Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22225) SPORT FORUM FIRMY (5310) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 2oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
11 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (6)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

Corporis, czyli materie najbliższe ciału - zaproszenie na wernisaż

Materiał promocyjny

Dodano: 20.02.2019 11:48

Nadchodzący piątek w Galerii CKiS Wieży Ciśnień to czas z profesorem Marianem Stępakiem – niezwykłym artystą z toruńskiego Zakładu Plastyki Intermedialnej. W samo południe na spotkaniu warsztatowym wraz z młodzieżą będzie tworzyć obiekty ze skarpetek, a wieczorem o g. 18.00 uczestniczyć w otwarciu wystawy „Corporis”.

Prof. Marian Stępak zajmuje się obiektem, tkaniną, malarstwem i performance’em. Jest autorem ponad sześćdziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

W Wieży Ciśnień „zaprezentuję prace z ostatnich kilku lat, a spora ich część pochodzi z 2018 r. Jest to wybór z obecnego stanu mojej fascynacji tym, co spotykam na drogach mojej egzystencji. Tytuł ekspozycji wziął się z ostatniego, bardzo rozbudowanego cyklu pt. „Corporis”. Są to przestrzenne obiekty zbudowane ze zużytych ubrań. Ma to odzwierciedlenie w sytuacjach, które interesują mnie od czasu realizacji pracy dyplomowej w 1983 r., czyli eksploatowanie sytuacji związanych z materiami, które zakończyły swoje użyteczne funkcje dla człowieka.

Na wystawie w cyklu pt. „Corporis”, czyli czegoś co jest najbliższe naszemu ciału, powrócę ponownie do zdegradowanych ubrań, ale zaprezentuję także ostatnie prace z obszernego cyklu pt. „Skarpetki”, zapoczątkowanego w 2004 r.”.

Właśnie skarpetkom – zniszczonym, spranym - damy drugie życie podczas południowego spotkania warsztatowego dla młodzieży. Pod opieką niezwykłego artysty te części naszej garderoby przerodzą się w obiekt sztuki i stworzą maleńką cząstkę wystawy „Corporis”.

Gorąco zapraszamy. Wernisaż g. 18.00.

Wystawę można oglądać do 15 marca.

  • Corporis, czyli materie najbliższe ciału - zaproszenie na wernisaż

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   wernisaż,   Marian Stępak

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.