Dzisiaj jest czwartek 27 lutego 2020, imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20764) SPORT FORUM FIRMY (5462) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 0oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
4 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Specjalne wydanie programu Nasze sprawy - Czy w Koninie wykryto Koronawirusa?
Polecamy:

Konin. Dofinansowanie na dwie drogowe inwestycje w powiecie

Dodano: 26.07.2019 13:44
Źródło: LM.pl

Przebudowa drogi między Różopolem i Piotrkowicami w gm. Ślesin oraz między Koninem, a Rudzicą (gm. Kramsk) zostanie wykonana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Koninie podpisano umowy na dofinansowanie obu inwestycji.

Wicewojewoda Aneta Niestrawska przekazała powiatowi konińskiemu blisko 7 mln zł.

– Naszym celem jest, aby środki z Funduszu Dróg Samorządowych sprawiły by większość wielkopolskich gmin i powiatów mogła podnosić bezpieczeństwo i standard życia mieszkańców. Jestem przekonana, że samorządowcy z powiatu konińskiego bardzo dobrze poradzą sobie z przeprowadzeniem inwestycji. Gratuluję i życzę powodzenia w ich realizacji. Niech służą mieszkańcom – mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Fundusz Dróg Samorządowych ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Zadowolenie z możliwości realizacji kolejnych inwestycji na drogach powiatu z udziałem środków zewnętrznych wyraził także starosta koniński Stanisław Bielik.

– Przy tak skromnym budżecie, jaki ma nasz powiat, pozyskiwanie funduszy ze źródeł pozabudżetowych (krajowych i unijnych) jest podstawową szansą na inwestowanie w rozwój powiatu. Dlatego też, nasz samorząd systematycznie aplikuje o dodatkowe środki składając różne wnioski, głównie o dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych, ale również i z zakresu zadań społecznych. Jak dotychczas udaje nam się to robić z sukcesem – powiedział starosta.

Inwestycje, na dofinansowanie których podpisano dziś w starostwie umowy, polegać będą na przebudowie: prawie trzech kilometrów drogi nr 3212P wiodącej z Konina do Rudzicy ( 3,2 mln zL dofinansowania) oraz niepełna trzy kilometrowego odcinka drogi nr 3210P łączącego miejscowości Różopole i Piotrkowice w gminie Ślesin ( 3,7 mln zł dofinansowania). Oba zadania kosztować będą powiat ponad 14,6 mln zł. Zakres przewidywanych prac obejmie wymianę nawierzchni i wzmocnienie ich konstrukcji, ale także budowę chodników, zatok autobusowych wraz z peronami dla pasażerów, przebudowanie skrzyżowań z drogami gminnymi oraz wykonanie aktywnego oznakowania na przejściach dla pieszych. Przy drodze z Konina do Rudzicy powstanie także prawie 3-kilometrowa droga pieszo-rowerowa.

Procedury przetargowe zostaną wszczęte w najbliższy poniedziałek. Prace rozpoczną się po wyborze najkorzystniejszych ofert i zawarciu stosownych umów. Zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2020 roku.

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Konin. Dofinansowanie na dwie drogowe inwestycje w powiecie
  • Konin. Dofinansowanie na dwie drogowe inwestycje w powiecie
  • Konin. Dofinansowanie na dwie drogowe inwestycje w powiecie
  • Konin. Dofinansowanie na dwie drogowe inwestycje w powiecie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wodę zużyli do produkcji wodoru😂😂😂😂
Dodano: 26.07.2019 14:05    Przez: ~Bąk z dupy odór gratis

KOMENTARZE

Park Chopina suchy aż żal serce ściska wina pewnie KWB???
Dodano: 26.07.2019 14:02    Przez: ~Koryto i spółka
Wodę zużyli do produkcji wodoru😂😂😂😂
Dodano: 26.07.2019 14:05    Przez: ~Bąk z dupy odór gratis
Taki ten wodór dobry jak ten ekologiczny śmierdzący na kilometry Chemt...W Malińcu!!!!
Dodano: 29.07.2019 22:14    Przez: ~Chemat smród gratis

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.