Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17446) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (5)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Kto umieścił odciętą głowę dzika na koszu? Burmistrz daje nagrodę

Dodano: 28.01.2020 18:49
Źródło: LM.pl

500 zł ze swoich prywatnych pieniędzy zaoferował burmistrz Kleczewa Mariusz Musiałowski za wskazanie osoby, która w zeszłym tygodniu umieściła odciętą głowę dzika na jednym z koszów na śmieci w Budzisławiu Kościelnym.

Przypomnijmy, w zeszłą środę w Budzisławiu Kościelnym na pokrywie jednego z koszów na śmieci mieszkańcy znaleźli odciętą głowę dzika. Służby porządkowe Kleczewa głowę zabezpieczyły, cała sprawa zbulwersowała jednak mieszkańców miejscowości. Na nieprzyjemny i nieodpowiedni widok wystawione bowiem były dzieci, głowa umieszczona została tuż przy drodze powiatowej, niedaleko przystanku autobusowego.

Znalezisko przebadał lekarz weterynarii. Na szczęście nie stwierdził żadnych chorób zakaźnych, w tym - ASF. To dobra wiadomość. Gdyby bowiem martwy dzik był zakażony wirusem afrykańskiego pomoru świń, cały region automatycznie znalazłby się w specjalnej strefie ochronnej, a to mogłoby oznaczać duże utrudnienia dla hodowców i mieszkańców.

Co nie oznacza, że czyn, który prawdopodobnie miał być żartem, nie wygenerował problemów i kosztów. Gmina musiała bowiem zutylizować odciętą głowę zwierzęcia. Nie mogła tego zrobić w firmie współpracującej z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kleczewie. Przedsiębiorstwo znajduje się bowiem w innym województwie, a przepisy dot. walki z ASF zabraniają przemieszczania tego typu pozostałości zwierzęcia poza granice województwa. Ostatecznie utylizacji dokonała inna firma, z Wielkopolski, ale Kleczew musiał za to zapłacić tysiąc złotych.

Sprawcę tego zamieszania burmistrz Mariusz Musiałowski nazywa dobitnie: „idiota”. I na wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Kleczewie zaproponował nagrodę za wskazanie osoby odpowiedzialnej za umieszczenie głowy dzika na pokrywie kosza od śmieci. Oferta wynosi 500 zł. - Zapłacę ze swoich prywatnych pieniędzy - zadeklarował burmistrz Kleczewa. 

fot. Internautka

  • Kto umieścił odciętą głowę dzika na koszu? Burmistrz daje nagrodę

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Upublicznić wizerunek i zasądzić prace społeczne.
Dodano: 28.01.2020 19:26    Przez: aga

KOMENTARZE

Upublicznić wizerunek i zasądzić prace społeczne.
Dodano: 28.01.2020 19:26    Przez: aga
Mają pomysły
Dodano: 28.01.2020 20:29    Przez: ~p
Dobra cena za ryjek.Tylko patrzeć następnych.
Dodano: 28.01.2020 22:57    Przez: Xxx
avatar Brawo panie burmistrz,za 5 stowek na pewno ktos wyda ta gielejze
Dodano: 29.01.2020 08:55    Przez: Brejza Czadomen
Ktos chciał podłozyć świnię?
Dodano: 29.01.2020 16:59    Przez: brak słów
a komuż to nie podobał się mój, że podrzucił to dziad z kulawą nogą?Cenzura domeną malutkich,proszę przywrócić komentarz i udowodnić przynajmniej mi że Konin to ludzie z polotem.
Dodano: 29.01.2020 18:12    Przez: Krzysztof Sz
Bo wiadomo kto kłusownik w Budziławiu myśliwy by tego nie zrobił ...
Dodano: 29.01.2020 23:34    Przez: ~brak nogi celne oko lub wnyk ...
Być może dlatego,że pretedentujesz na miano dzbana roku. Naśmiewanie się z niepełnosprawności jest od dawna passe...Boleśnie przekonał się o tym ulubieniec pewnej telewizji śniadaniowej.
Dodano: 30.01.2020 05:37    Przez: fakt

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.