Dzisiaj jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22082) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (34)Medyk Konin poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu P ... (8)

Wznawiają prace przy budowie wiaduktu. Ma być gotowy za rok

Dodano: 18.11.2018 10:25
Źródło: LM.pl

Do końca listopada przyszłego roku ma zostać wybudowany wiadukt łączący ul. Paderewskiego z Wyzwolenia w Koninie.

Prace przy budowie wiaduktu ruszyły w grudniu ubiegłego roku. W maju roboty zostały wstrzymane. Okazało się, że przebieg miejskiego ciepłociągu kolidował z jedną z podpór wiaduktu. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie zajęło się usuwaniem kolizji, po sezonie grzewczym. Jak informuje Zbigniew Wolny z zespołu prasowego wydziału komunikacji i promocji w regionach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., miasto w pierwszych dniach listopada usunęło instalację ciepłowniczą kolidującą z budową. A to umożliwia wznowienie prac, do których wykonawca aktualnie się przygotowuje.

- Prace przesunęły się o czas trwania kolizji. Wykonawca planuje zrealizować prace dotyczące wiaduktu do końca listopada 2019 roku – podkreśla Zbigniew Wolny.

Wybudowaniem dróg dojazdowych do nowego obiektu nad torami ma zająć się Zarząd Dróg Miejskich w Koninie.

fot. archiwum

  • Wznawiają prace przy budowie wiaduktu. Ma być gotowy za rok

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Przepraszam, ale ja czegoś nie rozumiem - ktoś, coś projektuje, potem rozpoczyna się budowę, po czym okazuje się, że coś z czymś jednak koliduje...i wstrzymana inwestycja! To projektant nie zauważył na etapie projektu, że będzie kolizja? ... Samych b a r a n ó w chyba dzisiaj wszędzie zatrudniają... wszechobecna nie kompetencja aż razi po oczach szarego Kowalskiego!!! A Się pytam - gdzie odpowiedzialność takich osób?
Dodano: 18.11.2018 11:48    Przez: ~Jan Kowalski z tych Kowalski
Ciekawe ile czasu wytrzyma wiadukt?
Dodano: 18.11.2018 10:54    Przez: ~Podpis...
Jeśli "miasto" w pierwszych dniach listopada usuwa instalację ciepłowniczą to nic dziwnego że ciepło zdrożeje o 35 procent. W artykule pomieszano informacje z nonszalancją. Ciekawa jestem kto zajmie się dziennikarstwem śledczym?
Dodano: 18.11.2018 11:15    Przez: ~Kate
Wybudowaniem dróg dojazdowych do nowego obiektu nad torami ma zająć się Zarząd Dróg Miejskich w Koninie.... a można bardziej to wyjaśnić? Czy są w ZDM pieniądze na drogi dojazdowe? a jeśli nie ma to kiedy, lub skąd je pozyskać,czy plany dróg są aktualne? Bardzo krótki artykuł. Ale to może przez wolną niedzielę...
Dodano: 18.11.2018 11:03    Przez: ~ZDm
Nikt były grubsze afery w Koninie np prywatyzacja kopalni za cene złomu lub remont rok przed sprzedarza maszyn w cukrowni i wywiezienie ich na Ukrainę i co cisza spokój 0 nagłośnienia tych spraw
Dodano: 18.11.2018 12:50    Przez: ~Iii

