Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19315) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Zarzut połowu ryb bez uprawnień. Odpowiedzą za kłusownictwo

Dodano: 4.04.2017 09:24

Policjanci z Babiaka razem z pracownikami Społecznej Straży Rybackiej zatrzymali dwie osoby za kłusownictwo.

Funkcjonariusze z Babiaka wspólnie z pracownikami Społecznej Straży Rybackiej kontrolowali akweny, zwracając szczególną uwagę na kłusownictwo. Podczas sprawdzania jeziora w Lubotyniu, służby kontrolujące ujawniły, iż dwie osoby pływające łódką, używają do połowu ryb sieci rybackiej niezgodnie z przepisami.

Okazało się, że to 71-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta. Sieć rybacka trafiła do policyjnego depozytu, a zatrzymani mieszkańcy gminy Sompolno usłyszeli zarzut połowu ryb, za pomocą sieci rybackiej przez osoby do tego nieuprawnione. Kłusownicy usłyszeli już zarzut z ustawy o rybactwie śródlądowym, za który grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   kłusownictwo,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

brawo. przyjedzcie do Lubstowa na jezioro tu tez pełno siat !!!
Dodano: 4.04.2017 09:58    Przez: ~y
Geniuszu jak by byli głodni to wędką by lapali, a nie siata! !!
Dodano: 4.04.2017 11:45    Przez: ~...
To w jeziorach PZW są jeszcze ryby - szok!!!
Dodano: 4.04.2017 11:12    Przez: ~gib
na lubstowie nie można wędkować z łódki i na spining... za to mandaty sypią (chociaż dawno straży rybackiej nie widziałem) ide raz na rok na ryby i musze kupić cholerną drogą karte jak nie kupie i mnie złapią to mandacik i to nie mały... a są tu tacy co non stop zastawiają siaty. są to osoby które od kilku nastu lat to robią i kary na nich nie ma ! przez takich ludzi nie ma w tym jeziorze ryb po za drobną biała .
Dodano: 4.04.2017 10:02    Przez: ~d
Polska to jedyny kraj w unii ,gdzie istnieje rybactwo śródlądowe,ty musisz kupić kartę na rok ,a obok rybacy zgodnie z prawem wstawiają siaty. Także masz konkurencję Ty płacisz a oni odławiają . No i drudzy rybacy to kormorany,były liczonew naszym okręgu i jest ich ok.30 tyś ,każdy dziennie zje 0.5kg czyli 15 ton dziennie.
Dodano: 4.04.2017 10:29    Przez: ~Benson

