Dzisiaj jest czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18688) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Potrzebne pieniądze na ratowanie zwierząt z pseudohodowli!

Dodano: 13.04.2018 13:42
Źródło: LM.pl

Do końca kwietnia trwa zbiórka pieniędzy na zwierzęta z pseudohodowli w gminie Krzymów.

O interwencji konińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami informowaliśmy kilka dni temu. W jednym z gospodarstw w gm. Krzymów zwierzęta przetrzymywane były w potwornych warunkach. Króliki i świnki morskie stłamszone były w niewielkich klatkach, dorosłe osobniki zgniatały młode, a ptaki w prowizorycznym gołębniku siedziały na grubej warstwie gnoju. Efektem interwencji było odebranie gospodarzom około 100 królików, 100 świnek morskich, 70 kur różnego gatunku, około 10 gęsi, 2 pawie, około 150 gołębi, perliczki, papugi, 4 jeżyki pigmejskie, rannego psa i będącego pod ochroną żurawia. Teraz TOZ potrzebuje pomocy.

- To jest bardzo duża ilość zwierząt. Potrzebujemy wsparcia w postaci wyżywienia, ale również i pieniędzy, które pozwolą nam leczyć chore zwierzaki – apelują członkowie konińskiego TOZ-u. - Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą darowiznę – dodają.

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest pod adresem: www.ratujemyzwierzaki.pl/hodowlazwierzat. Z potrzebnych 5 tys. zł póki co udało się zebrać blisko 2 tys. zł. Pieniądze można wpłacać do końca kwietnia.

Sprawa pseudohodowli ma zostać skierowana przez TOZ do prokuratury.

  • Konin. Potrzebne pieniądze na ratowanie zwierząt z pseudohodowli!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech płaci pseudohodowca
Dodano: 13.04.2018 15:06    Przez: ~Hodowca
A można pomóc w jakiś inny sposób np przynosząc jedzenie albo inne potrzebne rzeczy dla tych zwierząt? Chętnie pomogę ale wole w sposób rzeczowy niż finansowy A co kosztów to powinny istnieć prawne sposoby które zmusiły by takiego zwyrodnialca do pokrycia wszystkich kosztów utrzymania i leczenia zwierząt i jeszcze surowa kara!!!! Biedne zwierzata
Dodano: 13.04.2018 17:30    Przez: ~Kat
Dziś wpłaciłam 30 zł na zbiórkę, wiem że wielu ludzi dobrej woli też tak zrobi. Pytam gdzie był nadzór weterynaryjny, straż miejska, władze gminy? Dlaczego nikt nic nie wiedział, nikt nie reagowali sąsiedzi? Kto jest okrutny dla zwierząt, nie zawaha się żeby być taki sam dla ludzi...
Dodano: 13.04.2018 18:39    Przez: ~gosmat
Jak nie wiedzie to nie komentujcie !!!Zwierzęta czują tak samo jak ludzieCiekawe jak wy byście się czuli i żyli w takich warunkach Kto by najdłużej przezyl
Dodano: 13.04.2018 15:35    Przez: ~Sprawiedliwość
Do niektórych: jak macie pisać głupie komentarze to lepiaj dajcie sobie spokój. Ciężko przelać chociaż 2, 3 czy 5zł????? Katolicki kraj...Szkoda gadać. Co to zwierzęta zawiniły??Zastanówcie sie zanim coś debilnego napiszecie..Dzięki tym którzy pomogli ile mogli
Dodano: 14.04.2018 13:10    Przez: ~Lisa

