Dzisiaj jest piątek 13 grudnia 2019, imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20431) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / 1oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młoda Prawica charytatywnie. Pomoc dla konińskiego ... (1)Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)

Konin. Areszt dla kolejnego zatrzymanego za udział w zamieszkach

Dodano: 22.11.2019 20:56
Źródło: LM.pl

Kolejny zatrzymany w związku z niedzielnymi zamieszkami przed Komendą Miejską Policji w Koninie. 25-latek trafił już do aresztu.

Do demonstracji przed budynkiem policji doszło w związku z tragiczną policyjną interwencją, podczas której zginął 21-letni Adam Cz. Jej uczestnicy skandowali wulgarne i obraźliwe hasła, a w stronę funkcjonariuszy leciały kamienie i butelki. Zaraz po starciu z policją, zatrzymano siedem osób, w tym cztery nieletnie. Dwóch dorosłych uczestników zamieszek zostało decyzją sądu umieszczonych w tymczasowym areszcie. Już wtedy było wiadomo, że mogły to nie być ostatnie zatrzymania.

Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji, kryminalni zatrzymali 25-latka z Konina, który usłyszał zarzuty znieważenia policjantów oraz czynnej napaści na nich. On również decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu śledczego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  • Konin. Areszt dla kolejnego zatrzymanego za udział w zamieszkach

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

brawo !
Dodano: 22.11.2019 21:46    Przez: ~brawo
Brawo brawo. Zamykać i do ciężkich robót.
Dodano: 22.11.2019 22:17    Przez: ~niewiny
za dużo internetów. normalny czlowiek czeka cierpliwie na ustalenia prokuratury, a nie osadza jedną czy drugą stronę.....
Dodano: 23.11.2019 11:53    Przez: ~olagoba
avatar Takie wiarygodne informatory jak Stonoga... ha ha ha :)))) Gazety teraz mają używanie i każdy kit wcisną byle na tym zarobić. Od kiedy to przecieki z prokuratury są wiarygodne?! Poczekajmy na zakończenie śledztwa, a nie zawierzać pismakom, bo coś tam napisali. Myśleć!!!!
Dodano: 23.11.2019 17:27    Przez: Pulsar71
gazeta wyborcza ? nie no bez jaj panowie.... ja tu przyszedłem poczytać poważne komentarze
Dodano: 23.11.2019 11:51    Przez: ~gz

