Dzisiaj jest środa 11 grudnia 2019, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20466) SPORT FORUM FIRMY (5432) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / -1oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Kilka wozów strażackich przy Kleczewskiej. ... (1)Golina. Samochód dla niepełnosprawnych przekazany ... (0)

Młodzież się zbuntowała! Organizują Marsz Tolerancji w Koninie

Dodano: 2.05.2018 17:47
Źródło: LM.pl

Konińska młodzież przygotowuje Marsz Tolerancji. To odpowiedź na ostatnie wydarzenia związane z atakami środowisk prawicowych na II i III Liceum Ogólnokształcące.

Kilka dni temu III Liceum Ogólnokształcące w Koninie wycofało się z organizacji konkursu plastycznego na temat tolerancji. Powodem tego były telefony do dyrekcji szkoły od Młodzieży Wszechpolskiej, a także ataki i groźby w sieci. Podobnie było z filmem „Nasz chleb powszedni”, który II Liceum Ogólnokształcące usunęło po fali hejtu ze swojego profilu w mediach społecznościowych.

Odpowiedzią na wszystkie te wydarzenia ma być Marsz Tolerancji jaki planują w Koninie zorganizować młodzi.

- Chcemy to zrobić jako społeczności uczniowskie. Musimy pokazać, że my młodzi nie boimy się hejtu. Bunt jaki się zrodził w młodych ludziach, ta niechęć do nietolerancji jest ogromna – mówi Kasjan Owsianko.

- Organizujemy marsz, żeby pokazać, że konińska młodzież jest tolerancyjna, a Konin jest tolerancyjnym miastem – dodaje Mikołaj Marcinkowski.

Marsz wyruszy 18 maja o godz. 18:00 z ronda „Solidarności” i przejdzie na pl. Wolności.

  • Młodzież się zbuntowała! Organizują Marsz Tolerancji w Koninie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

TOLERANCJA dla każdego znaczy coś innego. Nie powinno być zgody na tolerancję w wydaniu "róbta co chceta" bo w życiu liczą się nie tylko prawa ale też obowiązki i o tym zdaje się ciszej się mówi niż o "tolerancji".
Dodano: 2.05.2018 18:23    Przez: ~Młody Konin
Najlepiej byłoby gdyby dni tolerancji zorganizowane były przez Młodą Wesz Polską lub inny Hitlerjugend. Oh jakże byłoby narodowo i patriotycznie - młodzież w brunatnych koszulach i podkutych buciorach, opaski organizacyjne na rękawie, przylizana fryzurka, marsowa minka i bogoojczyźniana pieśń na ustach. Z kolei lud zastraszony siedziałby cicho w chałupie i zza firanki obserwowałby dumę polskiego patriotyzmu maszerującą w rytm marszowy.
Dodano: 2.05.2018 18:10    Przez: ~Zdzich@
Myślałem o włączeniu się do dyskusji po przeczytaniu wszystkich wpisów ale ten powyżej rozwalił mnie absolutnie. Oto niedouk językowy a na dodatek osoba, która nie zna specyfiki III LO w Koninie bąka coś o maturze. Panie PIPIU proszę nie martwić się o tę młodzież, bo to świetnie wyedukowani młodzi ludzie. Panu nie radzę przystępować do jakiegokolwiek egzaminu, bo przy takiej znajomości pisowni języka polskiego murowana wtopa.
Dodano: 2.05.2018 21:17    Przez: ~Alfred Michalczyk
Konin jest tak tolerancyjny jak Adrian przestrzegający Konstytucję...
Dodano: 2.05.2018 20:01    Przez: ~Pn
Przecież Konin jest bardzo tolerancyjny ,cały czas kolejki kolo Q klubu przy kebabie prowadzonym przez panów o ciemnej karnacji, żywią sebixów i zaklętych 24h/7 dni w tygodniu. klienteli nie brakuje .
Dodano: 2.05.2018 18:04    Przez: ~polski murzyn