KOMENTARZE

Niech płaci pseudohodowca
Dodano: 13.04.2018 15:06    Przez: ~Hodowca
Tak jest. Ludzie na całym świecie cierpią nie ze swojego powodu a tu świnki trza ratowac
Dodano: 13.04.2018 15:30    Przez: ~Hubejrt
jjj...bnij sie kretynie
Dodano: 13.04.2018 15:42    Przez: ~emi
Wypuścić to wszystko i po kłopocie.Króliki zdziczeją i razem z resztą posłużą jako pokarm dla lisów które zieloni też rozmnożyli.Może jeszcze rozmnożycie muflony bo jest ich za mało,tylko co na to właściciele gruntów?Tylko co wtedy z tymi co żyją z lidzkiej litości czyli organizatorami schronisk?Zdziczeją a może już zdziczeli???
Dodano: 13.04.2018 16:34    Przez: ~anna N
Aniu . Muflony są nie objęte programem odszkodowań dla rolników. Ekolodzy nie chcą muflonów w Koninie bo to ich nie naturalne środowisko i te zwierzęta się tu męczą. Zapytaj ile koła łowieckie biorą za organizację polowania na te Muflony....
Dodano: 14.04.2018 11:47    Przez: ~Gh
Jak nie wiedzie to nie komentujcie !!!Zwierzęta czują tak samo jak ludzieCiekawe jak wy byście się czuli i żyli w takich warunkach Kto by najdłużej przezyl
Dodano: 13.04.2018 15:35    Przez: ~Sprawiedliwość
Obrońcy zwierząt to dziwadła.
Dodano: 13.04.2018 16:42    Przez: ~Tak uważam
Skąd wiesz co czuja zwierzęta? Kim byłeś w poprzednim wcieleniu
Dodano: 13.04.2018 22:15    Przez: ~Pn
Towarzystwa opieki, schroniska, po co to wszystko istnieje skoro i tak zawsze od ludzi kasę wyciągają? Co oni robią z kasą swoją?
Dodano: 13.04.2018 15:41    Przez: ~Witam
Troszczmy się o ludzi, którzy żyją w trudnych warunkach, chorzy, starzy, opuszczeni niekiedy przez rodziny, a nie o jakieś zwierzątka, którymi zajmował się zwyrodnialec. To właściciel odpowiada za swoją hodowlę i ponosi wszelkie konsekwencje związane z nią.
Dodano: 13.04.2018 15:45    Przez: ~Pomagajmy ludziom
a ty pomagasz ludziom
Dodano: 13.04.2018 16:44    Przez: ~ja tak i zwierzakom też
Moze można jakoś adoptować te papugi?
Dodano: 13.04.2018 16:31    Przez: ~Osoba kochająca zwierzęta
A można pomóc w jakiś inny sposób np przynosząc jedzenie albo inne potrzebne rzeczy dla tych zwierząt? Chętnie pomogę ale wole w sposób rzeczowy niż finansowy A co kosztów to powinny istnieć prawne sposoby które zmusiły by takiego zwyrodnialca do pokrycia wszystkich kosztów utrzymania i leczenia zwierząt i jeszcze surowa kara!!!! Biedne zwierzata
Dodano: 13.04.2018 17:30    Przez: ~Kat
Dziś wpłaciłam 30 zł na zbiórkę, wiem że wielu ludzi dobrej woli też tak zrobi. Pytam gdzie był nadzór weterynaryjny, straż miejska, władze gminy? Dlaczego nikt nic nie wiedział, nikt nie reagowali sąsiedzi? Kto jest okrutny dla zwierząt, nie zawaha się żeby być taki sam dla ludzi...
Dodano: 13.04.2018 18:39    Przez: ~gosmat
Pani się lepiej zapyta: kto ma nadzór nad zbiórką? Bo szkoda kasy.
Dodano: 15.04.2018 12:52    Przez: ~titi
Do niektórych: jak macie pisać głupie komentarze to lepiaj dajcie sobie spokój. Ciężko przelać chociaż 2, 3 czy 5zł????? Katolicki kraj...Szkoda gadać. Co to zwierzęta zawiniły??Zastanówcie sie zanim coś debilnego napiszecie..Dzięki tym którzy pomogli ile mogli