Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18422) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Remont lini kolejowej. Autobusem nie dojadą do pracy na czas

Dodano: 9.06.2017 14:26
Źródło: LM.pl

Zamknięcie linii kolejowej będzie sporym utrudnieniem dla pasażerów dojeżdżających do pracy. I to nie tylko tych, którzy będą chcieli wydostać się z Konina.

Od poniedziałku ruszy modernizacja linii kolejowej E-20 na odcinku Konin – Września. Zamiast pociągów będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej. Nie będą mogły jednak z niej skorzystać osoby, które do pracy muszą dojechać na godz. 7:00.

- Słyszę, że wszystko jest dograne, ale nie jest. Pierwszy autobus do Konina wjedzie o godz. 7:40, a pracę zaczynam o godz. 7:00. Chcemy dojeżdżać do pracy punktualnie. Można się spóźnić 5 minut, ale nie codziennie po 40 minut – mów pan Adam, kolejarz ze Słupcy.

Takich osób jak pan Adam jest więcej. Koleje Wielkopolskie tą sprawą już się zajmują.

- Pracujemy z przewoźnikiem autobusowym, żeby zmienić rozkład jazdy. Postaramy się dołożyć kolejny autobus, który by dojeżdżał na godz. 7:00 do Konina. Naszymi intencjami byłoby zbliżyć rozkład jazdy autobusów do kursujących do tej pory pociągów – mówi Marek Nitkowski, członek zarządu Kolei Wielkopolskich.

Mieszkańcy powiatu słupeckiego na zmiany poczekają najprawdopodobniej około dwóch tygodniu. Rozkład jazdy komunikacji zastępczej ma być na bieżąco dostosowywany do potrzeb podróżnych.  

fot. archiwum

  • Remont linii kolejowe. Autobusem nie dojadą do pracy na czas

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak mam dojechać na 6 rano do Poznania?
Dodano: 9.06.2017 15:06    Przez: ~fan
Teraz będą dopinać rozkład? Jak za 3 dni już wszystko rusza?! To jakieś kpiny! Do tej pory dla większości osób raczej jasne było, że rozkład będzie w dużym stopniu kopią rozkładu pociągów. Czyli jak jechało się pociągiem np. o 2 w nocy do Poznania, to teraz będzie autobus ok. 2 w nocy. To co - w nocy już nie będzie żadnego połączenia do Pzn?!
Dodano: 9.06.2017 15:11    Przez: ~john
Zajrzyjcie na dworzec do kas. Tam już mają miejsce dantejskie sceny. Nikt nic nie wie. Nie ma informacji o autobusach. Piekło. Piekło i szatani. Ale nas urządzili ci, co mykają w limuzynach autostradą :(
Dodano: 9.06.2017 16:03    Przez: ~pasażereczka
teraz pracują jak za chwilę nie będzie czym jeździć? Jak zawsze na ostatnią chwilę... Co za ludzie tam pracują?!
Dodano: 9.06.2017 14:51    Przez: ~Radosław
no i hujnia z patatajnią .... miało być tak pięknie a jest jak zawsze ...
Dodano: 9.06.2017 15:13    Przez: ~& / &

