Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16097) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wierzbinek. Wielki kosz wiklinowy znalazł się prze ... (0)Piłkarska kolejka: Będzie siódmy mecz Górnika Koni ... (0)

Kościelec. Policjanci rozmawiają o cyberprzemocy z rodzicami

Dodano: 17.09.2017 13:31

Kolscy policjanci uczestniczyli w zebraniu rodziców uczniów Zespołu Szkół RCKU w Kościelcu. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom, czym jest cyberprzemoc.

Współczesny świat charakteryzuje rozwój mediów elektronicznych oraz wzrost ich popularności wśród dzieci i młodzieży. Coraz więcej, w tym również wśród młodych ludzi, odnotowuje się przypadków stosowania przemocy za pośrednictwem Internetu. Niezwykle ważną rolę w przeciwdziałaniu cyberprzemocy odgrywają rodzice, których w istotnym stopniu powinny wspierać szkoła i policja. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, kolscy policjanci uczestniczą w zebraniach z rodzicami w szkołach.

Mundurowi wzięli udział w spotkaniu w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu i wyjaśnili na czym polega zjawisko cyberprzemocy. Wskazali w jaki sposób chronić dziecko przed tą formą przemocy i jak na nią reagować oraz gdzie szukać pomocy w razie wystąpienia takiego zagrożenia. Zwrócili uwagę na fakt, że anonimowość w sieci, jest tylko pozorna. Przedstawili konsekwencje prawne wynikające z popełniania przestępstw internetowych i czynów zabronionych za pomocą mediów elektronicznych. Zwrócili się jednocześnie z apelem do rodziców o to, aby interesowali się tym, co robią ich pociechy przed komputerem i monitorowali czy nie mają dostępu do nieodpowiednich dla nich treści.

  • Kościelec. Policjanci rozmawiają o cyberprzemocy z rodzicami
  • Kościelec. Policjanci rozmawiają o cyberprzemocy z rodzicami
  • Kościelec. Policjanci rozmawiają o cyberprzemocy z rodzicami

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wczoraj oglądałem program o stalkingu, który w końcu doprowadził do tego, że prześladowca oblał kwasem prześladowaną, coś strasznego, do czego może doprowadzić chorobliwa zazdrość, pożądanie urojone w głowie prześladowcy. A wszystko to za sprawą internetu, gdzie niekiedy lekkomyślne dziewczyny zamieszczają swoje roznegliżowane zdjęcia.
Dodano: 17.09.2017 17:25    Przez: ~Telewidz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.