Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKoniec środków na koncie? Sprawdź, gdzie najszybciej doładujesz telefon

Koniec środków na koncie? Sprawdź, gdzie najszybciej doładujesz telefon

Materiał promocyjny

Dodano:
Koniec środków na koncie? Sprawdź, gdzie najszybciej doładujesz telefon

Wielu użytkowników telefonów komórkowych nie chce wiązać się z operatorem umową abonamentową i korzysta z telefonów na kartę. Jest to wygodna forma, w której użytkownik samodzielnie decyduje, ile wyda na połączenia telefoniczne i SMS-y. Podstawą korzystania z telefonu na kartę jest jednak posiadanie odpowiedniej ilości środków na koncie. Co zrobić w sytuacji, gdy się kończą? Oczywiście doładować telefon, tylko jak zrobić to najszybciej?

Jak doładować telefon na kartę?

Kiedyś jedyną formą zasilenie konta prepaid w telefonie komórkowym była karta-zdrapka zakupiona w kiosku lub bezpośrednio u operatora sieci komórkowej, w której zarejestrowany był numer telefonu. Dziś możliwości jest zdecydowanie więcej – telefon doładujemy przez internet, np. na stronie naszego operatora. Wiele banków daje również możliwość doładowania telefonu przez system bankowości internetowej. Zasilić kartę można również z innego numeru telefonu komórkowego, jak również z numerów stacjonarnych – wystarczy zadzwonić na specjalnie przeznaczone do tego numer telefonu, należy jednak pamiętać, że kwotą doładowania zostanie obciążony rachunek osoby wykonującej takie połączenie. Oczywiście kody doładowujące z formie zdrapki lub wydruku nadal można nabyć w praktycznie każdym sklepie, kiosku, a nawet na stacjach benzynowych. Kolejnym rozwiązaniem jest doładowanie konta przez terminal płatniczy. Jest to forma o tyle ciekawa, że udostępnia ją praktycznie każdy terminal POS, tym samym okazuje się, że doładować telefon możemy np. w zakładzie fryzjerskim, u mechanika lub w kawiarni.

Doładowanie telefonu na kartę przez terminal płatniczy

Zasilenia konta prepaid za pomocą terminala POS to bezpieczne i szybkie rozwiązanie. Możliwe są dwa rodzaje doładowania konta za pomocą terminala płatniczego – doładowanie zdalne oraz samodzielne. W przypadku tego pierwszego transakcja odbywa się natychmiastowo, bezpośrednio przez system danego operatora komórkowego, a nasz telefon zostaje zasilony wybraną kwotą niezwłocznie po dokonaniu transakcji. Drugi sposób to doładowanie samodzielne. Następuje poprzez wprowadzenie do telefonu unikalnego kodu doładowującego, wydrukowanego z terminala. Za zasilenie konta zapłacić możemy zarówno kartą płatniczą, jak i gotówką.

Korzyści dla przedsiębiorcy udostępniającego terminal POS

Od każdego doładowania, dokonanego za pośrednictwem terminala, przedsiębiorca otrzymuje prowizję. Jest więc to więc dla niego forma dodatkowego zarobku. Ponadto zyskuje nowych potencjalnych klientów na swoje podstawowe usługi. Decydując się na wprowadzenie płatności bezgotówkowych, warto rozważyć udostępnienie również tej dodatkowej usługi, jaką jest możliwość doładowania telefonu przez terminal POS. Polskie ePłatności to agent rozliczeniowy, który w swojej ofercie posiada jedną z najszerszych ofert doładowań telefonów komórkowych, dając możliwość zasilenia telefonu na kartę, zarejestrowanego zarówno u najbardziej popularnych operatorów sieci komórkowych, takich jak Orange, Plus i T-mobile, jak również tych mniej popularnych, jak np. Virgin. Więcej informacji na temat ich bogatej oferty znaleźć można na stronie pep.pl.

Koniec środków na koncie? Sprawdź, gdzie najszybciej doładujesz telefon
Czytaj więcej na temat:telefon, komunikacja, prepaid
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole