Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17733) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (12)

Turek. Ostrożność przy płatnościach. Oszuści wyłudzają pieniądze

Dodano: 10.12.2019 14:04

Oszuści nie odpuszczają i mają coraz to nowsze metody, by wyłudzić pieniądze.

W tym tygodniu dwie osoby z powiatu tureckiego zostały oszukane i straciły prawie 6000 zł. Mieszkanka powiatu zamówiła usługę kurierską. Po pewnym czasie otrzymała sms-a z którego treści wynikało, że musi dopłacić do usługi jeszcze drobną kwotę klikając w link przesłany w wiadomości. Poszkodowana została przekierowana na stronę internetową wyglądającą identycznie jak strona jej banku, gdzie wpisała swoje dane logowania. Następnie wpisała kod wysłany w wiadomości sms, który potwierdziła przelew pieniędzy. Gdy dostała kolejny kod na inny przelew nabrała podejrzeń. W trakcie rozmowy z pracownikiem banku dowiedziała się, że z konta zostało przelane prawie 5000 zł.

W drugim przypadku doszło do oszustwa poprzez serwis społecznościowy. Oszuści przejęli konto i podszywając się pod znajomego z uwagi na awarię banku poprosili o kod blik żeby opłacić zakupy. Pokrzywdzona podała kod blik i potwierdziła płatność w aplikacji bankowości mobilnej. W ten sposób została oszukana na 1000 zł.

Policjanci przypominają, że najlepszą obroną przed oszustami jest czujność i rozwaga. - Dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów - bardzo często pełne są literówek czy błędów - a także SMS-y z banku. Poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed stratą pieniędzy – ostrzegają policjanci.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Turek,   oszuści,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.