Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19232) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

Dodano: 16.07.2017 22:40
Źródło: LM.pl

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął ustawę o Ustroju Sądów Powszechnych i Krajowej Radzie Sądownictwa. Zgodnie z nimi minister sprawiedliwości między innymi powoływałby sędziów. 

- To akcja solidarności z sędziami i innymi obywatelami. Chcemy zaprotestować przeciwko temu co się dzieje, przeciwko upolitycznianiu sądów. W całym kraju o godz. 21 tworzony jest dziś „Łańcuch światła” - mówił Bartosz Malaczek, inicjator manifestacji. - Nasz protest jest zgromadzeniem spontanicznym. Cieszę się, że przyszło nas tak wielu – dodał.

Przed Sądem Rejonowym w Koninie pojawiło się blisko 100 osób. Byli starsi i młodsi, niektórzy z białymi różami, a każdy ze świecą w ręku.

- Przyszłam walczyć o moją Polskę. Nie pozwolę, żeby łamano prawo i konstytucję – mówiła pani Marta.

- PiS niszczy państwo i demokrację. Niewyrażenie sprzeciwu oznacza milczącą zgodę. Walczymy o trójpodział władzy i niezawisłe sądy – dodała pani Monika.

- Znowu próbuje nam się ograniczać prawa. Zamiast siedzieć w domu i przygotowywać kolację protestujemy, bo jeśli będziemy mieli sądy PiS-owskie to biada nam – podkreśliła Ewa Jeżak z Konińskiego Kongresu Kobiet.

Po odczytaniu preambuły konstytucji i przemowach, odśpiewano hymn Polski. Na koniec niektórzy uczestnicy zostawili przed sądem palące się świece.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 
Slajd 1/30

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 1 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 2 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 3 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 4 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 5 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 6 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 7 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 8 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 9 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 10 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 11 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 12 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 13 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 14 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 15 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 16 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 17 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 18 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 19 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 20 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 21 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 22 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 23 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 24 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 25 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 26 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 27 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 28 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

Konin. Pikieta w obronie sądów. Stworzyli "Łańcuch światła" 

slajd 29 z 30

„Nie oddamy demokracji!” - tak skandowano dziś przed Sądem Rejonowym w Koninie. To tam odbył się protest przeciwko polityce rządu.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pogrzeb utraconego koryta
Dodano: 16.07.2017 23:04    Przez: ~brawo!
W Biedronce obok było więcej ludzi na zakupach :)
Dodano: 16.07.2017 23:08    Przez: ~fenek
Tłum liczył około 70 osób. Na pogrzeb Peło przyszła "palikociarnia", ze dwie od parasolek, była prezes, kilkoro ciekawskich, jeden żeglarz i dziennikarze. Ciekawe kto posprząta i wyczyści porozlewany wosk
Dodano: 16.07.2017 23:12    Przez: ~ANTYPO
Bronili budynków czy ludzi? Bo budynki są nawet okazałe ale w środku BETON!!!!!!!!!!
Dodano: 16.07.2017 23:00    Przez: ~xyz
Ale luduuuu.... hłe hłe hłe... A mieliście pozwolenie na te demonstrację? Pewnie Policja nic o tym nie wiedziała.....
Dodano: 16.07.2017 23:02    Przez: ~KKK

