Dzisiaj jest wtorek 18 grudnia 2018, imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21090) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pracownikom PWSZ w Koninie wręczono medale i odzna ... (5)Nie ma niepokojących sygnałów. Konin omija protest ... (30)

Radni powiatowi ustalili wynagrodzenie dla starosty konińskiego

Dodano: 6.12.2018 18:54
Źródło: LM.pl

Rada Powiatu Konińskiego jednogłośnie zdecydowała o obniżeniu wynagrodzenia starosty. Podczas sesji ustalono też skład dziewięciu komisji stałych.

W sierpniu tego roku radni zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, musieli podjąć uchwałę ustalającą pensję przewodniczącego zarządu powiatu. Zdecydowali wówczas, że do końca kadencji rady Stanisław Bielik będzie zarabiał 12 348 zł, a niższe o ponad 1400 zł wynagrodzenie zacznie obowiązywać w listopadzie.

Dziś radni nowej już kadencji pochylili się nad ustaleniem pensji starosty konińskiego. Uchwalono, że będzie ona wynosić 10 940 zł. W jej skład wchodzą: wynagrodzenie zasadnicze – 5 000 zł, dodatek funkcyjny – 2 100 zł, dodatek specjalny – 2 840 zł, dodatek za wieloletnią pracę – 1 000 zł.

Ponadto radni powiatowi wybrali składy komisji. I tak w komisji rewizyjnej zasiądą: Anna Woźniak (przewodnicząca), Sebastian Ławniczak, Henryk Kryk, Sławomir Ławniczak, Elżbieta Fijałkowska i Maria Wróbel. Natomiast w komisji skarg wniosków i petycji zasiądą: Sławomir Ławniczak (przewodniczący), Halina Lenartowicz, Piotr Maciejewski, Żanetta Matlewska i Jerzy Rzepecki.

Poza wyłonieniem obligatoryjnych komisji rady, powołano skład osobowy pozostałych siedmiu komisji. W komisji statutowo-regulaminowej zasiądą: przewodniczący Maciej Kwiryng , Zenon Paszek, Janusz Stankiewicz, Bogdan Kołodziejczak. W komisji budżetowej: przewodnicząca Maria Wróbel, Wiesław Bednarek, Maciej Kwiryng, Anna Woźniak, Andrzej Perkowski. W komisji rozwoju i infrastruktury: przewodniczący Bogdan Kołodziejczak, Radosław Kelm, Tadeusz Słodkiewicz, Zbigniew Rogowski, Ryszard Nawrocki, Wiesław Bednarek, Sebastian Ławniczak. W komisji rolnictwa i ochrony środowiska: przewodniczący Henryk Kryk , Maria Chojnacka, Radosław Kelm, Zenon Paszek, Władysław Kocaj. W komisji spraw społecznych: przewodnicząca Halina Lenartowicz, Maria Chojnacka, Ryszard Nawrocki, Elżbieta Raźna, Monika Rybińska-Horbińska. W komisji prawa i porządku publicznego: przewodniczący Piotr Maciejewski, Anna Juszczak, Władysław Kocaj, Andzrej Perkowski, Zbigniew Rogowski, a w komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki: przewodnicząca Żanetta Matlewska, Elżbieta Fijałkowska, Tadeusz Słodkiewicz, Jerzy Rzepecki, Anna Juszczak, Monika Rybicka-Horbińska oraz Elżbieta Raźna.

  • Radni powiatowi ustalili wynagrodzenie dla starosty konińskiego
  • Radni powiatowi ustalili wynagrodzenie dla starosty konińskiego
  • Radni powiatowi ustalili wynagrodzenie dla starosty konińskiego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

szkoda gadać
Dodano: 6.12.2018 19:14    Przez: ~realll
Radni powiatowi są bez sumienia, jak można Staroście obniżać wynagrodzenie, przecież ten chłop za te marne grosze nie przeżyje ?
Dodano: 6.12.2018 19:15    Przez: ~Jan
Dramat...Jest mi wstyd, że mieszkam w powiecie konińskim....Jesteśmy na dnie!!
Dodano: 6.12.2018 19:51    Przez: ~....
A Ty biedny koninski chłopie za 2.000 brutto
Dodano: 6.12.2018 19:52    Przez: ~M
Przede wszystkim młodzieniec ten ma zaledwie średnie wykształcenie i to bez matury.
Dodano: 6.12.2018 20:36    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