KOMENTARZE

Ciekawe ile czasu wytrzyma wiadukt?
Dodano: 18.11.2018 10:54    Przez: ~Podpis...
Tyle ile firma dała ,,gwarancji" :)
Dodano: 18.11.2018 10:55    Przez: ~Łowca absurdu
Czyli 10 lat, tyle co słynna nowa przeprawa ?
Dodano: 18.11.2018 11:39    Przez: ~Tak ?
🚧 Nie napisane kiedy zamkną 😉
Dodano: 18.11.2018 11:42    Przez: ~Josef Mostowiak
Ciekawe skąd miasto weźmie na te drogi dojazdowe pieniądze .
Dodano: 18.11.2018 15:57    Przez: ~lipa
Wybudowaniem dróg dojazdowych do nowego obiektu nad torami ma zająć się Zarząd Dróg Miejskich w Koninie.... a można bardziej to wyjaśnić? Czy są w ZDM pieniądze na drogi dojazdowe? a jeśli nie ma to kiedy, lub skąd je pozyskać,czy plany dróg są aktualne? Bardzo krótki artykuł. Ale to może przez wolną niedzielę...
Dodano: 18.11.2018 11:03    Przez: ~ZDm
Artykuł to zbyt duże słowo.To jest po prostu sklecona na kolanie notka!Niestety ale ciężko nazwać to dziennikarstwem!
Dodano: 18.11.2018 18:40    Przez: ~Adi
Przetarg na dokumentację wiaduktu zawierał też drogi dojazdowe i jest na stronie ZDM, więc plany powinny być aktualne (o ile nie ma wpadek jak z tym ogrzewaniem). Z tego co pisano kilka miesięcy temu to wiadukt kosztować ma 20 milionów, a drogi 3 razy tyle!
Dodano: 19.11.2018 11:37    Przez: ~aaa
No, i to jest news ! ;)
Dodano: 18.11.2018 11:04    Przez: ~.
Wiem, że to wysokość budżetu często decyduje o skali szerokości inwestycji,ale obawiam się, że włodaże naszego miasta będą żałować , że myśleli krótkowzroczne i nie wpieli wiaduktu w rondo Solidarności
Dodano: 18.11.2018 11:09    Przez: ~jędrula
Jeśli "miasto" w pierwszych dniach listopada usuwa instalację ciepłowniczą to nic dziwnego że ciepło zdrożeje o 35 procent. W artykule pomieszano informacje z nonszalancją. Ciekawa jestem kto zajmie się dziennikarstwem śledczym?
Dodano: 18.11.2018 11:15    Przez: ~Kate
Nikt były grubsze afery w Koninie np prywatyzacja kopalni za cene złomu lub remont rok przed sprzedarza maszyn w cukrowni i wywiezienie ich na Ukrainę i co cisza spokój 0 nagłośnienia tych spraw
Dodano: 18.11.2018 12:50    Przez: ~Iii
~Iii w Koninie nie ma kopalni. A jak coś wiesz o cukrowni to zgłoś do prokuratury, bo będziesz współodpowiedzialny.
Dodano: 18.11.2018 18:25    Przez: ~lex
To elektrownia podnosi ceny za ciepło . pomciepszały ci się informacje. Idź Do lekarza
Dodano: 19.11.2018 01:06    Przez: ~X
kolo energetyka jest ten most za waski 2 pasy w jedna strone..jak zamkna torowa ..okolna to wszyscy beda musieli jechac przemyslowa na nowy most ..prosto stary konin i zatorze....korki ..korkia bedzie skrzyżowanie czy rondo..takie jak kolo bowego mostu....tragedia o wypadek nie trudno..samowolka...konin zakorkowanydroga bydgosz powinna omijac konin poeinna wybiegac okolice eurpejskiej gdzie teraz tam robia i mozliwosc wjechania na autostradę..a tak mam 2 punkty przemyslowa..kleczeska ze będzie takie natężenie samochodów ze szkoda gadac....a drugi objazd z przemyslowej _ krasnica w strone poznania
Dodano: 18.11.2018 11:24    Przez: ~kierowca
Tak to jest jak buduję się przeprawę czyli obwodnicę miasta, która wpada w środek miasta!