KOMENTARZE

Co za miasto już na poziomie szkół średnich takie cyrki
Dodano: 02.05.2018 17:59    Przez: ~Fghju
TOLERANCJA dla każdego znaczy coś innego. Nie powinno być zgody na tolerancję w wydaniu "róbta co chceta" bo w życiu liczą się nie tylko prawa ale też obowiązki i o tym zdaje się ciszej się mówi niż o "tolerancji".
Dodano: 02.05.2018 18:23    Przez: ~Młody Konin
PObolszewia szuka ucisnionych najlepiej ciemnych baranóf
Dodano: 02.05.2018 18:58    Przez: ~Kiki
Przecież tytuł tego krętackiego konkursu jak dobrze pamiętam to "Czym jest dla ciebie tolerancja?", oni nawet nie wiedzą czego bronią! Bo oni niczego nie bronią, tylko idą za danym z góry bodźcem jak na gęsi w stadzie się zaklaska to też tak reagują. Brutalne to, ale prawdziwe (no chyba, że dostają jakieś bonusy u wychowawcy xd)
Dodano: 02.05.2018 19:18    Przez: ~X
Nie zapomnijcie skorzystać z okazji i klnijcie, plujcie, odpalajcie race, rzucajcie petardy ludziom pod nogi i obowiązkowo każdy niech wypije te 100 gram a szkło porzuci. Można też śmiecić na inne sposoby ale tylko nieletni i bezwzględnie obficie.
Dodano: 02.05.2018 20:02    Przez: ~ziuta
avatar Spokojnie drodzy państwo, już niedługo wybry, zbrodniarze regionalnego przemysłu PO z przystawkami,.Nz kretynami i żeby było gender kreynkami wraz ZSL pójdzie albo na śmietnik historii, albo część działaczy będzie beneficjentami Cela plus,jeszcze inni zaczną uczciwą pracę w sektorze prywatnym. Nastąpi wymiana kierownictwa Sp.M oraz dyrektorów szkół.To niedopszczalne aby w szkołach tolerować lewacką zbrodniczą ideologię , zastanówcie się szacowni kierujący szkołami co wyprawiacie, żadna ideologia śmierci zarówno ta lewacka jak i nazistowska powinny zostać otępione i wypalone gorącym żelazem w zarodku.
Dodano: 02.05.2018 20:43    Przez: Tomasz Kobrzycki
inni zaczną uczciwą pracę w sektorze prywatnym..... masz na myśli wszystkich pisowców na państwowych posadach w spólkach skarbu państwa ? A to się zgadzam z tym.
Dodano: 02.05.2018 21:18    Przez: ~lekarz prowadzący kobrzycki
Ten "Tomasz Kobrzycki", to chyba ktoś z redakcji LM, bo LM toleruje ten prawacki bełkot, a usuwa inne mniej kontrowersyjne posty.
Dodano: 02.05.2018 22:07    Przez: ~oculus
A czy ci na zdjęciach będą tolerancyjni dla tych uczniów, którzy nie wezmą udziału w tej politycznej hucpie?
Dodano: 02.05.2018 22:45    Przez: ~Ciekawski
Chyba ktoś zapomniał, że szkoła nie jest od propagowania ideologii, tylko od edukacji.
Dodano: 03.05.2018 04:01    Przez: ~Szokuje
Kierować ich na przeprawę a tam kierowcy zrobią swoje...
Dodano: 03.05.2018 08:25    Przez: ~Znak
Rada Najwyższa ONZ chce wymieszać narody w imię lepszego świata.
Dodano: 03.05.2018 12:30    Przez: ~wolna-polska.pl
ZENON NIEMOJEWSKI: My powinniśmy z sobą łączyć się i znosić;Inaczej, rozdzieleni, wszyscy zginiem marnie.A Mickiewicz, Dziady cz.III
Dodano: 03.05.2018 15:43    Przez: ~Wieszcz
Przecież Konin jest bardzo tolerancyjny ,cały czas kolejki kolo Q klubu przy kebabie prowadzonym przez panów o ciemnej karnacji, żywią sebixów i zaklętych 24h/7 dni w tygodniu. klienteli nie brakuje .
Dodano: 02.05.2018 18:04    Przez: ~polski murzyn
Konin jest tak tolerancyjny jak Adrian przestrzegający Konstytucję...
Dodano: 02.05.2018 20:01    Przez: ~Pn
lgbt pod przykrywką "D
Dodano: 02.05.2018 23:09    Przez: ~dfhgfdsh
w kolejce także durni narodowcy którzy robią dymy.
Dodano: 03.05.2018 10:41    Przez: ~...
Nowe zabawy ISISowców w Syrii.
Dodano: 03.05.2018 12:32    Przez: ~wolna-polska.pl
To żaden papież, a atrapa, podróbka, fake, zaprzeczenie prawdziwego papieża.
