Dzisiaj jest czwartek 2 lipca 2020, imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17811) SPORT FORUM FIRMY (5501) PRACA (34) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Fundacja Podaj Dalej świętuje 15 urodziny. Chce dalej pomagać

Dodano: 26.02.2019 11:36

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej świętuje 15 urodziny.

Podopieczni wraz z zespołem pracowników i wolontariuszy wyruszą na urodzinowy spacer. Mają ze sobą różne niespodzianki i moc dobrej energii. Fundacja buduje świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe.

Pierwsza siedziba – małe pomieszczenie przy II LO w Koninie, gdzie działała grupa fantastycznych wolontariuszy. Energia, zapał i chęć zmieniania świata na lepsze sprawiły, że dzisiaj pod stałą opieką Fundacji jest blisko 200 osób z niepełnosprawnością, a wielu podopiecznych stało się jej współpracownikami. W mieszkaniach treningowych, czyli Akademii Życia i Samodzielności osoby z niepełnosprawnością uczą się żyć mimo niesprawnych rąk i ciała, które niczego nie czuje. Przygotowują się też do podjęcia pracy, bo nie chcą żyć z zasiłków.

Blisko 20 asystentów i specjalistów dojeżdża do podopiecznych i pracuje z nimi w domach, bo w centrum na Południowej w Koninie brakuje już miejsca. Ilość próśb o wsparcie i pomoc jest coraz większa. Rośnie też liczba osób, które siadają na wózek wskutek wypadku, a doświadczenia pokazują, że im szybciej osoba po wypadku zacznie ćwiczyć, tym szybciej wróci do funkcjonowania.

- Naszą tragedią jest to, że nie możemy wszystkim pomóc, bo nie mamy na to miejsca. Dlatego podjęliśmy trochę szaloną decyzję, że znajdziemy większy budynek. Przyjęliśmy wyzwanie i znaleźliśmy miejsce w Wąsoszach, gdzie powstanie Osada Janaszkowo – mówi Zuzanna Janaszek – Maciaszek, prezes fundacji. - To nie jest przypadkowe miejsce. Wąsosze to historia, bo właśnie tutaj doktor Piotr Janaszek zorganizował jeden z pierwszych obozów dla dzieci niepełnosprawnych w końcu lat 70-tych. Osada Janaszkowo powstanie po to, żeby kolejni niepełnosprawni mieli miejsce, gdzie mogą nauczyć się żyć z niepełnosprawnością. Fundacja zaprasza do pomagania i zmieniania świata na lepsze. Każda przekazana złotówka ma znaczenie i jest pomnażana. Chodzi o to, aby działać, mieć pewność, że robi się coś ważnego i czerpać z tego radość. Dlatego fundacja wychodzi z nowymi pomysłami na pomaganie.
 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Powinni te fundacje wszystkie polikwidować.
Dodano: 26.02.2019 17:00    Przez: ~Niepełnosprawny
Tak mówi tylko ten kto nie jest i nie ma w rodzinie osoby niepełnosprawnej. Nie podszywaj się zatem pod taką osobę bowiem można ci życzyć ,aby i ciebie dotknęło jakieś kalectwo i abyś sam doświadczył co to znaczy być niepełnosprawnym.
Dodano: 26.02.2019 20:02    Przez: ~gbur

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.