Dzisiaj jest środa 8 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17020) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
13 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Golina i Rychwał z dofinansowaniem z programu "MALUCH +"

Dodano: 4.02.2020 14:51
Źródło: LM.pl

Pięć gmin, w tym dwie z powiatu konińskiego, dwie z powiatu tureckiego i jedna z kolskiego otrzymały dofinansowanie na utworzenie miejsc dla najmłodszych dzieci w ramach programu „MALUCH +”.

Podczas wczorajszego spotkania z samorządowcami w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, wręczone zostały promesy dofinansowania w tegorocznej edycji „MALUCH +”.

- Blisko 32 miliony złotych trafi w tym roku do wielkopolskich samorządów i podmiotów prywatnych, które chcą uruchamiać nowe instytucje opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 lub nowe miejsca w już funkcjonujących żłobkach, klubach dziecięcych lub u dziennego opiekuna - mówiła Marlena Maląg, minister polityki społecznej.

W Wielkopolsce powstanie 1895 nowych miejsc opieki nad maluchami. W ramach programu powstanie 19 instytucji w gminach, które do tej pory nie miały u siebie żłobka czy klubu samorządowego. Wśród tych ostatnich jest gmina Babiak z powiatu kolskiego oraz dwie gminy powiatu konińskiego: Golina oraz Rychwał.

Gmina Rychwał otrzymała 520 032 zł na utworzenie żłobka samorządowego w Rychwale dla 16 dzieci. Jak informuje burmistrz Stefan Dziamara, gmina ubiega się również o dofinansowanie inwestycji w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 „Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi”. Kwota wnioskowanego dofinansowania to ok. 900 000 zł. 

Gmina Golina odebrała natomiast promesę w wysokości 533 600 zł na utworzenie Gminnego Klubu Malucha, pod nazwą „Kącik Skrzata”. Przygotowanych ma być dzięki temu 19 miejsc dla dzieci w wieku 1 – 3 lat. Jak informuje burmistrz Mirosław Durczyński, gmina podobnie jak Rychwał, ubiega się o dofinansowanie na „Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi”. Wartość projektu wynosi 996 707,60 zł, a kwota wnioskowanego dofinansowania to 936 857,60 zł.

Na utworzenie 10 miejsc opieki dla najmłodszych 306 285,79 zł otrzymała gmina Babiak w powiecie kolskim, a 594 000 zł na przygotowanie 18 miejsc dostała gmina Dobra w powiecie tureckim. Natomiast w ramach modułu dla gmin tworzących nowe miejsca, w gminie w której już funkcjonowały miejsca opieki, dofinansowanie w wysokości 875 000 zł na 35 miejsc dla dzieci otrzymała gmina Kawęczyn w powiecie tureckim.

fot. facebook/Stefan Dziamara, golina.pl

 

  • Golina i Rychwał z dofinansowaniem z programu "MALUCH +"
  • Golina i Rychwał z dofinansowaniem z programu "MALUCH +"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.