Dzisiaj jest niedziela 9 sierpnia 2020, imieniny: Romualda, Romana, Ireny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16768) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 21oC
Jutropogoda
27 / 20oC
Pojutrzepogoda
27 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)Pożar trocin przy ul. Marantowskiej. Ciemny dym wi ... (0)

Chcesz rozwijać zdolności intelektualne swojego dziecka? Szkoła Umysłu „Sowa” zaprasza

Materiał promocyjny

Dodano: 23.10.2019 12:59
  • Arytmetyka mentalna dla Twojego dziecka

„Badania międzynarodowe potwierdzają tezę, że edukacja matematyczna jest jednym z czynników podnoszenia konkurencyjności państw. Biegłość matematyczna sprzyja innowacyjności i wzrostowi produktywności” (raport NIK z 19 lutego 2019 r.). Co zatem zrobić, aby sprostać temu wyzwaniu? Otóż warto pochylić się nad arytmetyką mentalną.

Arytmetyka mentalna jest unikatową metodą wykonywania szybkich obliczeń na japońskich liczydłach SOROBAN, choć trzeba zaznaczyć, że sama metoda wywodzi się z Chin. Dzięki mentalnej wizualizacji obliczeń arytmetycznych u osób liczących na SOROBAN CH następuje harmonijny rozwój obu półkul mózgu.

Najbardziej intensywny rozwój mózgu obserwujemy u dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Nauka nowych rzeczy bardzo silnie pobudza funkcjonowanie umysłu, a nauka arytmetyki mentalnej jest uważana za jeden z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych sposobów rozwinięcia umiejętności twórczych, poznawczych i intelektualnych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Metoda ta nie tylko rozwija cenne zdolności, ale także wspomaga ich pełne wykorzystywanie w życiu codziennym.

Jak dziecko opanowuje umiejętności liczenia na SOROBANIE?

Początkowo uczy się liczyć na samym liczydle, przesuwając koraliki obiema rękami. Już po kilku lekcjach przenosi obraz liczydła do swojej wyobraźni i wykonuje obliczenia mentalnie. Dzięki tej metodzie obie półkule mózgowe rozwijają się jednocześnie i harmonijnie. Dziecko uczy się zarówno myślenia analitycznego jak i twórczego. W rezultacie dziecko potrafi w myślach błyskawicznie rozwiązywać trudne zadania arytmetyczne. Następuje ponadto rozwój wyobraźni, poprawa pamięci oraz koncentracji. Dziecko zwraca uwagę na szczegóły, łatwiej przyswaja naukę języków obcych. Efekty nauki można zobaczyć na załączonym filmiku, na którym Mikołaj Ostapiuk prezentuje swoje umiejętności matematyczne.

Chcesz rozwijać zdolności intelektualne swojego dziecka? Szkoła Umysłu „Sowa” zaprasza wszystkich chętnych w wieku od 5 do 12 lat na kurs arytmetyki mentalnej:
tel. 501 727 354, 797 795 505
Konin, ul. Różyckiego 1

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nauka,   matematyka,   dzieci

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.