Dzisiaj jest czwartek 5 grudnia 2019, imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19521) SPORT FORUM FIRMY (5426) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
3 / 4oC
Pojutrzepogoda
7 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzieci z rodzin zastępczych bawiły się w "Pracowni ... (0)Ostatnie spotkanie KKF Automobile Torino w tym rok ... (0)

Radni powiatowi ustalili wynagrodzenie dla starosty konińskiego

Dodano: 6.12.2018 18:54
Źródło: LM.pl

Rada Powiatu Konińskiego jednogłośnie zdecydowała o obniżeniu wynagrodzenia starosty. Podczas sesji ustalono też skład dziewięciu komisji stałych.

W sierpniu tego roku radni zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, musieli podjąć uchwałę ustalającą pensję przewodniczącego zarządu powiatu. Zdecydowali wówczas, że do końca kadencji rady Stanisław Bielik będzie zarabiał 12 348 zł, a niższe o ponad 1400 zł wynagrodzenie zacznie obowiązywać w listopadzie.

Dziś radni nowej już kadencji pochylili się nad ustaleniem pensji starosty konińskiego. Uchwalono, że będzie ona wynosić 10 940 zł. W jej skład wchodzą: wynagrodzenie zasadnicze – 5 000 zł, dodatek funkcyjny – 2 100 zł, dodatek specjalny – 2 840 zł, dodatek za wieloletnią pracę – 1 000 zł.

Ponadto radni powiatowi wybrali składy komisji. I tak w komisji rewizyjnej zasiądą: Anna Woźniak (przewodnicząca), Sebastian Ławniczak, Henryk Kryk, Sławomir Ławniczak, Elżbieta Fijałkowska i Maria Wróbel. Natomiast w komisji skarg wniosków i petycji zasiądą: Sławomir Ławniczak (przewodniczący), Halina Lenartowicz, Piotr Maciejewski, Żanetta Matlewska i Jerzy Rzepecki.

Poza wyłonieniem obligatoryjnych komisji rady, powołano skład osobowy pozostałych siedmiu komisji. W komisji statutowo-regulaminowej zasiądą: przewodniczący Maciej Kwiryng , Zenon Paszek, Janusz Stankiewicz, Bogdan Kołodziejczak. W komisji budżetowej: przewodnicząca Maria Wróbel, Wiesław Bednarek, Maciej Kwiryng, Anna Woźniak, Andrzej Perkowski. W komisji rozwoju i infrastruktury: przewodniczący Bogdan Kołodziejczak, Radosław Kelm, Tadeusz Słodkiewicz, Zbigniew Rogowski, Ryszard Nawrocki, Wiesław Bednarek, Sebastian Ławniczak. W komisji rolnictwa i ochrony środowiska: przewodniczący Henryk Kryk , Maria Chojnacka, Radosław Kelm, Zenon Paszek, Władysław Kocaj. W komisji spraw społecznych: przewodnicząca Halina Lenartowicz, Maria Chojnacka, Ryszard Nawrocki, Elżbieta Raźna, Monika Rybińska-Horbińska. W komisji prawa i porządku publicznego: przewodniczący Piotr Maciejewski, Anna Juszczak, Władysław Kocaj, Andzrej Perkowski, Zbigniew Rogowski, a w komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki: przewodnicząca Żanetta Matlewska, Elżbieta Fijałkowska, Tadeusz Słodkiewicz, Jerzy Rzepecki, Anna Juszczak, Monika Rybicka-Horbińska oraz Elżbieta Raźna.

  • Radni powiatowi ustalili wynagrodzenie dla starosty konińskiego
  • Radni powiatowi ustalili wynagrodzenie dla starosty konińskiego
  • Radni powiatowi ustalili wynagrodzenie dla starosty konińskiego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

szkoda gadać
Dodano: 6.12.2018 19:14    Przez: ~realll
Radni powiatowi są bez sumienia, jak można Staroście obniżać wynagrodzenie, przecież ten chłop za te marne grosze nie przeżyje ?
Dodano: 6.12.2018 19:15    Przez: ~Jan
Dramat...Jest mi wstyd, że mieszkam w powiecie konińskim....Jesteśmy na dnie!!
Dodano: 6.12.2018 19:51    Przez: ~....
A Ty biedny koninski chłopie za 2.000 brutto
Dodano: 6.12.2018 19:52    Przez: ~M
Przede wszystkim młodzieniec ten ma zaledwie średnie wykształcenie i to bez matury.
Dodano: 6.12.2018 20:36    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

