztą każdy co łowi to wie ile pieniędzy wrzuca się do wody.
Dodano: 04.04.2017 10:33    Przez: ~benson
Myśliwi i wędkarze to jedno to samo...
Dodano: 04.04.2017 18:47    Przez: ~Fvh
To w jeziorach PZW są jeszcze ryby - szok!!!
Dodano: 04.04.2017 11:12    Przez: ~gib
Lubotyń, to woda PGR Gosławice. Przełowiona głównie prądem przez zorganizowane grupy. Złapanie tego dziadka z wnuczką, którzy pewnie łowili żywca podrywką jest żenadą roku.
Dodano: 04.04.2017 13:03    Przez: ~Olo
Może nie mieli co jeść
Dodano: 04.04.2017 11:19    Przez: ~bobek
Albo pić !
Dodano: 04.04.2017 13:56    Przez: ~Alkoholik
A sieczkarnia na POwie mieli ryby i mieli
Dodano: 04.04.2017 14:39    Przez: ~antymatoł
W Żółwieńcu też kłusuja szczególnie pani Ela
Dodano: 04.04.2017 19:41    Przez: ~skiciok
weście sie za tych bezkarnych złodzieji ryb z lubstowa i między inymi z lubotynia bo tam się dzieje.
Dodano: 04.04.2017 22:15    Przez: ~piotr
Stawu nie mają swojego a stale rybki jakie tylko kto chciał wędzone nie wędzone kto jakie sobie życzył ....