KOMENTARZE

brawo !
Dodano: 22.11.2019 21:46    Przez: ~brawo
avatar Co komentatorzy wydający wyroki na policjanta myślą i piszą o narkotykach, handlarzach narkotykami, bioracych narkotyki? Dlaczego ich wrażliwość pojawia się dopiero teraz, gdy narkotyki zbierają swoje żniwo? Do tej pory nie myśleli, że ich "dostawca" ryzykuje, że jest młodym człowiekiem, że jest "aniołem"? Pieniądze nie śmierdzą? Opinie tych co się dobrze bawią po narkotykach i dobrze zarabiają na narkotykach, zawsze będą takie same.
Dodano: 24.11.2019 14:25    Przez: Józef Bąk
Brawo brawo. Zamykać i do ciężkich robót.
Dodano: 22.11.2019 22:17    Przez: ~niewiny
Dzięki Gazecie Wyborczej, jedynego prawdziwego źródła papierowej informacji, mamy jasny obraz, jak doszło do zabójstwa niewinnego człowieka, informacje z ostatniej chwili są przerażające, ukazują szambo i degrengoladę aparatu ucisku jakim jest Policja.
Dodano: 22.11.2019 22:58    Przez: gembird12
Cytat z innego artykułu:"ogólnie to jeśli jakoś diler lata po mieście dłuższy czas i (że tak powiem) ma wyrobiona markę, dużo klientów to raczej na 80% współpracuje. Jeśli policja potrzebuje kogoś złapać bo np zdzisiek z koziej wólki chce awans i podwyższę to dają mu na jego rejon leszcza żeby sobie wyłapał osiągniecie xdPolicja ma spokój bo nikt się o narkolyki nie tłucze na mieście, sprzedawcy nie musza się chować po krzakach aż tak bardzo do tego sukcesy na zamówienie. Chyba ze coś pójdzie nie tak wtedy są afery ale raczej jako ze każdy na każdego coś tam może nagadać to trzyma się to jakoś kupy"
Dodano: 23.11.2019 01:37    Przez: Krzysiek Kkkkk
gazeta wyborcza ? nie no bez jaj panowie.... ja tu przyszedłem poczytać poważne komentarze
Dodano: 23.11.2019 11:51    Przez: ~gz
Z Igorem Stachowiakiem było podobnie. Nawet opinia publiczna wydała wyrok, że mu się należało. A jednak po zamieszaniu okazało się że był niewinny, zawinęli go tylko dlatego że wyglądał podobnie do poszukiwanego. Później znęcanie sie, bicie w ciemnym pomieszczeniu w 6, rażenie taserem skutego podejrzanego aż do śmierci.
Dodano: 23.11.2019 01:42    Przez: Mariusz
za dużo internetów. normalny czlowiek czeka cierpliwie na ustalenia prokuratury, a nie osadza jedną czy drugą stronę.....
Dodano: 23.11.2019 11:53    Przez: ~olagoba
Stachowiaka zakatowali paralizatorem w toalecie a jakieś debile jeszcze to minusują mimo, że nagrane wszystko jest ?
Dodano: 23.11.2019 14:55    Przez: gosafe
Nie znają tematu, więc minusuja. Na zasadzie skoro go zatrzymali (mimo że był niewinny) to miał coś za uszami. I mu się należało. Ku uciesze gawiedzi. Kiedyś było tak samo przecież, jak kogoś wieszali albo ucinali głowę na rynku to cała okolica przychodziła oglądać to jak wielkie wydarzenie. Mimo że dzień wcześniej wysłannicy króla zabierali im dziesięcinę, nie patrząc czy starczy im żarcia do wiosny.Wszystko się zmienia jak kogoś policja złapie na radar, wtedy tak samo walczą z policją jak rodziny niesłusznie skazanych.
Dodano: 23.11.2019 17:49    Przez: Krzysiek Kkkkk
A i jeszcze był przypadek zastrzelenia podajrzanego w Kutnie i jakos tydz temu wyciekł filmik jak policjanci z Włocławka nagrywali sobie ku uciesze jakaś pół nagą pannę w areszcie we Włocławku. A słychać też że dosyć często giną nagrania z kamerek przy mundurach policyjnych. Z fotoradarami jest podobnie, policja ma starsze typy fotoradarów, gdzie nagrania są zapisywane na wymiennej karcie pamięci. W razie zatrzymania nie tej osoby co trzeba (rodzina, ktoś wysoko postawiony itp) zawsze można podmienić kartę. A nowszymi, bardziej dokładnymi, z wbudowaną pamięcią policja podobno nie jest zainteresowana
Dodano: 23.11.2019 17:55    Przez: Krzysiek Kkkkk
''O winie policjanta mają świadczyć również nagrania z kamer monitoringu. - Jakość jest bardzo dobra, jak film w kinie - mówią informatorzy. Ich zdaniem zebrane do tej pory dowody wystarczają, by postawić policjantowi zarzuty.'' Cytat z wirtualnej polski.
Dodano: 23.11.2019 14:52    Przez: Tom
avatar Takie wiarygodne informatory jak Stonoga... ha ha ha :)))) Gazety teraz mają używanie i każdy kit wcisną byle na tym zarobić. Od kiedy to przecieki z prokuratury są wiarygodne?! Poczekajmy na zakończenie śledztwa, a nie zawierzać pismakom, bo coś tam napisali. Myśleć!!!!
Dodano: 23.11.2019 17:27    Przez: Pulsar71
Tak, bo policja sama ujawni opinii publicznej nagranie gdzie ich funkcjonariusz popełnia samowolkę. Już to widzę. To byłby młyn na wodę, ludzie znowu wyszliby na ulicę. Nie bez powodu wiele nagrań z kamerek przy mundurach gdzieś "ginie"
Dodano: 23.11.2019 17:57    Przez: Krzysiek Kkkkk
Pokażcie film z monitoringu bloku. Niech wszyscy zobaczą jak wyglądała całe zajście.
Dodano: 23.11.2019 21:33    Przez: ~Arek
Ta... Już ci pokażą. Jeśli wina była by Adama to już dawno byś miał materiał z monitoringu w tv, żeby udowodnić opinii publicznej że policjant jest niewinny. Jeśli na nagraniu jest coś co może być użyte przeciwko policjantowi to nikt normalny, jeszcze podczas tak napiętej sytuacji tego nie upubliczni, żeby jakichś zamieszek znowu nie było albo samosądów, po to go umieszczono w zakładzie zamkniętym, żeby przepadkiem ktoś czegoś mu nie zrobil. (Już wyciekło jego imię i nazwisko). Takie sprawy najczęściej są wyciszane, umarzane. Oni dobrze wiedzą jak to rozegrać. Zamieszki, szum w mediach tylko to przedłuża. Tak to już było by dawno ustalone że był dilerem i z premedytacją rzucił się na policjanta z nożyczkami.
Dodano: 24.11.2019 15:26    Przez: Krzysiek Kkkkk