szkoda gadać
Dodano: 06.12.2018 19:14    Przez: ~realll
Co to za brzydki ,stary gość na zdjęciu nr 1 ?
Dodano: 07.12.2018 00:16    Przez: ~BOJĘ SIĘ
Proszę podać nazwiska tych "radnych" którzy wybrali coś takiego !!!!!
Dodano: 07.12.2018 07:43    Przez: ~PSL PO SLD
Panie Kruszyński!nie wstyd panu siedzieć w towarzystwie - fot 1 ?
Dodano: 07.12.2018 08:31    Przez: ~SLD PSL
Żeby jeszcze coś robili a tu niedługo będzie czarna dziura
Dodano: 07.12.2018 08:45    Przez: ~Buuuu
Dobrze, ze w komisji środowiska jest Pan Władysław Kocaj znający dogłębnie wieloletnią sprawę wysypiska Goranin i jako zastępca starosty zrobi z tym porządek. Nie zapomnij Panie Radny o wysypisku w Mikorzynie. Mieszkańcy Gminy Ślesin liczą na Pana doświadczenie samorządowe i wiedzę.
Dodano: 07.12.2018 09:01    Przez: ~Gmina Ślesin
"majeranek" i w tej kadencji nic nie zrobi !
Dodano: 07.12.2018 16:59    Przez: ~byle kasa była
Radni powiatowi są bez sumienia, jak można Staroście obniżać wynagrodzenie, przecież ten chłop za te marne grosze nie przeżyje ?
Dodano: 06.12.2018 19:15    Przez: ~Jan
Lewica na wsi w postaci PSL ma się dobrze, ale w ostatnich wyborach samorządowych polegli.
Dodano: 06.12.2018 19:18    Przez: ~I dobrze
co tam polegli, przefarbowali się i tyle. Widząc topiący się statek uciekli do PiSu albo Koalicji Obywatelskiej
Dodano: 07.12.2018 09:02    Przez: ~adada
PSL to wróg PiS-u, a Kosiniak-Kamysz to stały bywalec na manifestacjach KOD-u w Warszawie.
Dodano: 07.12.2018 10:44    Przez: ~Precz z PSL-em
Czy Pn to syn pańszczyżnianego chłopa, który za chlebem przybył do Konina ?
Dodano: 06.12.2018 19:21    Przez: ~Pytam
Z Konina za chlebem uciekają z tej wiochy
Dodano: 06.12.2018 19:53    Przez: ~O
Tak jak i wszyscy w tej wielkiej wiosce :)
Dodano: 06.12.2018 21:47    Przez: ~R
Przecież za te prawie 11 tysięcy zł plus dodatki w ciągu roku czyli jakieś 130 - 160 tysięcy rocznie nie da się wyżyć dobrze ze emerytura duża jest jeszcze ora inne dochody.
Dodano: 06.12.2018 19:25    Przez: ~BiedaZaTakaKase
Ten młody pan Ławniczak obecnie w PSL jest a prędzej w Ruchu Palikota był więc ciekawe w jakiej partii byłby za jakiś czas gdyby się niepowodziło w wyborach PSL?
Dodano: 06.12.2018 19:33    Przez: ~Ciekawe
Szkoda że, nie zawsze są doceniane swoi, wierni, lojalni, członkowie a wstawiani na niektóre listy przybysze z innych partii które przestały istnieć.
Dodano: 06.12.2018 19:37    Przez: ~Doceniane za lojalność
Przede wszystkim młodzieniec ten ma zaledwie średnie wykształcenie i to bez matury.
Dodano: 06.12.2018 20:36    Przez: ~Wyborca
Wykształcenie-przemilczę ale za to jaki mundry-prawie dorównuje swojemu guru-znaczy Bielikowi !!!!
Dodano: 07.12.2018 00:13    Przez: ~PE SS EL
Dziadostwo.
Dodano: 06.12.2018 19:39    Przez: ~Hrabia
Trafnie to określiłeś !
Dodano: 07.12.2018 00:18    Przez: ~Gulinianka
Dramat...Jest mi wstyd, że mieszkam w powiecie konińskim....Jesteśmy na dnie!!
Dodano: 06.12.2018 19:51    Przez: ~....
A Ty biedny koninski chłopie za 2.000 brutto
Dodano: 06.12.2018 19:52    Przez: ~M
Ile będzie zarabiał w tej kadencji członek Zarządu Powiatu ? W zależności od powiatu różnie jest przeważnie między 40% a 80 % wynagrodzenia Starosty a w Powiecie Konińskim jaka jest to suma ???
Dodano: 06.12.2018 20:03    Przez: ~Ile Dostają ?
1 z 3
123>>