Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJakie źródła dochodu uznają firmy pożyczkowe?

Jakie źródła dochodu uznają firmy pożyczkowe?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jakie źródła dochodu uznają firmy pożyczkowe?

Banki bardzo rygorystycznie oceniają zdolność kredytową swoich klientów. Jeśli nie spełniamy ich podstawowego wymogu – zatrudnienia na umowę o pracę – możemy jednak skorzystać z usług firm pożyczkowych.

Kredyt bankowy ma wiele zalet. Niestety ma także wady, wśród których najpoważniejsza wydaje się mała dostępność. Z pozytywnym skutkiem ubiegać się o niego mogą tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę lub posiadające dochód pochodzący z działalności gospodarczej czy rolniczej. Pozostali klienci muszą liczyć się z tym, że ich wniosek zostanie przez bank rozpatrzony negatywnie, choć rzecz jasna nie jest to przesądzone. Dla osób niezatrudnionych na umowę o pracę dobrym rozwiązaniem będą jednak pozabankowe pożyczki ratalne, oferowane między innymi przez Zaplo. Udzielające ich firmy mają wobec klientów znacznie mniejsze wymagania i akceptują także inne źródła dochodu. Jakie?

Umowy cywilno-prawne

Ze względu na to, że coraz więcej osób ze swoimi pracodawcami wiąże się umowami cywilno-prawnymi, są one honorowane nawet przez niektóre banki – między innymi Nordea – oraz niemal wszystkie firmy pożyczkowe. Warunkiem uzyskania finansowania jest jednak to, by dochody z umowy-zlecenie lub umowy o dzieło powtarzały się regularnie od pewnego czasu – w zależności od instytucji jest to zwykle pół roku lub rok. W znalezieniu firm udzielających pożyczki osobom zatrudnionym na umowy cywilno-prawne pomogą internetowe porównywarki.

Dochody z najmu

To źródło dochodu honorowane jest przez dużą ilość banków (nawet w przypadku klientów ubiegających się o kredyt hipoteczny), więc bez obaw możemy także przedstawić go we wniosku o pożyczkę pozabankową. Warunek jest jednak taki, że dochody uzyskiwane z tytułu najmu nieruchomości powinny być odpowiednio wysokie i zapewnić bezproblemową spłatę każdej kolejnej raty.

Pożyczki pod zastaw

Choć zastaw nieruchomości w myśl polskiego prawa jest zastrzeżona dla banków (chodzi o kredyty hipoteczne), nic nie stoi na przeszkodzie, by w inny sposób zabezpieczyć spłatę pożyczki jeśli nie posiada się stałych, udokumentowanych dochodów. Coraz popularniejsze są bowiem pozabankowe pożyczki pod zastaw samochodu. W przeciwieństwie do zastawienia auta w lombardzie, zaciągając jedną z nich możemy nadal możemy bez przeszkód z niego korzystać.

Zasiłki socjalne

Wiele firm pożyczkowych akceptuje wnioski składane przez osoby utrzymujące się z zasiłków socjalnych. Może to być między innymi zasiłek rodzinny, pielęgnacyjny lub alimenty. Firmy pożyczkowe coraz chętniej honorują także pieniądze otrzymywane z rządowego programu 500+. W tym przypadku decyzja firmy pożyczkowej może być uzależniona od liczby dzieci, na które osoba ubiegająca się o pożyczkę otrzymuje świadczenie. Im jest ich więcej, tym szanse na otrzymanie finansowania będą rzecz jasna większe.

Renta i emerytura

Świadczenia wypłacane przez ZUS również mogą być podstawą do ubiegania się o pożyczkę pozabankową. W przypadku emerytury warto jednak pamiętać, że dla pożyczkodawcy kluczowy może być także wiek. Większość firm pożyczkowych ustala bowiem górną granicę wieku klientów, którzy otrzymają od nich finansowanie. Zależnie od firmy, może to być 70, 75 lub 80 lat, choć są także podmioty, które pozytywnie rozpatrzą wnioski także starszych klientów. Do takich ofert łatwo dotrzeć korzystając z porównywarek online.

Jakie źródła dochodu uznają firmy pożyczkowe?
Czytaj więcej na temat:pieniądze, pożyczka, finanse, budżet domowy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole