Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17838) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Miało być przełamanie, a było lanie. Górnik przedo ... (0)Konin. Bańkowe szaleństwo na Chorzniu. Zabawa dla ... (0)

Poznaj właściwości i zastosowanie ozonu

Materiał promocyjny

Dodano: 26.03.2020 14:33
  • Poznaj właściwości i zastosowanie ozonu

Ozon jest gazem występującym naturalnie w atmosferze – to on sprawia, że niebo ma błękitny kolor. Jest nazywany „filtrem”, ponieważ to on zapewnia nam konieczną ochronę przed nadmiernym, niebezpiecznym dla naszego życia, promieniowaniem (warstwa ozonowa). Na ziemi występuje w niskim stężeniu i jest efektem wyładowań atmosferycznych lub szybkiego i mocnego ruchu wody.

Podstawowe właściwości ozonu

Ozon jest substancją łatwopalną, toksyczną oraz bakteriobójczą. Ze względu na to, że jest silnym utleniaczem, gaz ten wykorzystuje się jako środek odkażający (stosowany do dezynfekcji pomieszczeń, narzędzi oraz akcesoriów wykorzystywanych podczas zabiegów medyczno-kosmetycznych itp.). Ozon poprawia właściwości i zapach powietrza w pomieszczeniach oraz usuwa wszelkie zanieczyszczenia – w tym bakterie, alergeny, wirusy oraz grzyby. Ciekawostką jest fakt, że gaz jest 50 razy skuteczniejszy i niemal 3000 razy szybszy niż chlor (najpopularniejszy środek odkażający).

Do czego możemy stosować ozon? Najważniejsze zastosowania gazu

Dzięki swoim właściwościom ozon i profesjonalne ozonowanie są wykorzystywane do:

  1. Dezynfekcji pomieszczeń – nawet w niewielkim stężeniu gaz wykazuje swoje właściwości odkażające. Dzięki temu jest skutecznym środkiem stosowanym do walki z drobnoustrojami, insektami, alergenami oraz wszelkimi zanieczyszczeniami powietrza. Gaz szybko ulega procesowi rozkładu, więc możemy korzystać ze zdezynfekowanych pomieszczeń niedługo po przeprowadzonym ozonowaniu.
  2. Niwelowania przykrych lub drażniących zapachów – ozon usuwa wszystkie nieprzyjemne dla nas zapachy tj. stęchlizna, dym po pożarze, dym papierosowy, olej po smażeniu, rozkładające się ciało; dlatego chętnie korzystają z niego branże gastronomiczne, hotelarskie, pogrzebowe oraz medyczne.
  3. Zapobieganie skażeniom – ozonowanie jest wykorzystywane do dezynfekcji karetek, szpitalnych łóżek, więziennych cel, gabinetów zabiegowych itd. Celem stosowania ozonu jest uchronienie kolejnych osób przed ewentualnymi chorobami czy poważnymi infekcjami.
  4. Zapewnienie sterylnych warunków oraz najlepszych standardów higienicznych na salach chorych, w żłobkach, przedszkolach, w gabinetach kosmetycznych oraz placówkach medycznych.
  5. Dezynfekcji budynków po pożarach lub powodziach – ozon niszczy pleśń oraz inne, toksyczne grzyby powstające w wilgotnych miejscach oraz skutecznie usuwa zapach dymu, spalenizny oraz spalonych czy nadtopionych materiałów np. plastiku.
  6. Uzdatniania wody pitnej poprzez usunięcie z niej drobnoustrojów.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ozon,   powietrze

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.