Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16714) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy bramki w jedenaście minut. Górnik wciąż z zer ... (0)Muzyczny finał patriotycznej akcji. Zaśpiewali dla ... (1)

Wielkopolska bezpieczna. Sytuacja wraca do normy po wichurze 

Dodano: 19.01.2018 10:39

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podczas odprawy wojewodów i szefów służb z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem spraw wewnętrznych Joachimem Brudzińskim przedstawił sytuację w województwie po przejściu wichury.

W wyniku wczorajszego gwałtownego pogorszenia się warunków drogowych zwiększyła się liczba zdarzeń drogowych. Na drogi krajowe w Wielkopolsce wyjechało 41 pługów śnieżnych, 89 pługopiaskarek i 29 solarek. Jak wynika z informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi, mimo trudnych warunków jazdy i spowolnienia, pozostały przejezdne. Na poznańskim lotnisku Ławica w trakcie czwartkowej wichury odwołano 5 lotów, a dwa kolejne zostały opóźnione. Nieznaczne opóźnienia wystąpiły też na kolejowej trasie z Kościana do Czempinia, gdzie usuwano awarię zasilania.

W godzinach porannych odbyła się odprawa wojewodów i szefów służb z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem spraw wewnętrznych Joachimem Brudzińskim. - Podczas odprawy przedstawiłem sytuację w naszym województwie. W Wielkopolsce udało naprawić się znaczną część uszkodzeń i w najbliższych godzinach sytuacja będzie wracała do stanu sprzed wichury. Jeszcze dziś odbędzie się wideokonferencja z wielkopolskimi samorządami, aby bardzo szczegółowo zapoznać się z ewentualnymi potrzebami w regionach - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Zgodnie z przekazanymi wojewodzie danymi, strażacy interweniowali ponad 100 razy. Usuwali połamane konary z dróg i służyli pomocą energetykom naprawiającym awarie. Przez uszkodzenia związane z silnym wiatrem i opadami śniegu wczoraj bez prądu pozostawało blisko 38,5 tys. mieszkańców Wielkopolski (1320 stacji średniego napięcia). W miejscach awarii pracują służby, dzięki którym dziś do godziny 9:00 naprawiono zdecydowaną większość uszkodzeń. Trudności w dostawach prądu występują jeszcze głównie w okolicach Piły. Ruch kolejowy, lotniczy i drogowy odbywa się bez utrudnień.

Na godzinę 11.00 Zbigniew Hoffmann zapowiedział wideokonferencję z wielkopolskimi samorządami.

 

  • Wielkopolska jest bezpieczna. Sytuacja wraca do stanu sprzed wichury

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wojewoda wielkopolski,   Zbigniew Hoffmann,   orkan,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Siła wiatru jest straszna, szczególnie silne porywy, które wyrządzają duże szkody. Dobrze, że Konin i okolice nie są w szczególny sposób doświadczane przez naturę, być może nasze położenie w centrum sprawia, że natura obchodzi się z nami łagodniej.
Dodano: 19.01.2018 11:46    Przez: ~Meteo

KOMENTARZE

Okolice goliny nie mają prądu ! Ale energetyka ma to w nosie..
Dodano: 19.01.2018 11:15    Przez: ~Golina
Wierzbinek tez maja w nosie !
Dodano: 19.01.2018 13:07    Przez: ~Giena
Zgłosiłeś lub zgłosiłaś to? Czekaj cierpliwie. Chyba, że mięso w zamrażalniku ci się zepsuje 😁
Dodano: 19.01.2018 14:17    Przez: ~Mj
Wicher wieje, śnieg zacina, będzie bardzo sroga zima.
Dodano: 19.01.2018 11:15    Przez: ~Meteo
Siła wiatru jest straszna, szczególnie silne porywy, które wyrządzają duże szkody. Dobrze, że Konin i okolice nie są w szczególny sposób doświadczane przez naturę, być może nasze położenie w centrum sprawia, że natura obchodzi się z nami łagodniej.
Dodano: 19.01.2018 11:46    Przez: ~Meteo
w Koninie jest prąd caly czas, nie przesadzaj.
Dodano: 19.01.2018 12:21    Przez: ~zatorze
Ja od wczoraj od 17 nie mam jednej fazy.Więc nie zgodzę się, że w Koninie prąd jest cały czas.
Dodano: 19.01.2018 12:43    Przez: ~Wilków
W goslawicach oczywiscie tez nie ma 1w nocy nikt nie odbiera...nie ma komu zglosic,jak zwykle zapomniane osiedle
Dodano: 19.01.2018 15:36    Przez: ~Masakr
p***rolenie o Szopenie a, Gosławice 24 godziny bez prądu i ogrzewania lepiej by było żeby Nowicki pogonił te stare dupy grzejące stanowiska do roboty
Dodano: 20.01.2018 01:39    Przez: ~Gmina Gosławice

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.