Dodano: 03.05.2018 12:33    Przez: ~wolna-polska.pl
Eurosodoma - Powszechna inwigilacja !!!
Dodano: 03.05.2018 12:35    Przez: ~wolna-polska.pl
Nowy porządek świata i kontrola umysłu.
Dodano: 03.05.2018 12:36    Przez: ~wolna-polska.pl
Żydzi i Polacy - po prostu nie pasujemy do siebie.
Dodano: 03.05.2018 12:40    Przez: ~gazetawarszawska.com
W dziejszych czasach tolerancja nie polega chyba na małpowaniu lewackiego świato poglądu w rodzaju takiego jak George Soros chce zafundować światu.W moich czasach młodzież szła zawsze pod prąd establishmentowi.A w obecnych młodzie zmówiąc o tolerancji przyklaskuje tym ,którzy rządzą światem
Dodano: 02.05.2018 18:09    Przez: ~Arkadiusz
BLOGERKA z USA komentuje wydarzenia w Ełku: "Chwała Polsce" Amerykanka Gratuluje Polakom. (napisy.pl)
Dodano: 03.05.2018 13:29    Przez: ~YOU-TUBE
Najlepiej byłoby gdyby dni tolerancji zorganizowane były przez Młodą Wesz Polską lub inny Hitlerjugend. Oh jakże byłoby narodowo i patriotycznie - młodzież w brunatnych koszulach i podkutych buciorach, opaski organizacyjne na rękawie, przylizana fryzurka, marsowa minka i bogoojczyźniana pieśń na ustach. Z kolei lud zastraszony siedziałby cicho w chałupie i zza firanki obserwowałby dumę polskiego patriotyzmu maszerującą w rytm marszowy.
Dodano: 02.05.2018 18:10    Przez: ~Zdzich@
Dla uzupełnienia tegoż obrazka należałoby umieścić w nim na czele pochodu pasterza duchowego w postaci klechy bredzącego coś o katolickim nacjonalizmie czy podobnych temu durnowatych urojeniach wyklutych podczas spożywania tłustego kapłona zakrapianego odpowiednim przednim winkiem ku chwale pana.
Dodano: 03.05.2018 12:42    Przez: ~jaś
Jedyny normalny komentarz
Dodano: 04.05.2018 07:44    Przez: ~Janko
TOLERANCJA piękne słowo. Za tym słowem na zachodzie Europy stoi szerzace się na ulicach jawne gejostwo.
Dodano: 02.05.2018 18:11    Przez: ~Antybiotyk
a w twoim kraiku co się kryje? pedofilia pośród duchowieństwa, przykładów chyba przypominać nie muszę. jak zajdzie potrzeba, to podam. na zachodzie geje są szczęśliwi, w odróżnieniu od polskich zmywarek z wielkim biustem.
Dodano: 02.05.2018 20:15    Przez: ~pipiu
Rada Najwyższa ONZ chce wymieszać narody w imię lepszego świata.
Dodano: 03.05.2018 12:44    Przez: ~wolna-polska.pl
To jest pewna polityka, w której wmawia się ludziom, iż tolerancja, otwartość, miltikulturowość i koniecznie ateizm jest czynnikiem sukcesu ekonomicznego i szczęścia narodu. Na tej papce lewackiej rośnie pokolenie myślące, że takimi ideami buduje się dobro własne i kraju. Sprytne media z zachodu (u nas Niemieckie) na tej fali dołożyły czynniki sukcesu jak prywatyzacja, niekontrolowane "rządy prawa", ekologia. Wszystko w jedna całość opakowanie. Rośnie teraz pokolenie Lidla na niemieckim jedzeniu, kosmetykach, proszkach a potem dziwią się, że pracę mają marną; wytwarzają półprodukty dla Francuza; a Ukraina prowadzi wojnę z Rosją; w Syrii mordują się w wojnie zastępczej a Niemcy chronią prywatne firmy przed Chinami; palą węgiel brunatny i uzależniają nas gazowo. Zapominają za to gdzie 1000 lat Żydzi uciekali (do Nas) i przed kim. PL jest tolerancyjna ! A młodzież wszechpolska to skrajna organizacja a nie Prawica!!
Dodano: 03.05.2018 13:48    Przez: ~Loa
Pamiętajmy, że jest to część życia w dużym mieście :)
Dodano: 04.05.2018 10:00    Przez: ~ldn
Ja tam wszędzie widzę jawne heteryctwo... W ogóle się już nie kryją!
Dodano: 04.05.2018 10:31    Przez: ~Titi
niech sie wezma za nauke bo za rok bedzie placz ze matury nie zaliczyl a niw w glowie jakies smieszne marsze
