Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19237) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Strzałkowo. Wypadł z drogi i zatrzymał się w przyd ... (6)Podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu ... (23)

Koło. Fałszywy policjant zatrzymany przez prawdziwych policjantów

Dodano: 18.01.2019 15:27

Kolscy stróże prawa zatrzymali 19-latka, który podając się za policjanta podjął czynności kontrolne wobec grupy nastolatków.

Wieczorem, 17 stycznia 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymali zgłoszenie od jednego z rodziców, że młody mężczyzna podając się za policjanta legitymował nieletnie osoby w jednym z miejskich parków. Kilkadziesiąt minut później stróże prawa z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali 19-latka z Koła, który prawdopodobnie w formie żartu postanowił podejść do ośmioosobowej grupy młodzieży w wieku 13-16 lat i przedstawiając się za policjanta, sprawdził zawartości ich kieszeni. Jedna z osób wobec której „samozwańczy policjant” podjął czynności kontrolne, o zaistniałej sytuacji powiadomiła rodzica, który natychmiast informację przekazał prawdziwym funkcjonariuszom. Podczas zatrzymania młody mieszkaniec Koła był trzeźwy. Ponadto mundurowi ujawnili w samochodzie 19-latka niebieską lampę błyskową emitującą sygnały świetlne łudząco podobne do sygnałów używanych przez policję oraz replikę pistoletu COLT z magazynkiem na plastikowe kulki.

Fałszywy policjant usłyszał już zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz wykonywania czynności związanych z jego funkcją. 19-latek przyznał się do winy lecz odmówił śledczym składania wyjaśnień w sprawie. Za swój bezmyślny żart może trafić do więzienia nawet na 12 miesięcy.

Fot. KPP Koło 

  • Koło. Fałszywy policjant zatrzymany przez prawdziwych policjantów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   fałszywy policjant,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ciągnie chłopaka do Policji, nic złego nie zrobił, a nawet wsparł mundurowych działając prewencyjnie na młodych.
Dodano: 18.01.2019 15:56    Przez: ~Koło Policji
Akurat w Kole tyle patoli, że powinni go przyjąć do Policji, bo widać, że smykałkę ma.Widać, że z młodzieżą sobie przynajmniej radzi.
Dodano: 18.01.2019 16:04    Przez: ~R
Może jego marzeniem było w przyszłości zostać policmajstrem i ćwiczył jak to będzie !!! Ja bym go tylko pouczył !!! znikoma szkodliwość czynu !!! Nie karać !!!
Dodano: 18.01.2019 15:48    Przez: ~Mundek
ale sobie patent wymyślił po co kupować jak mozna zajmuac komuś torbę z szuszem
Dodano: 18.01.2019 16:22    Przez: ~xd

KOMENTARZE

Może jego marzeniem było w przyszłości zostać policmajstrem i ćwiczył jak to będzie !!! Ja bym go tylko pouczył !!! znikoma szkodliwość czynu !!! Nie karać !!!
Dodano: 18.01.2019 15:48    Przez: ~Mundek
Mundek ty to lepiej nic nie pisz i siedz w domu i ciagni parowke haha
Dodano: 18.01.2019 15:54    Przez: ~Pn
Dobrze ze nye wymachiwal przed nosem mundka
Dodano: 18.01.2019 15:56    Przez: ~Hh
On to powinien zostać jakim terrorystom albo nawet antyterrorystom
Dodano: 18.01.2019 16:13    Przez: ~Yt
Ale gdyby taki "policjant" zatrzymał cię na drodze i twierdził że przekroczyłeś prędkość i dał mandat to też byś go tak bronił?
Dodano: 18.01.2019 20:42    Przez: ~MK
W trudne sprawy albo dla czego ja cos takiego bylo hahaha te paradokumentalne badziewia tylko inspirują idiotów do naśladowania :D żenadaaa.. Jego niedoszłym marzeniem było zostać funkcjonariuszem bo pewnie był już karany :P
Dodano: 18.01.2019 23:24    Przez: ~janusz i grazyna
Ciągnie chłopaka do Policji, nic złego nie zrobił, a nawet wsparł mundurowych działając prewencyjnie na młodych.
Dodano: 18.01.2019 15:56    Przez: ~Koło Policji
Akurat w Kole tyle patoli, że powinni go przyjąć do Policji, bo widać, że smykałkę ma.Widać, że z młodzieżą sobie przynajmniej radzi.
Dodano: 18.01.2019 16:04    Przez: ~R
ale sobie patent wymyślił po co kupować jak mozna zajmuac komuś torbę z szuszem
Dodano: 18.01.2019 16:22    Przez: ~xd
Do- Pn - zawiodłem się na twoim komentarzu -myślałem ,że będzie bardziej oryginalny niż temat parówki - nie jem ich !!!
Dodano: 18.01.2019 16:24    Przez: ~Mundek
Mundek prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, liczyłeś na Pn-a ? Naprawdę ? Mundek chciałbym, abyś stał się porządnym, prawym człowiekiem wierzącym w Boga.
Dodano: 18.01.2019 16:34    Przez: ~Naprawdę !
Do- naprawdę -wiedza jaką posiadam - uniemożliwia mi wierzyć w bajki, mity i różnego rodzaju opowieści jakimi są różnego rodzaju religie !!! Po czym sądzisz , że nie jestem porządnym i prawym ??> bo nie wierze?? Widać ,że z tobą coś nie tak !!!
Dodano: 18.01.2019 16:48    Przez: ~Mundek
Az mi z paszczu pociklo