Dodano: 18.11.2018 12:55    Przez: ~Kierownica
Najpierw naucz się pisać i czytać a potem jeździć.
Dodano: 18.11.2018 16:05    Przez: ~Arjawarta
kierowco - czytałeś to co napisałeś. Rozumiesz coś z tego bełkotu?
Dodano: 19.11.2018 10:00    Przez: ~polonista
I co na to "Pn" ?
Dodano: 18.11.2018 11:38    Przez: ~Wiadukt
" Pn " śpi. Miał dyżur na Lm-ie 72 godziny.
Dodano: 18.11.2018 14:02    Przez: ~as
To dyżurni lewacy na LM-ie się zmieniają, mają dyżury w opluwaniu PiS-u ? Lewica jak ORMO ciągle na posterunku, ciągle czuwa.
Dodano: 18.11.2018 16:01    Przez: ~Witek
Witek jedynym lewackim tworem jest pis, wiesz czym jest prawica z definicji? wolność, zmniejszanie podatków, tradycjonalizm. Pis uwłaszczanie się na wszytkim, przykręcanie podatków na maksa. Tradycjonalizm im trochę wychodzi. Wiec pis jest lewica konserwatywna. Bolszewia inaczej...
Dodano: 19.11.2018 10:56    Przez: ~xyz
Przepraszam, ale ja czegoś nie rozumiem - ktoś, coś projektuje, potem rozpoczyna się budowę, po czym okazuje się, że coś z czymś jednak koliduje...i wstrzymana inwestycja! To projektant nie zauważył na etapie projektu, że będzie kolizja? ... Samych b a r a n ó w chyba dzisiaj wszędzie zatrudniają... wszechobecna nie kompetencja aż razi po oczach szarego Kowalskiego!!! A Się pytam - gdzie odpowiedzialność takich osób?
Dodano: 18.11.2018 11:48    Przez: ~Jan Kowalski z tych Kowalski
Oj, słusznie, słusznie, ale nie róbcie zagadnienia. Dobrze będzie i to jest najważniejsze.
Dodano: 18.11.2018 11:59    Przez: ~Arjawarta
NIE MA ODPOWIEDZIALNOŚCI, BO ZWIĄZKI ZAWODOWE ZABETONOWAŁY RYNEK I PRACODAWCA BOI SIE WYMAGAĆ CZEGOKOLWIEK OD ZATRUDNIONYCH, BO PENSJA "SIE NALEŻY" NIE WAŻNE CZY SIĘ STOI CZY LEŻY
Dodano: 18.11.2018 15:02    Przez: ~Korwin
Nawet dzis chlopaki z torpolu pracuja tam...
Dodano: 18.11.2018 11:53    Przez: ~🐶
"chłopaki" z Torpol u jakoś mnie nie przekonują, w ogóle mam alergię na pkp, a na firmę z parowozowni jakoś szczególnie
Dodano: 18.11.2018 12:42    Przez: ~Algerr
Brawo Korytkowski!!! Jeszcze,e nie objął stanowiska, a już widać efekty!!!
Dodano: 18.11.2018 12:20    Przez: ~Brawo koryt
Do tych dwóch co czerwone łapki kliknęli, może wyjaśnić co wam tak się nie podoba???? Żle wam, że Korytkowski będzie tym, który przetnie wstęgę na wiadukcie, którego nikt przez dziesięciolecia nie potrafił wybudować????
Dodano: 18.11.2018 12:47    Przez: ~K
"Słuszną linię ma nasza władza" - to ja powiedziałem , Jarząbek.
Dodano: 18.11.2018 13:03    Przez: ~Nex
Korytkowski to może Ci tylko tęczowe marsze przygotować dla różnego rodzaju pedałów, zboczków, feministek z czarnymi parasolkami, genderowych, KOD-owskich i innego rodzaju dewiantów seksualnych i politycznych... co akurat mnie to nie przeszkadza, a nawet chętnie skorzystam ze swoją łóżkową partnerką.
Dodano: 18.11.2018 14:19    Przez: ~Balbina Ładna
Pan Korytkowski to stały bywalec na manifestacjach KOD-u w Koninie, o tym nie wolno zapominać, takiego będziemy mieć Prezydenta.
Dodano: 18.11.2018 16:06    Przez: ~Mieszkaniec
Przynajmniej mamy pewność, że demokracja i wolności w Koninie nie zagrożone