Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20082) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 21oC
Jutropogoda
30 / 18oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Odkrywka Ościsłowo to zdaniem posła PiS nie sprawa polityczna

Dodano: 23.01.2018 13:07
Źródło: LM.pl

„Ościsłowo to nie jest sprawa polityczna” – twierdzi Ryszard Bartosik, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta odniósł się do braku decyzji środowiskowej dla nowej odkrywki PAK KWB „Konin”.

Poseł Ryszard Bartosik odpowiada z ramienia PiS za wybory do sejmiku województwa wielkopolskiego. Przy okazji omawiania nowej ordynacji wyborczej i planów co do przejęcia władzy w sejmiku poruszył sprawę odkrywki Ościsłowo.

- Platforma Obywatelska sprzedała, a właściwie oddała prawie za darmo nasze kopalnie i elektrownie, teraz mamy tego określone skutki. Dla mieszkańców może się to przełożyć na rachunki za ogrzewanie, które będą o 30 procent wyższe, tak jak jest w Turku – mówi Ryszard Bartosik. - Gdyby kopalnia i elektrownia były państwowe bylibyśmy w innej sytuacji jeśli chodzi o ciepło i cały przemysł wydobywczy. Teraz niewiele wiemy o tym, co dzieje się w PAK, nie jesteśmy o tym informowani. Takie rzeczy wychodzą przy okazji komisji sejmowych, kiedy przywozi się związki zawodowe i straszy pracowników utratą miejsc pracy. Tak nie powinno być – dodaje.

Zdaniem parlamentarzysty PiS, szanse na Ościsłowo są, ale wszystko zależy od ZE PAK.

- Chodzi o kompensację przyrodniczą. Urząd Środowiskowy musi to równoważyć, bo jeśli tego nie zrobimy to zaraz będą kary, czy restrykcje z Unii Europejskiej. Władze PAK deklarowały, że 5 grudnia zrobią kompensację, kiedy sprawa ciągnie się od sierpnia. Trzeba to zrobić jak się należy i ta decyzja będzie, chociaż ona też nie jest łatwa dla wydających – podkreśla Bartosik.

Co do programu, który miałby złagodzić skutki likwidacji kopalni oraz elektrowni, poseł Bartosik mówi jasno.

- Bulwersujące są wypowiedzi posła PO Tomasza Nowaka, który domaga się dziś kompensacji od państwa. Powinniśmy o tym rozmawiać, o to się starać, ale litości, nie ten pan, on powinien zapaść się ze wstydu pod ziemię. To jest czysta obłuda, bo to brzmi jakby złodziej mówił „łapać złodzieja”. To oni sprzedali kopalnie i elektrownie. Pan Nowak lobbował latami za prywatną firmą, aby jej sprzedać majątek państwowy – mówi Bartosik. - W Urzędzie Marszałkowskim można stworzyć program dla regionu, są specjalne koperty dedykowane konkretnym działaniom. Kopalnia i elektrownia to sprawa na wczoraj i przedwczoraj. Stoję na stanowisku, że ten program powinien powstać u marszałka. PO jest w Koninie obłudna. Gdzie oni byli kiedy te działania były potrzebne? – pyta poseł PiS. - Niemniej jednak jeśli będzie współpraca to trzeba będzie zabiegać w sferach rządowych, ale musi być pomysł wynikający z porozumienia izb gospodarczych i nas tutaj mieszkających.

Ryszard Bartosik przyznaje, że zależy mu na zmianie układu sił politycznych w sejmiku właśnie dlatego, żeby problemy regionu konińskiego były bardziej zauważane. Listy kandydatów do wyborów samorządowych z ramienia PiS będą znane w kwietniu.  

  • Odkrywka Ościsłowo to zdaniem posła PiS nie jest sprawa polityczna

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

LUBIE PISOWCÓW ZA TO ŻE PRZYNAJMNIEJ MÓWIĄ PRAWDĘ I TO PROSTO W TWARZ
Dodano: 23.01.2018 14:22    Przez: ~pełowiec
Można mieć różne zdanie na ten temat, ale prawda jest taka że PO sprzedało i zniszczyło wszystko, a teraz wymaga się od PiS, żeby wszystko naprawili z dna na dzień. Mało tego na na każdym kroku oczernia się i donosi na Polskę ja to robi PO i N. No więc zastanówcie się co jest lepsze. Jakoś ja zauważam że póki co PiS nie rozdaje naszego majątku na prawo i lewo więc należy dać im szansę.
Dodano: 23.01.2018 14:02    Przez: ~Obiektywny
czyli co? jak prywatna firma to są problemy z decyzją środowiskową a jakby była państwowa to nie byłoby problemów? a co to obchodzi ludzi w regionie - a to my głosujemy, pamiętajcie!
Dodano: 23.01.2018 13:54    Przez: ~kalin
A Rydzykowi to kto rozdał miliony ? Bezdomny z Warszawy ?
Dodano: 23.01.2018 14:16    Przez: ~hipokryzja pisu
A co na takie zarzuty i bełkot odpowie Pan Nowak? Dla mnie to jest plucie jadem , jedynie chodzi o wybory a później i tak nikt nie zauważy elektrowni , kopalni itd.
Dodano: 23.01.2018 13:34    Przez: ~mieszkaniec

