Dzisiaj jest wtorek 31 marca 2020, imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17670) SPORT FORUM FIRMY (5467) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -2oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezydent odwołał się od decyzji o zamknięciu stra ... (9)W konińskim szpitalu kilkanaście osób czeka na wyn ... (5)

Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby

Dodano: 27.03.2019 15:44
Źródło: LM.pl

Trzy osoby zasiadły na ławie oskarżonych w sprawie zabójstwa 42-letniego Sławomira W. Ciało mężczyzny jesienią ubiegłego roku wyłowiono z jeziora Mikorzyńskiego.

W Sądzie Okręgowym w Koninie rozpoczął się proces dotyczący zbrodni sprzed niemalże 4 lat. Jak wynika z pierwszych zeznań Dawida M. przed prokuratorem, sprawa dotyczyła kradzieży papierosów z jednego z garaży w Malińcu. Między 35-latkiem, a Sławomirem W. miało dojść do szamotaniny.

- Działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Sławomira W., uderzył go wielokrotnie pięścią w głowę, doprowadzając do upadku, a następnie kopał go po całym ciele, czym spowodował utratę przytomności – czytała akt oskarżenia prokurator prowadząca sprawę.

Nieprzytomnego mężczyznę, Dawid M. miał wsadzić do samochodu 27-letniego Adriana A., który wywiózł ich do Ślesina (Adrian A. odpowiada za nieudzielenie pomocy Sławomirowi W.). Tam, 35-latek przeniósł go do przyczepy campingowej. Na drugi dzień stwierdził, że Sławomir W. nie żyje. Przez dziewięć dni miał się zastanawiać co w tej sytuacji zrobić. W końcu, postanowił ukryć zwłoki w jeziorze. A w tym, zdaniem śledczych, pomógł mu 65-letni Andrzej S., który za to i za utrudnianie postępowania karnego dotyczącego zabójstwa Sławomira W., odpowiada przed sądem.

W pierwszych dniach września, Dawid M. holując motorówką (należącą do Andrzeja S.) ciało Sławomira W. na środek jeziora Mikorzyńskiego, skrępował jego nogi i ręce taśmą, obciążył łańcuchem oraz okrągłymi talerzami ( po około 50 kg każdy) i wrzucił zwłoki do wody. Po żmudnych poszukiwaniach, ciało 42-latka zostało wyłowione w październiku 2018 roku.

Dawid M. nie przyznał się przed sądem do winy. Odmówił też składania zeznań i nie podtrzymał w większości tych, które złożył w toku postępowania prokuratorskiego.

  • Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby
  • Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby
  • Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To barbarzyństwo,nie udzielic pomocy,zwiazac obciążyć i wrzucić do jeziora .Takich tylko tępić.
Dodano: 27.03.2019 17:14    Przez: ~Ha
Myślę że najłagodniejszą karą były by dożywotnie prace na rzecz społeczeństwa gdzieś w zamkniętym zakładzie dla wszystkich tych panów. Takie jednostki powinny być na stałe usuwane ze społeczeństwa, najlepiej nim dojdzie do takich tragedii.. Nie wierzę by taka patologia nie była wcześniej znana sędziom i policji więc to te służby są odpowiedzialne za współistnienie wśród nas przestępców, recydywistów i wszelkiego zagrożenia dla bezpieczeństwa naszych najbliższych. Zamiast wlepiać mandaty za brak pasów, prędkość 70km/h lub przejście na czerwonym świetle lub karać sądowo normalnych obywateli, powinni zająć się prawdziwymi przestępcami i złodziejami.. Prawo i Sprawiedliwość a nie złodziejskie gnębienie szarego człowieka jak przez ostatnie 25 lat w tym kraju.. Biznesmeni z motorówkami, właściciele działek i jezior w regionie, kolesie dyrektorów kopalni, elektrowni, urzędasów konińskich, właściciele kamienic z nad warty.. Wszys ...
Dodano: 27.03.2019 17:27    Przez: ~kom2
Bóg w swoim przykazaniu mówi - Nie zabijaj ! Co na to ludzie, którzy innym odbierają życie ?
Dodano: 27.03.2019 16:59    Przez: ~Chrzescijanin
Dożywotnie więzienie dla zabójców Sławka. Powinni ponieśc odpowiedzialnośc za to co zrobili.
Dodano: 27.03.2019 19:57    Przez: ~Sąsiad
Dokładnie to samo zrobić. Zapakować ich żywych na łódkę związać łańcuchem z ciężarem i zucic ich do wody. Najlepsza kara. Takiemu człowiekowi to szkoda żarcia mu na celi dawać.
Dodano: 27.03.2019 19:48    Przez: ~Obywatel

KOMENTARZE

Ciekawe jak sledczy doszli do tego. Przypomina mi sie film pit bull ze scena z siatka i jeziorem.
Dodano: 28.03.2019 13:05    Przez: ~Vega
jak jest tylu ludzi zamieszanych to ktory cos komus szepnal pewnie po pijaku i poszlo dalej
Dodano: 29.03.2019 09:18    Przez: ~sledczy
A co z Ładą ktoś wie ???
Dodano: 28.03.2019 15:52    Przez: ~ggggg
Cisz w eterze pewnie siedzi
Dodano: 29.03.2019 09:17    Przez: ~ciekawy
Teraz to wyprostować kręgosłupy...i wziąć czyny na swe barki...bohaterami byli wtedy...
Dodano: 28.03.2019 22:11    Przez: ~Sprawiedliwosc
To wstrętne co zrobili jak można pozbawić kogoś życia równe kary dla tego co pomógł ukrywać zwłoki mogł powiadomić policje człowiek napewno żył w tej przyczepie uratował by mu życie bydle
Dodano: 30.03.2019 13:10    Przez: ~derb
Andrzej sz, już nie pierwszy raz karany- mógł naprawdę pomoc temu człowiekowi lecz tego nie zrobił pił bawił się przy ognisku gdzie jego sumienie kara adekwatna do tego co zrobił
Dodano: 30.03.2019 13:55    Przez: ~bebe
Chcesz nurkować na 30metrach..??? PRZYSTAŃ U ANDRZEJA
Dodano: 30.03.2019 14:30    Przez: ~cikawosc
Niech się wyprowadzi ze Slesina to wstyd hańba jak można potraktować człowieka w taki sposób Bóg go ukarze
Dodano: 30.03.2019 17:24    Przez: ~sasiadka
A gdzie Wojtek....?
Dodano: 30.03.2019 21:43    Przez: ~Przyjaciel
Znaleźli sobie kozła ofiarnego...A gdzie chłopaki od kradzieży fajek....? Na sądzie ostatecznym i chłopaki od kradzieży się znajdą...Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy..Sławek dobry człowiek był
Dodano: 30.03.2019 22:06    Przez: ~Sprawiedliwość
Dawid to debil, ale ten Adrian co mu pomagał wydaje się jeszcze gorszy. Skoro morderca trochę działał w nerwach i jakiś debilowatym myśleniu to Adrianek pomagał mu już na zimno. Wydaje mi się, że jeszcze gorsze diabły mu za skórą siedzą.
Dodano: 01.04.2019 11:54    Przez: ~Gabi
2 z 3
<<123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.