Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19853) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stypendia od marszałka dla centrów kształcenia zaw ... (2)Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)

Pierwsze maluchy 2019 roku urodziły się już w konińskim szpitalu

Dodano: 1.01.2019 12:54
Źródło: LM.pl

Czworo dzieci urodziło się już w nowym roku w konińskim szpitalu. Na świat nie przyszedł jeszcze pierwszy mieszkaniec Konina.

1 stycznia o godz. 2:40 jako pierwszy w 2019 roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie urodził się siłami natury mieszkaniec gm. Kazimierz Biskupi. Chłopiec mierzy 61 cm i waży 4460 g. Niedługo potem, o godz. 3:36 na świat przyszedł kolejny chłopec, tym razem mieszkaniec gm. Sompolno. Natomiast o godz. 3:40 urodził się mieszkaniec gm. Osiek Mały w powiecie kolskim. Dopiero o godz. 9:00 na świat przyszła pierwsza dziewczynka, mieszkanka gm. Golina.

Na koninianina, czy koniniankę ciągle czekamy. Kiedy tylko pojawi się na świecie, z pewnością o tym poinformujemy.

fot. archiwum

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niedługo w Koninie będą się cieszyć że w ogóle jakieś dziecko się urodziło!
Dodano: 1.01.2019 16:32    Przez: ~Konin umiera
Po prostu informuja kto i z kąd sie urodził a tu zaraz kto lepszy kto gorszy. Co z wami ?
Dodano: 1.01.2019 13:37    Przez: ~Miś
Ty poważnie pytasz? :/
Dodano: 1.01.2019 13:37    Przez: ~do Ewr
Mam nieprzyjemne wspomnienia z konińską porodówką szczególnie z dr przybylską. Zdrowia maluchom życzę.
Dodano: 1.01.2019 20:54    Przez: ~tata
Trzy porody z nia przezylam... Okropna baba, nie powinna tam pracowac
Dodano: 1.01.2019 23:03    Przez: ~Mamuska