KOMENTARZE

Zapraszamy na modlitwę za Ościsłowo na hałdy pokopalniane przy galerii nad jeziorem.
Dodano: 24.01.2018 10:14    Przez: ~PiS_Konin
Spokojnie, gdy PO wygra wybory, to na stanowisko prezesa zarządu ZE PAK , wróci p.Aleksander Grad (PO). Znajdzie inwestora z Kataru, który odkupi PAK od p.Solorza, i znów będzie "miodzio". No i oczywiście jestem za tym, aby wszelkie koszty ponosiło państwo, a zyski szły do prywatnych kieszeni. ;)
Dodano: 24.01.2018 10:14    Przez: ~Spokojny
Moze juz nie pij tego świństwa bo cos cie glowka rozbolala...
Dodano: 24.01.2018 10:30    Przez: ~Pn
a teraz gdzie idą? czy aby nie do torunia i episkopatu?
Dodano: 24.01.2018 20:48    Przez: ~pipi
Pn c**lu jestes bezrobotnym kawalerem i mieszkasz ze stara hahahah ciota i łajza i frajer haha
Dodano: 24.01.2018 11:54    Przez: ~Hybryda Jan Grabiec
Zgadza się, ten payac Pn to pissowski troll.
Dodano: 25.01.2018 10:41    Przez: ~Pn
Nuda , nuda ......Straszenie bezrobociem. Kiedyś żeby przyjąć się do pracy do kopalni trzeba było mieć " wielkie plecy " ciotkę , matkę , wuja , ojca itp. Wreszcie nastała sprawiedliwość
Dodano: 24.01.2018 13:15    Przez: ~a.m
Nie bardzo łapię co cię w tym wszystkim cieszy zazdrosna mendo. Oby karma do ciebie wrociła z podwójna sila. Amen!
Dodano: 25.01.2018 10:42    Przez: ~Pn
Jestem wdzięczny Panu posłowi Bartosikowi za odkrycie prawdy o PiS jako partii, która chce przywrócić socjalistyczne zasady własności a ponadto w UE widzi ''złego luda'', który tylko robi Polsce / czyli PiS/ na złość.
Dodano: 24.01.2018 14:42    Przez: ~Alfred Michalczyk
tak ja pan poseł zauważył to wszystko było potrzebne na wczoraj a nawet przed wczoraj a teraz to już po ptokach a swoją drogą to panie pośle czy w takiej sytuacji zamiast zwalać wszystko na platformę to chyba można zweryfikować umowę sprzedaży kopalń i się przyjrzeć jak to było z tym solorzem
Dodano: 24.01.2018 17:45    Przez: ~grzegorz
Pn - mogłeś rwać włosy z pustej głowy, gdy PO prywatyzowało PAK, bo energetyka ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa kraju. Ty nie chcesz żeby z twoich pieniędzy finansowano 500 . Ja też nie chciałem żeby rozkradziono miliardy z VAT-u, jak to się działo za czasów PO. Bo przy tych miliardach z VAT-u, które trafiły do rajów podatkowych, 500 to jakieś drobne na waciki.
Dodano: 24.01.2018 19:21    Przez: ~Spokojny
tak tylko twierdzą uczestnicy programu 500 . Pamiętajcie-wasze pociechy będą zwracać tę kaskę i to z odpowiednimi procentami. Zadłużenie tego kraiku nadal wzrasta i wzrastać będzie, ale obecna klerykalno-kołtuńska władza się tym nie martwi, bo tego nie dożyje. Ich buk powoła ich do siebie jeszcze przed zwrotem. Współczuję przyszłym emerytom, którzy odczują to najbardziej-jak ich koledzy w Grecji.
Dodano: 24.01.2018 20:45    Przez: ~rokita
Złoidzieje byli nie tylko zarządów P O ale także pissdusi czy komuny. Zawsze są jacys złodzieje...
Dodano: 25.01.2018 10:43    Przez: ~Pn
Rokita - jak mówi chińskie przysłowie: "Nie strasz, nie strasz, bo się ze...sz." Naród nie jest taki głupi, jak się ludziom twojego pokroju wydaje. Cały program PO, to straszenie Pis-em, ale na to już nikt nie chce się nabrać. Skończyło się "państwo teoretyczne", "ch.., d... i kamieni kupa", jak mówili o Polsce ministrowie PO. Odsunięcie od korytka musi boleć, stąd larum na całą Europę, pod płaszczykiem łamania zasad demokracji. Pewnie nic ci nie wiadomo, jak bardzo zadłużyli Polskę, Tusk i Kopacz? Ale jakby teraz nie było, nie przejmuj się, nie będziesz cierpiał głodu. Bo jak powiedział kiedyś twój guru S.Niesiołowski, "jest szczaw i mirabelki".
Dodano: 24.01.2018 23:37    Przez: ~Spokojny
Spoko spoko. Rokita prawdę mówi. Ja podobnie uważam, jak on. Kwestia czasu jak Polsce się beknie ten kredyt z odsetkami na pseudoprogram PATOLOGIA 500.
Dodano: 25.01.2018 10:46    Przez: ~Pn
PANIE P OŚLE BARTOSIK! NIE MOŻE BYĆ MĄDRYM KTOŚ KTO CHODZI NA MIESIĘCZNICE SMOLEŃSKIE...Tylko tyle chcialem powiedzieć...