KOMENTARZE

teraz pracują jak za chwilę nie będzie czym jeździć? Jak zawsze na ostatnią chwilę... Co za ludzie tam pracują?!
Dodano: 09.06.2017 14:51    Przez: ~Radosław
Wiecie co wcale mnie to nie obchodzi nawet niech zlikwidują połączenie konin Poznań. Ja jeżdżę samochodem jestem nie zależny a wam jak się chce cisnąć w pociągach czy autobusach proszę bardzo a nawet dobrze wam tak. Gorącego lata życzę i konkretnych upałów.
Dodano: 09.06.2017 16:29    Przez: ~Sprawiedliwy
Pozdrawiam funkcjonariuszy, strażaków, wojskowych itp. służb z Konina, którzy muszą stawić się w jednostkach w Poznaniu na 5:30/ 6:00, gdzie nie ma mowy o spóźnieniach !!
Dodano: 10.06.2017 10:29    Przez: ~Policjant
Jak mam dojechać na 6 rano do Poznania?
Dodano: 09.06.2017 15:06    Przez: ~fan
W ten sposób zmuszają cię do wynajęcia mieszkania w Poznaniu. Nabijamy kabzę poznaniakom....... Przykre ale prawdziwe!!
Dodano: 09.06.2017 16:06    Przez: ~koniniana
A po co chcesz dojechać? W Koninie roboty nie ma
Dodano: 09.06.2017 16:30    Przez: ~Co?
W poniedziałek pociągi od rana jadą normalnie tylko po południu będzie trzeba przesiąść się w komunikację zastępczą.
Dodano: 10.06.2017 06:59    Przez: ~Pkp
kup se samochód. Praca w poznaniu a na auto nie stac? to poszukaj czegos w koninie...
Dodano: 10.06.2017 07:26    Przez: ~dziad
musisz jechac dzien wczesniej ewentualnie xd
Dodano: 10.06.2017 12:47    Przez: ~ktos
Teraz będą dopinać rozkład? Jak za 3 dni już wszystko rusza?! To jakieś kpiny! Do tej pory dla większości osób raczej jasne było, że rozkład będzie w dużym stopniu kopią rozkładu pociągów. Czyli jak jechało się pociągiem np. o 2 w nocy do Poznania, to teraz będzie autobus ok. 2 w nocy. To co - w nocy już nie będzie żadnego połączenia do Pzn?!
Dodano: 09.06.2017 15:11    Przez: ~john
no i hujnia z patatajnią .... miało być tak pięknie a jest jak zawsze ...
Dodano: 09.06.2017 15:13    Przez: ~& / &
Zajrzyjcie na dworzec do kas. Tam już mają miejsce dantejskie sceny. Nikt nic nie wie. Nie ma informacji o autobusach. Piekło. Piekło i szatani. Ale nas urządzili ci, co mykają w limuzynach autostradą :(
Dodano: 09.06.2017 16:03    Przez: ~pasażereczka
Wina... PO. Na bank.
Dodano: 09.06.2017 16:18    Przez: ~Pn
Nie głosujecie na PiS to tak macie. I dobrze wam tak ja nie muszę dojeżdżać z wami jadę jak pan samochodem
Dodano: 09.06.2017 16:31    Przez: ~Plebsy
Co za du rn ie. Pociagi jeżdżą od 40 lat.o tych samych godzinach a oni.teraz sie zastanawiają czemu.
Dodano: 09.06.2017 16:18    Przez: ~Glut
Pisokierwonik rozkladu ze zrozumieniem nie potrafi przeczytac.
Dodano: 09.06.2017 16:20    Przez: ~Drezyna
Wiadomo chociaż ile będzie puszczanych autobusów na raz ? Czy tylko jeden będzie jechał ?
Dodano: 09.06.2017 17:11    Przez: ~CIekawski
Gdzieś czytałam, że dwa autobusy na kurs bezpośredni Konin-Poznań a trzy na kurs, który jedzie do Wrześni i zatrzymuje się po drodze w Cieninie, Golinie itp.
Dodano: 09.06.2017 17:45    Przez: ~zamało
zapraszam do artykułu
Dodano: 10.06.2017 00:21    Przez: ~mały
zapraszam do artykułu : Jakimi autobusami będziemy podróżować z Konina do Poznania?
Dodano: 10.06.2017 00:31    Przez: ~qwerty
Kto pisze te Wiadomości same błędy są
Dodano: 09.06.2017 19:04    Przez: ~;[
No jak to kto? Toc to sana pani Ola. :-)
Dodano: 09.06.2017 19:13    Przez: ~Pn
1 z 3
123>>