KOMENTARZE

A to z Konina ze niby lepsi?
Dodano: 01.01.2019 13:09    Przez: ~Ewr
Po prostu informuja kto i z kąd sie urodził a tu zaraz kto lepszy kto gorszy. Co z wami ?
Dodano: 01.01.2019 13:37    Przez: ~Miś
Ty poważnie pytasz? :/
Dodano: 01.01.2019 13:37    Przez: ~do Ewr
Czego wy siędoszukujecie... oj, oj
Dodano: 02.01.2019 08:30    Przez: ~xyz
Sami chłopcy czyżby wojna się szykowała ?
Dodano: 01.01.2019 13:34    Przez: ~Mamam
U mnie też niedlugo chłopiec i w rodzinie same w tym roku szykuja sie chłopaki
Dodano: 01.01.2019 15:38    Przez: ~Igarka
@Igarka - sie suweren rzucil na piincset plusa. A moze byś tak o robocie ipomyslal a nie o tym by panstwo ci je utrzymywalo? Dawniej ludzie mieli po 5 czy 8 i nie patrzyli by ktos om ochlapy rzucil wvpostaci pincset plusa a dzison?
Dodano: 01.01.2019 19:48    Przez: ~Pn
Pracowałam od skończenia szkoły teraz obecnie zatrudniona ale na zwolnieniu w ciązy były rozne problemy ale już końcówka i to moje pierwsze dziecko wiec sie nie grzej bo pińcet nie dostane i tak nie potrzebne bo stać nas nawet na tą 5 czy 8. Sama pochodze z wielodzietnej rodziny gdzie niczego w domu nigdy nie brakowało i podziwiam mamy co mają gromadke w domu i wcale nie zazdroszcze tym co mają to 500 a niech mają!
Dodano: 01.01.2019 23:18    Przez: ~Igarka
Ja tez nikomu nie zazdroszcze ale zmam patoli, ktorzy dla tego dmieszmego ochlapu pisowskiego robia dzieci. To jest chore. Znsm tez ludzi, ktorzy olali prace majac ten ochlap i moe mysla ovpracy. A pozniej bedzie lament jak przyjdzie emerytura a dzieci wyjada w swiat i zapimna o rodzicach, co ma coraz czesciej miejsce. Zreszta ten pseudoprpgram ma wiecej minusow m z plusów i po prostu sie nie sprawdzil...
Dodano: 02.01.2019 05:29    Przez: ~Pn
A nie zwróciłeś (-aś) uwagi kiedy rodziły się same dziewczynki? co wtedy myślałeś (-aś)?
Dodano: 02.01.2019 08:31    Przez: ~xyz
dzieciom już nie dają klapsa by płakały wystarczy gdy mówią że rodzą się w koninie:P
Dodano: 01.01.2019 13:58    Przez: ~położna
Jaka to różnica czy dziecko się rodzi w 2018 czy w 2019 - tym ? A co to jest nowy rok, tylko liczba się zmienia i co to powoduje ?
Dodano: 01.01.2019 15:52    Przez: ~Nie rozumiem
Jest różnica !!! Np.kiedy pójdzie do szkoły, jeżeli ze swym rocznikiem to od tego co się urodził w styczniu jest o rok młodszy !!!
Dodano: 01.01.2019 16:30    Przez: ~Munderk
Niedługo w Koninie będą się cieszyć że w ogóle jakieś dziecko się urodziło!
Dodano: 01.01.2019 16:32    Przez: ~Konin umiera
Nie ma motywacji, gdyby PiS nie dało 500 plus to Polska by się wyludniała w bardzo szybkim tempie.
Dodano: 01.01.2019 17:33    Przez: ~Jedyna nadzieja w PiS-ie
Oszuści z PiS obiecywali na każde dziecko .
Dodano: 01.01.2019 18:12    Przez: ~PiS-uar
Na drugie i kolejne, wstrętny kłamczuchu, a dlaczego PO-PSL nie dało na dziecko ani złotówki przez 8 lat swoich nieudolnych rządów ?
Dodano: 01.01.2019 18:24    Przez: ~Pytam się Ciebie
@Jedyna nadzieja w PiS-ie - ten pseudoprogram pisowsli nie sprawdzil sie i przyniesoe wiecej szkody moz pozytku. Zobaczysz za lat kilka,, ze mam racje.
Dodano: 02.01.2019 05:31    Przez: ~Pn
Pn, ty nigdy nie miałeś racji, ty w ogóle jesteś nieudolnym wybrykiem natury.
Dodano: 02.01.2019 16:49    Przez: ~Jadwiga
no to za 19 lat wojna
Dodano: 01.01.2019 18:53    Przez: ~eco z diglem
Łoł, jakie mega ciekawe tematy. Hmm... czy teraz będzie każdego dnia njus z informacja ile dzieci sie urodzilo? O zgonach każdego dnia LM tez bedzie nas informowal?
Dodano: 01.01.2019 19:45    Przez: ~Pn
Mam nieprzyjemne wspomnienia z konińską porodówką szczególnie z dr przybylską. Zdrowia maluchom życzę.
Dodano: 01.01.2019 20:54    Przez: ~tata
Trzy porody z nia przezylam... Okropna baba, nie powinna tam pracowac
Dodano: 01.01.2019 23:03    Przez: ~Mamuska
Zawsze mozna zglosic temat ny odpiwiednie sluzby sie nim zajely.
Dodano: 02.01.2019 05:33    Przez: ~Pn
Pn, to zgłoś, czy ty kiedyś należałeś do ORMO ?
Dodano: 02.01.2019 16:51    Przez: ~Leon
Dziwne w przeglądzie Konińskim co tydzień rodzi osię od 13-25 dzieci tak więc w roku jest 52,17857142857143 czyli w roku liczy około 52 tygodnie czyli mnożymy 52,17857142857143 x13=678,3214285714286 lub 52,17857142857143x25=1304,464285714 Tak więc w powiecie Konińskim i Mieście Konin według przeglądu Konińskiego rodzi się od około 678 dzieci do około 1304 dzieci. Na powiat z miastem Konin liczący 204 tys ludzi wiec jeszcze trzeba dodać trwałość życia czyli wiek średniej umieralności ludzi tak więc załóżmy przybliżony wiek trwałości życia 72 lata dla kobiety i mężczyzny. 678,3214285714286X72=48839,14285714 lub drugi przykład 1304,464285714286X72=93921,42857142 tak więc zastępowalność pokoleń w Powiecie Konińskim razem z Miastem Konin wynosi od około 23% do około 46% Powiat Koniński liczba mieszkańców bez miasta Konin 129715 GUS 2017 Miasto Konin GUS 2017 74834 Czyli 74834 129715=204549 ludzi
Dodano: 02.01.2019 01:03    Przez: ~Informator880
Moglbys se juz darować te kilkanascie cyfr po przecinku... dla lepszej czytelnosci. Tak. Jak teraz nie za bardzo chce sie tego czytac...
Dodano: 02.01.2019 05:36    Przez: ~Pn
Dodam jeszcze iż poprzez oszustwa prawdopodobne oszustwa exportowe Niemcy sobie finansują imigrantów a Polacy się chapią około 120 miliardów dolarów. Z maile z plikami wysłałem do Związek Zawodowy Górników w Polsce Rada Krajowa na ich mail. Tam będziecie mieli dane iż Polski export wynosił przed wstąpieniem do Unii 80 miliardów dolarów a po wstąpieniu 200 miliardów poprzez prawdopodobny bezsensowy przewóz towarów a Niemiecki export wynosi według moich obliczeń od około 300 około 600 miliardów dolarów a nie ponad 1000 miliardów dolarów Amerykańskich. Piszcie do nich.
Dodano: 03.01.2019 11:40    Przez: ~Informator880
Opieram się na danych exportowych z mapyb exportowej tytuł podam w zaraz ale w tej mapie export pojazdów w Niemczech stanowił 10% całego exportu a Niemcy produkują około wtedy 5.5-6 milionów aut a sami Kupują ponad 3 miliony więc plus sprzedaż auta użwanego Polakowi kosztuje pewnie 3 tys euro a sami dilerom sprzedają pewnie za 10 tys dolarów albo euro. Więc 3000000*10000=30000000000 30000000000x10=300 miliardów dolarów. Taką samą wiadomość wysłałem do Chińczyków bo są grabieni podejrzewam tak samo jak Polacy podczas zaborów. Proszę wpisać w google grafika Germany Export TreemapPozdrawiamKrystian Andrzej Szkudelski
Dodano: 03.01.2019 11:48    Przez: ~Informator880
Czyli liczymy dalej Niemcy mają około 82 miliony ludzi Polska według moich obliczeń 25 milionów ludzi a według pewnego forumowicza który ma znajomego pracującego w Kancelarii Prezydenta 23 miliony ludzi forum z roku około 2012 roku możecie sprawdzić na bilingach internetu stacjonarnego. Czyli 25/82=0,3048780487804878 300000000000x0,3048780487804878=914 miliardów dolarów czyli około 91 miliardów dolarów. Następny przykład 23/82=0,2804878048780488 Czyli 300000000000$x0,2804878048780488=84 miliardów dolarów czyli 84 miliardy dolarów więc gdyby Niemcy mieli tyle samo ludzi co Polska ich export był by większy od 10-16 miliarów dolarów amerykańskich. Trzeba dodać iż te dane exportowe Polski są z lat 2002-2004 jak dobrze pamiętam pamiętajcie iż export rósł i jeszcze jedno wyślę przeprosiny do górników i Chińczyków bo się pomyliłem o około 10 miliardów. Niemieckie dane exportowe są z roku 2012.
Dodano: 03.01.2019 12:21    Przez: ~Informator880
Trzeba doliczyć iż w Polsce w roku 2009 urodziło się około 420 tys dzieci a rocznik który poszedł do szkoły 2016-2017 liczył 210 tak więc około połowy dzieci jest na emigracji a za nimi rodzice czyli 210x3=630 tys a i jeszcze doliczyć trzeba zgony około 300 tys czyli około 930 tys opuszcza kraj oraz młodych którzy wyjechali po skończeniu szkoły powiem otwarcie nie dostaniecie dużo emigrantów nie dostanie emerytury gdyż według zachodniego renomowanego uniwersytetu wiek przejścia na emeryturę wyniesie 79 lat w Chinach a już Chiny chyba rozdają karty proszę wpisać w google Number o Workers per Retiree Declines Worldwide a i jeszcze jedno w Niemiecki kalkulatorze emerytalnym ostatni rocznik uprawniony do emerytury to 1994-95 urodzony i pracujący w Niemczech bo chyba nauka w technikum lub szkole zawodowej jest liczona do emerytury. Obliczcie sami czy wam się to opłaca i ilu z was jest na bezrobotnym i jaki procent jest bezrobotnych imigrantów. I radzę spraw ...
Dodano: 03.01.2019 15:00    Przez: ~Informator880
I radzę sprawdzić ile osób po 50 jest bez pracy jest bezrobotnych którzy mają kredyty i inne zobowiązania i jak to będzie wyglądać w przyszłości.
Dodano: 03.01.2019 15:01    Przez: ~Informator880
Teraz w Przedostatnim przeglądzie rodzi się jedno dziecko co dziennie czyli w Koninie i w Powiecie urodzi się około 365 dzieci nie patrzałem na datę urodzin dopiero ktoś inny o tym przypomniał bardzo przepraszam a i jeszcze jedno to w takim wypadku w Polsce rodzi się około 200 dziec i co dziennie bo Konin i Powiat Koniński jest o około 200 razy ma mniejszą populację od całego kraju a bękarty rodzą się co 6 minut to chyba liczą te za granicy.
Dodano: 02.04.2019 23:02    Przez: ~Informator880
Tymczasem... "Rząd planuje zmiany w ustawie o przemocy w rodzinie. Jednorazowe pobicie nie będzie już przemocą domową, a "Niebieska Karta" będzie zakładana tylko za zgodą ofiary." Hehehe.... pis wspiera patologie nie tylko kasa...
Dodano: 02.01.2019 05:47    Przez: ~Pn
Hehehe.... "Jednorazowe pobicie to nie przemoc? Morawiecki wycofuje się z kontrowersyjnej ustawy".
Dodano: 02.01.2019 12:38    Przez: ~Pn
P.S. Hehehe.... Wnioskodawcą projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie jest minister Elżbieta Rafalska.
Dodano: 02.01.2019 12:39    Przez: ~Pn
Pn czytajac Twoje wpisy mam wrazenie ze Twoja mama zapewne zaluje ze nie dokonala aborcji bedac z Toba w ciazy.
Dodano: 02.01.2019 19:42    Przez: ~Anty PiS
1 z 2
12>>