Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17805) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Zarząd Sparty prosi o czas i przedstawiciela miasta w klubie

Dodano: 23.04.2020 12:02
Źródło: LM.pl

Po naszym ostatnim artykule dot. możliwości rozpoczęcia procedury zwrotu dotacji przez Spartę Konin działania podjął zarząd klubu. W specjalnym piśmie prosi prezydenta Konina o wprowadzenie przedstawiciela do stowarzyszenia.

W połowie marca informowaliśmy, że władze Konina zastanawiają się nad wszczęciem procedury zwrotu dotacji przez CKS Sparta Konin. Klub na działalność dostał od miasta w zeszłym roku ponad 100 tys. zł, które powinien rozliczyć na początku tego roku. Dostarczona przez prezesa Szymona Salzmana dokumentacja do Wydziału Sportu i Turystyki była niekompletna i nieuporządkowana, a Wydział odesłał ją do poprawy. Od tego czasu kontakt z prezesem się urwał.

Po naszym ostatnim artykule działania podjęła część członków zarządu klubu na czele z Grzegorzem Sikorskim. Skierowali oni dwa pisma do miasta. Jedno trafiło do Wydziału Sportu i Turystyki. - Jest tam zobowiązanie pozostałości zarządu, że do 30 kwietnia postarają się dokumenty w kwestii rozliczenia dotacji złożyć, by nie było całościowego zwrotu dotacji, ale może tylko niewykorzystanej części - informuje Tomasz Sękowski, kierownik Wydziału.

Drugie pismo adresowane było do prezydenta Konina. Członkowie zarządu proszą w nim o wyznaczenie przedstawiciela z ramienia miasta, swoistego komisarza, do zarządzania sprawami klubu. - W związku z tym, że nie ma możliwości wyboru nowych władz stowarzyszenia, by wybrany był przedstawiciel do prowadzenia spraw bieżących stowarzyszenia, który mógłby takich dokumentów od pana Salzmana zażądać. My jesteśmy odcięci od dokumentów, kontaktu z panem Salzmanem nie ma żadnego - tłumaczy Grzegorz Sikorski, członek zarządu.

Członkowie zarządu próbują działać, ewentualny nakaz zwrotu dotacji mógłby być bowiem windykowany z ich prywatnych majątków. W zeszłym roku co prawda złożyli oni rezygnacje z zasiadania we władzach stowarzyszenia, okazały się one jednak nieważne. - Zmieniły się w zeszłym roku przepisy. Rezygnacje, które nie są poparte wyborem kolejnych władz są odrzucane - tłumaczy Grzegorz Sikorski. 

Ustanowienie przez sąd na wniosek miasta przedstawiciela zawiesiłoby w czynnościach zarząd klubu (w tym prezesa), a co za tym idzie - przedstawiciel miasta mógłby uzyskać dostęp do klubowego konta i dokumentacji. Członkowie zarządu posiadają jedynie kopie dokumentacji z pierwszej połowy roku 2019. Resztę ma jedynie prezes Szymon Salzman, z którym kontaktu nie mają ani członkowie zarządu, ani Wydział Sportu i Turystyki. 

CKS Sparta Konin w problemy zaczął popadać w 2018 roku. Rok później najstarszy klub sportowy w Koninie de facto przestał funkcjonować. Długi ze stowarzyszenia próbują egzekwować wierzyciele, niektórzy z nich mają już korzystne dla nich wyroki sądowe. Sprawę Sparty szeroko opisaliśmy w styczniu 2020 roku.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.