szkoda gadać
Dodano: 06.12.2018 19:14    Przez: ~realll
Co to za brzydki ,stary gość na zdjęciu nr 1 ?
Dodano: 07.12.2018 00:16    Przez: ~BOJĘ SIĘ
Proszę podać nazwiska tych "radnych" którzy wybrali coś takiego !!!!!
Dodano: 07.12.2018 07:43    Przez: ~PSL PO SLD
Panie Kruszyński!nie wstyd panu siedzieć w towarzystwie - fot 1 ?
Dodano: 07.12.2018 08:31    Przez: ~SLD PSL
Żeby jeszcze coś robili a tu niedługo będzie czarna dziura
Dodano: 07.12.2018 08:45    Przez: ~Buuuu
Dobrze, ze w komisji środowiska jest Pan Władysław Kocaj znający dogłębnie wieloletnią sprawę wysypiska Goranin i jako zastępca starosty zrobi z tym porządek. Nie zapomnij Panie Radny o wysypisku w Mikorzynie. Mieszkańcy Gminy Ślesin liczą na Pana doświadczenie samorządowe i wiedzę.
Dodano: 07.12.2018 09:01    Przez: ~Gmina Ślesin
"majeranek" i w tej kadencji nic nie zrobi !
Dodano: 07.12.2018 16:59    Przez: ~byle kasa była
Radni powiatowi są bez sumienia, jak można Staroście obniżać wynagrodzenie, przecież ten chłop za te marne grosze nie przeżyje ?
Dodano: 06.12.2018 19:15    Przez: ~Jan
Lewica na wsi w postaci PSL ma się dobrze, ale w ostatnich wyborach samorządowych polegli.
Dodano: 06.12.2018 19:18    Przez: ~I dobrze
co tam polegli, przefarbowali się i tyle. Widząc topiący się statek uciekli do PiSu albo Koalicji Obywatelskiej
Dodano: 07.12.2018 09:02    Przez: ~adada
PSL to wróg PiS-u, a Kosiniak-Kamysz to stały bywalec na manifestacjach KOD-u w Warszawie.
Dodano: 07.12.2018 10:44    Przez: ~Precz z PSL-em
Czy Pn to syn pańszczyżnianego chłopa, który za chlebem przybył do Konina ?
Dodano: 06.12.2018 19:21    Przez: ~Pytam
Z Konina za chlebem uciekają z tej wiochy
Dodano: 06.12.2018 19:53    Przez: ~O
Tak jak i wszyscy w tej wielkiej wiosce :)
Dodano: 06.12.2018 21:47    Przez: ~R
Przecież za te prawie 11 tysięcy zł plus dodatki w ciągu roku czyli jakieś 130 - 160 tysięcy rocznie nie da się wyżyć dobrze ze emerytura duża jest jeszcze ora inne dochody.
Dodano: 06.12.2018 19:25    Przez: ~BiedaZaTakaKase
Ten młody pan Ławniczak obecnie w PSL jest a prędzej w Ruchu Palikota był więc ciekawe w jakiej partii byłby za jakiś czas gdyby się niepowodziło w wyborach PSL?
Dodano: 06.12.2018 19:33    Przez: ~Ciekawe
Szkoda że, nie zawsze są doceniane swoi, wierni, lojalni, członkowie a wstawiani na niektóre listy przybysze z innych partii które przestały istnieć.
Dodano: 06.12.2018 19:37    Przez: ~Doceniane za lojalność
Przede wszystkim młodzieniec ten ma zaledwie średnie wykształcenie i to bez matury.
Dodano: 06.12.2018 20:36    Przez: ~Wyborca
Wykształcenie-przemilczę ale za to jaki mundry-prawie dorównuje swojemu guru-znaczy Bielikowi !!!!
Dodano: 07.12.2018 00:13    Przez: ~PE SS EL
Dziadostwo.
Dodano: 06.12.2018 19:39    Przez: ~Hrabia
Trafnie to określiłeś !
Dodano: 07.12.2018 00:18    Przez: ~Gulinianka
Dramat...Jest mi wstyd, że mieszkam w powiecie konińskim....Jesteśmy na dnie!!
Dodano: 06.12.2018 19:51    Przez: ~....
A Ty biedny koninski chłopie za 2.000 brutto
Dodano: 06.12.2018 19:52    Przez: ~M
Ile będzie zarabiał w tej kadencji członek Zarządu Powiatu ? W zależności od powiatu różnie jest przeważnie między 40% a 80 % wynagrodzenia Starosty a w Powiecie Konińskim jaka jest to suma ???
Dodano: 06.12.2018 20:03    Przez: ~Ile Dostają ?
1 z 3
123>>