KOMENTARZE

brawo. przyjedzcie do Lubstowa na jezioro tu tez pełno siat !!!
Dodano: 04.04.2017 09:58    Przez: ~y
witam. Mam pytanie . jaki mandat będzie jak mnie złapią podczas łowienia ryb wędką ? czy to zależy od ilości już złapanych ?
Dodano: 04.04.2017 15:57    Przez: ~oj
E tam, 1-liga jest w Ślesinie. Najlepsi fachowcy na północ od Zakopanego.
Dodano: 05.04.2017 08:49    Przez: ~PULARES
doj...ać im z 50 tys. grzywny
Dodano: 04.04.2017 09:58    Przez: ~qaz
Najpierw nim już ich osądzicie sprawdźcie ich warunki bytowe. Może ludzie po prostu nie mieli kasy, nie mieli zbytnio co jeść i postanowili w celach nie zarobkowych a bytowych nałapać ryb. Niestety Polska nam ubożej z roku na rok i mając nawet prace niekiedy jest trudno przetrwać do przysłowiowego 1.
Dodano: 04.04.2017 10:01    Przez: ~Mirek
niech sobie zrobią dwójkę bedzie pinćset
Dodano: 04.04.2017 10:13    Przez: ~rychu
gdzie mieszkasz? okradnę cię, a ty mnie jeszcze będziesz bronić że zrobiłem to bo byłem biedny
Dodano: 04.04.2017 11:09    Przez: ~qaz
Geniuszu jak by byli głodni to wędką by lapali, a nie siata! !!
Dodano: 04.04.2017 11:45    Przez: ~...
Wiesz ile kg ryb wejdzie do takiej siary? Tu powinno być CBŚ powiadomione i śledzenie ludzi , kto od nich kupuje. To nie jest jakaś tam bieda. To jest biznes i to gruby. Znów złapano płotki, a ci co handlują wędzonym rybkami znów się wywineli...
Dodano: 04.04.2017 15:32    Przez: ~Ggn
Co ty piszesz? Co za bzdury! Polska nie ubożeje tylko jej potencjał rośnie, słyszę to codziennie w dzienniku, i to rośnie progresywnie co dzień to więcej. Sama Pani Premier mówi że bezrobocie znikło, przedsiębiorstwa starają się o robotników, 500 podniosło ewidentnie poziom życia tak że nie ma już rodzin ubogich i gospodarka przez to szybuje "do góry". tak że nie trafiłeś z tą opinią, a jeżeli naprawdę nie mają nażycie to może niech zapracują na 500 , dzięki "dobrej zmianie" za kilka lat będziemy żyli jak w raju, będziemy chodzić boso i nago, jak w raju...
Dodano: 04.04.2017 22:04    Przez: ~buba
Ja ich znam i to nie sa biedni ludzie... maja sady owocowe i kase oni juz od kilkudziesieciu lat z tego slyna... nie tylko lubotyńskie opanowali...
Dodano: 05.04.2017 07:08    Przez: ~Sasiad
na lubstowie nie można wędkować z łódki i na spining... za to mandaty sypią (chociaż dawno straży rybackiej nie widziałem) ide raz na rok na ryby i musze kupić cholerną drogą karte jak nie kupie i mnie złapią to mandacik i to nie mały... a są tu tacy co non stop zastawiają siaty. są to osoby które od kilku nastu lat to robią i kary na nich nie ma ! przez takich ludzi nie ma w tym jeziorze ryb po za drobną biała .
Dodano: 04.04.2017 10:02    Przez: ~d
Polska to jedyny kraj w unii ,gdzie istnieje rybactwo śródlądowe,ty musisz kupić kartę na rok ,a obok rybacy zgodnie z prawem wstawiają siaty. Także masz konkurencję Ty płacisz a oni odławiają . No i drudzy rybacy to kormorany,były liczonew naszym okręgu i jest ich ok.30 tyś ,każdy dziennie zje 0.5kg czyli 15 ton dziennie.
Dodano: 04.04.2017 10:29    Przez: ~Benson
Kormorany powinni się wytępić ,bo to największy wróg wędkarza,nie wiem dlaczego w Polsce to ptaszysko jest pod ochroną,skoro nie ma z niego żadnego pożytku,bo wędkarze oprócz złowienia to karmią ryby.Zresztą każdy co łowi to wie ile pieniędzy wrzuca się do wody.
Dodano: 04.04.2017 10:33    Przez: ~benson
Myśliwi i wędkarze to jedno to samo...
Dodano: 04.04.2017 18:47    Przez: ~Fvh
To w jeziorach PZW są jeszcze ryby - szok!!!
Dodano: 04.04.2017 11:12    Przez: ~gib
Lubotyń, to woda PGR Gosławice. Przełowiona głównie prądem przez zorganizowane grupy. Złapanie tego dziadka z wnuczką, którzy pewnie łowili żywca podrywką jest żenadą roku.
Dodano: 04.04.2017 13:03    Przez: ~Olo
Może nie mieli co jeść
Dodano: 04.04.2017 11:19    Przez: ~bobek
Albo pić !
Dodano: 04.04.2017 13:56    Przez: ~Alkoholik
A sieczkarnia na POwie mieli ryby i mieli
Dodano: 04.04.2017 14:39    Przez: ~antymatoł
W Żółwieńcu też kłusuja szczególnie pani Ela
Dodano: 04.04.2017 19:41    Przez: ~skiciok
weście sie za tych bezkarnych złodzieji ryb z lubstowa i między inymi z lubotynia bo tam się dzieje.
Dodano: 04.04.2017 22:15    Przez: ~piotr
Stawu nie mają swojego a stale rybki jakie tylko kto chciał wędzone nie wędzone kto jakie sobie życzył ....