Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21235) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (1)Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)

Budzisław Kościelny. Ktoś wyrzucił do kosza... głowę dzika

Dodano: 23.01.2020 12:37
Źródło: LM.pl

Niecodzienny, ale i nieprzyjemny widok zastali w środę mieszkańcy Budzisławia Kościelnego przy jednym z przystanków. Ktoś do kosza na śmieci wyrzucił odciętą głowę dzika.

- Dzisiaj rano odkryliśmy taką ozdobę w centrum naszej wsi - takiego maila na redakcyjną skrzynkę przesłała jedna z mieszkanek Budzisławia Kościelnego. A w załączniku - zdjęcie kosza na śmieci niedaleko jednego z przystanków autobusowych z wystającą z niego odciętą głową dzika. Widok niecodzienny, a jednocześnie - nieprzyjemny i zdecydowanie nieodpowiedni, szczególnie dla najmłodszych. 

Stanisław Maciejewski, kierownik referatu inwestycji, rozwoju, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy i Miasta Kleczew potwierdza, że mieszkańcy zgłosili taki fakt w środę ok. godz. 12.30. Po konsultacji z lekarzem weterynarii służby porządkowe gminy Kleczew pojechały na miejsce i zabezpieczyły głowę dzika. Musi ona zostać jeszcze przebadana pod kątem obecności chorób roznoszonych przez zwierzęta. Dopiero potem zostanie zutylizowana.

Jednocześnie sprawa nie została zgłoszona na policję. Trudno powiedzieć, czy osoba lub osoby, które umieściły głowę dzika w koszu mogłyby zostać pociągnięte do odpowiedzialności. - Jeżeli nie ustalimy stanu faktycznego i okoliczności to nie można dokonać oceny prawno-karnej całej sytuacji - informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy konińskiej policji. Sprawca mógłby ewentualnie odpowiedzieć za działania związane pośrednio z sytuacją - znęcanie się nad zwierzętami, niewłaściwą utylizację tego typu odpadów lub kłusownictwo.

Sprawa, na ten moment, nie podlega też jurysdykcji Polskiego Związku Łowieckiego. Nie wiadomo bowiem, kto popełnił ten czyn. Przed Okręgowym Rzecznikiem Dyscyplinarnym PZŁ odpowiadają jedynie myśliwi. 

Za zdjęcie dziękujemy Czytelniczce

  • Budzisław Kościelny. Ktoś wyrzucił do kosza... głowę dzika

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

wal do sklepu po slownik :)
Dodano: 23.01.2020 13:42    Przez: ~abc
To jest przykład nie odpowiedzialności.Walczymy z ASF,sejm uchwala drakońskie prawo do walki z dzikami.A w Budzisławiu ryje dzików wałęsaja się po ulicy. Piszecie,że nikt nie złamał prawo -czy aby napewno??Dobrze ,że ktoś to sprzątnął,bo podobno martwy dzik jest własnością znalazcy. Żywy natomiast skarbu państwa. Takie mamy prawo.
Dodano: 23.01.2020 15:22    Przez: nagonka.
Ktoś dał popis głupoty.......
Dodano: 23.01.2020 14:41    Przez: aga

KOMENTARZE

a co miał wrzucić do pojemnika biodegradowalne ? Morderstwo dzika ? sąsiad da psowi głowę kury czy kaczki też mam walić na policję ?
Dodano: 23.01.2020 12:59    Przez: _k***siarz_
wal do sklepu po slownik :)
Dodano: 23.01.2020 13:42    Przez: ~abc
avatar Ochydny czyn
Dodano: 23.01.2020 14:32    Przez: Brejza Czadomen
Ktoś dał popis głupoty.......
Dodano: 23.01.2020 14:41    Przez: aga
To jest przykład nie odpowiedzialności.Walczymy z ASF,sejm uchwala drakońskie prawo do walki z dzikami.A w Budzisławiu ryje dzików wałęsaja się po ulicy. Piszecie,że nikt nie złamał prawo -czy aby napewno??Dobrze ,że ktoś to sprzątnął,bo podobno martwy dzik jest własnością znalazcy. Żywy natomiast skarbu państwa. Takie mamy prawo.
Dodano: 23.01.2020 15:22    Przez: nagonka.
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
Dodano: 24.01.2020 19:48    Przez: Monika Wolska

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.