Dzisiaj jest wtorek 21 maja 2019, imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19341) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
15 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Proces wchłonięcia Geotermii Konin przez MPEC powo ... (33)Piłka nożna. Symulacja ligowa. Kto spadnie, kto aw ... (2)

Corporis, czyli materie najbliższe ciału - zaproszenie na wernisaż

Materiał promocyjny

Dodano: 20.02.2019 11:48

Nadchodzący piątek w Galerii CKiS Wieży Ciśnień to czas z profesorem Marianem Stępakiem – niezwykłym artystą z toruńskiego Zakładu Plastyki Intermedialnej. W samo południe na spotkaniu warsztatowym wraz z młodzieżą będzie tworzyć obiekty ze skarpetek, a wieczorem o g. 18.00 uczestniczyć w otwarciu wystawy „Corporis”.

Prof. Marian Stępak zajmuje się obiektem, tkaniną, malarstwem i performance’em. Jest autorem ponad sześćdziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

W Wieży Ciśnień „zaprezentuję prace z ostatnich kilku lat, a spora ich część pochodzi z 2018 r. Jest to wybór z obecnego stanu mojej fascynacji tym, co spotykam na drogach mojej egzystencji. Tytuł ekspozycji wziął się z ostatniego, bardzo rozbudowanego cyklu pt. „Corporis”. Są to przestrzenne obiekty zbudowane ze zużytych ubrań. Ma to odzwierciedlenie w sytuacjach, które interesują mnie od czasu realizacji pracy dyplomowej w 1983 r., czyli eksploatowanie sytuacji związanych z materiami, które zakończyły swoje użyteczne funkcje dla człowieka.

Na wystawie w cyklu pt. „Corporis”, czyli czegoś co jest najbliższe naszemu ciału, powrócę ponownie do zdegradowanych ubrań, ale zaprezentuję także ostatnie prace z obszernego cyklu pt. „Skarpetki”, zapoczątkowanego w 2004 r.”.

Właśnie skarpetkom – zniszczonym, spranym - damy drugie życie podczas południowego spotkania warsztatowego dla młodzieży. Pod opieką niezwykłego artysty te części naszej garderoby przerodzą się w obiekt sztuki i stworzą maleńką cząstkę wystawy „Corporis”.

Gorąco zapraszamy. Wernisaż g. 18.00.

Wystawę można oglądać do 15 marca.

  • Corporis, czyli materie najbliższe ciału - zaproszenie na wernisaż

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   wernisaż,   Marian Stępak

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.