KOMENTARZE

Bronili budynków czy ludzi? Bo budynki są nawet okazałe ale w środku BETON!!!!!!!!!!
Dodano: 16.07.2017 23:00    Przez: ~xyz
Ma się rozumieć miły człeku że z zasady jako prawdziwy pisiaczek nic swym małym móżdżkiem nie rozumiesz, no bo i po co skoro partia ustami swego pigmejowatego wodza wszystko ludowi wytłumaczy. I pomyśleć, jak to będzie miło i pięknie gdy pełnię władzy posiądą matoły formatu Jarosława, a sądami rządzić będzie niedouczony aplikant pan Zbyszek - Zerem zwany. Nie można nie wspomnieć o roli co pomniejszych kapciowych i służących oczekujących w poczekalni prezesika na rozkazy z Mariuszem i Adrianem na czele.
Dodano: 17.07.2017 00:32    Przez: ~jaś
Wesoły palikociarz i smutasy wylewający łzy na pogrzebie tych, którzy w tym Sądzie powinni być sądzeni tzn. aferały od autostrad, stadionów, dróg gminnych, złodziejskich prywatyzacji majątku narodowego, złodziei i sbeków którzy poprzejmowali gospodarstwa rolne, sadownicze. Szkoda, że z tego miejsca nie widzieli skradzionego społeczeństwu i pracownikom; Polanexu, brykietowni i cukrowni. Zamilczcie kodziaże, sbecy, ubecy, komuchy i przechrzty.
Dodano: 17.07.2017 01:30    Przez: ~Nie lubię POPSL
"Pikieta w obronie sądów. W Koninie stworzyli" pośmiewisko!!!
Dodano: 17.07.2017 01:36    Przez: ~JanP
Oni nawet niemieckich poetów cytują
Dodano: 17.07.2017 04:26    Przez: ~Hkjghh
Polskojęzyczne media systemu skolonizowanego przez oligarchię wzywały od kilku dni na protest w obronie "wymiaru sprawiedliwości III RP" . Porównania do Turcji i najgorszych dyktatur, zwożenie działaczy autokarami i w kulminacyjnym momencie w Warszawie było ... 4 tys. ludzi, w Koninie 50 osób . Porażka. Korporacja sądownicza przez kilka dekad w nosie miała zwykłych ludzi. Obywatele regularnie byli świadkami buty i demoralizacji elit "wymiaru sprawiedliwości". A teraz korporacja się dziwi, że nikt nie chce palcem ruszyć, aby bronić jej przywilejów? Nikt po was płakać nie będzie, szczególnie oszukiwany przez was przez lata obywatel.
Dodano: 17.07.2017 05:46    Przez: ~Wilk
Zwierzęta, zamiast głupoty bez sensu o pigmejach, esbekach, parasolkach wymyślać odnieście się do konkretnych zachowań, zmian merytorycznie, tłuściochy.
Dodano: 17.07.2017 05:57    Przez: ~kibić
Przyszli na własny pogrzeb ? Ze świeczkami, czy ten budynek to kostnica, czy krematorium ?
Dodano: 17.07.2017 08:56    Przez: ~Podsądny
Ha,ha,ha,.... Ale tłumy !!! Naprawdę trzeba być dobrym fotografem aby tak ująć tę garstkę ludków (głuPOludków) żeby było widać jak ich dużo!!! Świeczki palili bo na pogrzebie pali się świeczki , a to był pogrzeb KORYTA !!!
Dodano: 17.07.2017 09:38    Przez: ~ Niki
musieliby wyjść przed sąd wszyscy pokrzywdzeni przez sądy, to byłaby siła....
Dodano: 17.07.2017 10:08    Przez: ~pokrzywdzona.
W telewizji mówili ze w wielu miastach manifestacje itp to w Koninie tez polecieli
Dodano: 17.07.2017 10:44    Przez: ~Śmieszne
CZERWONE ŚWIECE PŁONĄ
Dodano: 17.07.2017 10:44    Przez: ~CZERWONI