Dodano: 02.05.2018 18:12    Przez: ~obywatel
Smieszne marsze to masz 10. w Wawce.
Dodano: 02.05.2018 19:04    Przez: ~Pn
Myślałem o włączeniu się do dyskusji po przeczytaniu wszystkich wpisów ale ten powyżej rozwalił mnie absolutnie. Oto niedouk językowy a na dodatek osoba, która nie zna specyfiki III LO w Koninie bąka coś o maturze. Panie PIPIU proszę nie martwić się o tę młodzież, bo to świetnie wyedukowani młodzi ludzie. Panu nie radzę przystępować do jakiegokolwiek egzaminu, bo przy takiej znajomości pisowni języka polskiego murowana wtopa.
Dodano: 02.05.2018 21:17    Przez: ~Alfred Michalczyk
Świetnie wyedukowani? 146 liceum w Wielkipolsce i pewnie udział w marszu przymusowy ze wzlędu na ewentualne możliwe represje...
Dodano: 02.05.2018 22:28    Przez: ~Dostałem cynk
W tym roku na maturze i tak będzie zadanie typu pokoloruj drwala :
Dodano: 04.05.2018 10:01    Przez: ~00 maturzysta
Młodzież to niech najpierw kultury się nauczy.Jechałam autobusem wsiadła starowinka o kulach i żaden miejsca nie ustąpił,Ja kobieta już letnia ustąpiłam.Oni tylko twarze w telefonach i nic nie widzą.
Dodano: 02.05.2018 18:16    Przez: ~ewa
Ciebie trolu piSSuarski pod pseudo ewa nikt nie szanuje. Za te brednie, ktore wypisujesz na lmie.
Dodano: 02.05.2018 19:07    Przez: ~Pn
dziękujemy bohaterko
Dodano: 02.05.2018 19:35    Przez: ~adam
Ale a młodzież którą widziałaś w autobusie to właśnie była WSZA POLSKA
Dodano: 02.05.2018 20:38    Przez: ~Podatnik
Ta szkoła wpaja w uczniów zasady współżycia w społeczeństwie. Pan kieruje ten przytyk pod niewłaściwym adresem. Proszę te uwagi skierować do Młodzieży Wszechpolskiej.
Dodano: 02.05.2018 21:22    Przez: ~Alfred Michalczyk
Chciałes równo uprawnienie to masz, stara nie placi za bilet a ja place i ja mam stać a ona ma za darmo jechać???
Dodano: 03.05.2018 18:37    Przez: ~Polak
młodzież prawidłowo się zachowuję, płaci za miejsce siedzące więc siedzi. a jak chcesz wredna babo ustąpić miejsca to ustąp - nikt Ci nie broni.Precz z pisem !
Dodano: 04.05.2018 10:00    Przez: ~plus18
Czym chcesz klasyfikować komu sie miejsce należy w autobusie a komu nie ? wiekiem ?
Dodano: 04.05.2018 10:02    Przez: ~60tka
Brawo! Chętnie się przyłączę, choć szkołę średnią kończyłam ćwierć wieku temu
Dodano: 02.05.2018 18:18    Przez: ~Zenka
Zapraszam pod monopolwy. Z checia pokażemy jacy jesteśmy tolerancyjni.
Dodano: 02.05.2018 18:19    Przez: ~Alkoholik ale z zasadami
Bunt to jest odwaga przeciwstawić się systemowi, politycznej poprawności ...a to co wy robicie to jest pójście z tymi co rządzą światem,z tym co lansuje establishment spod znaku Sorosa i wszelkiej maści kosmopolici marzący o jednym światowym rządzie, jednej walucie i jednym posłusznym wzorze obywatela, któremu wszczepi się czip żeby się już nigdy nie buntował!!!!!!!....
Dodano: 02.05.2018 18:20    Przez: ~su_arez@wp.pl
Tobie już chyba ten czip wszczepili.,,
Dodano: 02.05.2018 18:38    Przez: ~M
Zjedz pan tabletkę.
Dodano: 02.05.2018 18:59    Przez: ~Krok
Wez tabsy... na glowe.
Dodano: 02.05.2018 19:07    Przez: ~Pn
Pan su_ares............. - czyli anonim/ coś bredzi o poprawności politycznej. Był już w historii taki jeden z wąsikiem, który po piwiarniach zbierał kontestatorów .....i dawał im pałki, by rozbijali szyby sklepowe a póżniej i głowy normalnych ludzi. O takim wzorcu Pan bredzi ?
Dodano: 02.05.2018 21:28    Przez: ~Alfred Michalczyk
Opłaty na cmentarzach wprowadzić.
Dodano: 04.05.2018 10:49    Przez: ~Pn
1 z 11
1234567891011>>