Bardzo dobrze że nastąpią zmiany w sądownictwie tak być nie może ją chodze do sądu na rozprawy od dwóch lat do czego to podobne to raz a dwa sędzia co innego mówi na rozprawie i co innego pisze w wyroku który potem po czasie jeszcze zaocznie zmienia na niekorzyść człowieka tak być nie może dosyć tego dziadostwa,pewna sędzina nazwiska nie powiem w ciągu roku zaoszczedzila 2 miliony złotych skąd ja się pytam?To prawo było dobre dla kur..y i złodzieja i oprawcy to się musi zmienić.
Dodano: 17.07.2017 13:13    Przez: ~Sofia
Żaden obywatel,który chociaż raz musiał znależć się w sądzie i zobaczył jak w sądach są traktowani obywatele,to napewno nie będzie protestował przeciwko reformom w Sądach,one są konieczne.Wielki czas aby Polacy żyli w Państwie prawa a nie prawników.
Dodano: 17.07.2017 13:17    Przez: ~obywatel.
Ministrant zorganizował roraty w lipcu.
Dodano: 18.07.2017 07:41    Przez: ~Wielebny
OOOOOOOOOOoo ubecy koninscy wyszly, same staruszki czego one sie jeszcze boją???
Dodano: 18.07.2017 08:37    Przez: ~lolipop
Program Państwo w Państwie na Polsacie . Odcinek o biznesmenie synalku prokuratora chyba z Nowej Soli. Polecam świeczkowym
Dodano: 18.07.2017 09:45    Przez: ~alan
oj będziesz jeszcze płakać jak nadepniesz na odciska Jareczkowi, nikt nie będzie cię już bronił.
Dodano: 20.07.2017 21:11    Przez: ~inaczej myśląca
ale pustki, pisiory i tak zrobią co chcą...
Dodano: 16.07.2017 23:00    Przez: ~al
A gdzie się POdział "AKTOR", "RYBAK","HUTA" i cała ta reszta "patriot-ów"
Dodano: 17.07.2017 10:24    Przez: ~heniu szcze-PAN
MAM PYTANIE .... A BYŁA TAM SKARBONA I ZBIERANO NA OBRONĘ DEMOKRACJI I SĄDÓW ?? JAK TO SWEGO CZASU KIJOWSKI ROBIŁ :) NIGDY NIE ZAPOMNĘ JAK TO MEDIA POKAZYWAŁY LUDZI KTÓRZY DUMNIE RZUCALI DO SKARBONY NA OBRONĘ DEMOKRACJI ŚMIECH MNIE OGARNIA JAK SOBIE POMYŚLĘ JAK WAS KIJOSKI WYRU..CHAŁ :)) A TERAZ ZNÓW PARĘ NAIWNYCH ZNALEŹLI CO PO NOCACH WYSTAWAJĄ POD SĄDAMI - PRAWDA TAKA ŻE PAJACE POKROJU KIJOWSKIEGO BOJĄ SIĘ O SWÓJ STOŁEK I KIEJDE A W DU...PIE MAJĄ I WAS I DEMOKRACJE
Dodano: 18.07.2017 12:48    Przez: ~HEKTOR OD JARKA
Ale luduuuu.... hłe hłe hłe... A mieliście pozwolenie na te demonstrację? Pewnie Policja nic o tym nie wiedziała.....
Dodano: 16.07.2017 23:02    Przez: ~KKK
PIS wsadzi swoich sędziów i da nowym więcej kasy za służbę na zawołanie
Dodano: 16.07.2017 23:03    Przez: ~Reforma
Pogrzeb utraconego koryta
Dodano: 16.07.2017 23:04    Przez: ~brawo!
i znow przyszly miliony a nawet tysiace hahahaha
Dodano: 17.07.2017 07:08    Przez: ~www
Jaki ty głupi jesteś. Bartosz utracił koryto w wieku dwudziestu kilku lat. Zacznij myśleć a nie powtarzasz te bzdury z nacjonalistycznych portali. Myślenie naprawdę nie boli, choć niewątpliwie niektórym może stwarzać problemy
Dodano: 17.07.2017 10:28    Przez: ~Teresa
Ci z PeŁo czy innych sztucznie utworzonych "partii" nie rozumieją że czasy grabienia i rozkradania kraju już się skończyły. Na razie Jarek się za nich porządnie nie zabrał ... ale nadejdzie czas kiedy załomocą o świcie w drzwi ich willi !!!
Dodano: 18.07.2017 11:32    Przez: ~antyPOlityk
po co im świeczki jak jasno jeszcze było? A czy straz pożarna była wezwana?
Dodano: 16.07.2017 23:06    Przez: ~zatorzak
Zazdroszczą chyba miesięcznicy!? Te świece, nastrój żałobny, spotkania wieczorne. Podobnie jak na miesięcznicy ludzi są dziesiątki, setki, od czasu do czasu tysiące a aferę robią jakby 100 000 przybyło. Niebawem na meczach Medyka Konin będzie frekwencja wyższa. Normalni ludzie zostali w domach. Pójdą na wybory w 2019 i wybiorą kolejny rząd, a że szykuje się kolejny rząd PiS ... wcale mnie to nie dziwi bo z opozycji pajace do kwadratu.
Dodano: 16.07.2017 23:21    Przez: ~lo
Tylko rządy PiS-u dają gwarancję normalności w Polsce, każdy mądry Polak i Patriota popiera PiS.
Dodano: 17.07.2017 08:51    Przez: ~Taśmy prawdy
a gdzie ekolodzy i ekologia?
Dodano: 17.07.2017 08:59    Przez: ~kibic pis
W Biedronce obok było więcej ludzi na zakupach :)
Dodano: 16.07.2017 23:08    Przez: ~fenek
Taka ta Biedronkowa PISsss .....ta swiadomosć społeczenstwa, która nie ma pojecia co sie wokoł niej dzieje.... taki kaczygród a nie koniogród niestety sie zrobił
Dodano: 17.07.2017 16:02    Przez: ~antykaczka
PiS to Polska, a PO i .N to ulica i zagranica
Dodano: 17.07.2017 17:24    Przez: ~Bruksela
PIS to PIS....a , nie obrażaj Polski i tych co walczyli,żeby taki kaczy mózg jak twój mógl pisac takie bzdury
Dodano: 17.07.2017 20:16    Przez: ~nienawidzępisuipisiorów
I znowu ta Jerzyk, Jerzek... Jerzak!Lans, lans, lans.
Dodano: 16.07.2017 23:08    Przez: ~luisito
Toć to Ewa Jeżak czołowa działaczka PO !
Dodano: 17.07.2017 10:29    Przez: ~TUMEK
A czego tu bronić spraw ciągnących się po 10 lat w polskich sądach i niesprawiedliwych wyroków.
Dodano: 16.07.2017 23:09    Przez: ~obywatel
W sumie masz racje...
Dodano: 17.07.2017 06:39    Przez: ~Pn
Ponton ,nawet ty z mamusią przyszedłeś ? wstyd i żenada lepiej z dziećmi klej modele
Dodano: 17.07.2017 11:16    Przez: ~nauczyciel szkoły podst.
Zawsze jest tak, że ktoś z Sądu wychodzi niezadowolony - pożyjemy zobaczymy jak trzeba będzie spłacać 500 . Ty na pewno żyjesz n koszt podatnika to co tam mogą takie przyziemne sprawy Cię interesować. dobra rada pomyśl czasem nad sobą
Dodano: 20.07.2017 21:19    Przez: ~trelek
Tłum liczył około 70 osób. Na pogrzeb Peło przyszła "palikociarnia", ze dwie od parasolek, była prezes, kilkoro ciekawskich, jeden żeglarz i dziennikarze. Ciekawe kto posprząta i wyczyści porozlewany wosk
Dodano: 16.07.2017 23:12    Przez: ~ANTYPO
Do sprzątania mamy pisiorkow, nic innego nie potrafią.
Dodano: 17.07.2017 07:42    Przez: ~Q
Tak , właśnie sprzątamy to cały syf po komunie... ktoś musi :) :) :)
Dodano: 17.07.2017 07:45    Przez: ~tomek
Haha idealnie tu pasuje Do Pisu i twojej wypowiedzi ten cytat. „Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko rozwiązuje się problemy nie znane w żadnym innym ustroju”.
Dodano: 17.07.2017 10:56    Przez: ~tytus
do tomek - sprzątacie syf po komunie zatrudniając komunistycznych prokuratorów stanu wojennego?? ktoś tu ma chyba rozdwojenie jaźni