Dzisiaj jest wtorek 24 listopada 2020, imieniny: Emmy, Flory, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17326) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
4 / 1oC
Pojutrzepogoda
4 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most żelazny i gabinet prezydenta podświetlone na ... (5)Medyk Konin skończył jesień. Kto się wyróżniał, a ... (0)

Prezydent: Zwolnienia w PAK nie obejmą konińskich zakładów

Dodano: 21.05.2020 14:39
Źródło: LM.pl

Prezydent Konina Piotr Korytkowski spotkał się z przedstawicielami ZE PAK S.A. Jak przekazuje włodarz miasta, zapowiadane zwolnienia w spółkach nie mają dotyczyć osób pracujących w konińskich elektrowniach i na odkrywkach KWB Konin.

Przypomnijmy, w poniedziałek ZE PAK S.A. poinformował o planowanych zwolnieniach grupowych w spółkach zależnych - PAK KWB Adamów SA i PAK Górnictwo Sp. z o.o. Mowa łącznie nawet o 237 pracownikach, którzy pracę stracić mają od lipca do października. Dokładna liczba zwolnionych ma być znana po zapowiedzianych konsultacjach ze związkami zawodowymi. Już teraz wstrzymane zostało wydobycie na odkrywce Adamów. 

Z przedstawicielami spółki - p.o. prezesa ZE PAK S.A. Maciejem Nietopielem oraz wiceprezesem zarządu Pawłem Markowskim - spotkali się prezydent Konina Piotr Korytkowski i jego zastępca Paweł Adamów. - Z przekazanych mi informacji wynika, że zapowiedziana redukcja zatrudnienia dotyczyć ma załogi KWB Adamów oraz części pracowników spółki PAK Górnictwo, natomiast decyzje te bezpośrednio nie dotkną osób pracujących w konińskich elektrowniach i na odkrywkach KWB Konin - informuje prezydent Piotr Korytkowski. - Każdy taki ruch – co jest zrozumiałe - wywołuje społeczne niepokoje w całym regionie, natomiast trzeba zaznaczyć, że Konina – jak mi przekazano - ten proces póki co nie dotyczy.

Spotkanie, jak podkreśla prezydent, było okazją do omówienia dalszej współpracy samorządu miasta z ZE PAK S.A. w kwestii transformacji gospodarczej całego regionu. – Nasz samorząd i  grupa kapitałowa ZE PAK S.A.  mają zbieżne cele – to jest bezpieczne przejście przez zmianę profilu gospodarczego. Mówiąc bezpieczne, myślę o ludziach, którzy przez dziesiątki lat tworzyli przemysłową historię regionu i którym należy zaproponować miejsce w nowej, energetycznej rzeczywistości opartej na źródłach odnawialnych. Na tym skupia się nasza praca – podkreśla Piotr Korytkowski.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Idiotyzm kwitnie. Najlepsi zawodnicy z Turku wyrzucą byle kogo z Konina. Chlopcze wracaj do osrodka kierowcow
Dodano: 21.05.2020 18:09    Przez: Bazyli Opona
Prezynt Konina jak coś powie to można śmiać się do rozpuchu. Faktycznie wróć pan do Ośrodka Kierowców. Może mniej pan szkód narobi. Bo jako informatyk też pan sobie kiepsko radził.
Dodano: 21.05.2020 19:13    Przez: ~Ola
Oscar jakoś jest wiele krajów w Europie i na świecie gdzie płaci się robolom uczciwe pieniądze, nikt nie musi tyrać za 1,5 euro na h i w czarnej duuupie nie są, tylko trzeba dbać o własny interes. Mało tego, tam umowy o pracę i prawa emerytalne,pracownicze obowiązują nawet obcokrajowców!!!!!!!!!!!!!!! A WENEZUELĘ W POLSCE ROBI TOTALNA OPOZYCJA, KTÓREJ SIĘ WYDAJE, ŻE WŁADZA I STANOWISKA NALEŻĄ SIĘ PRZEZ ZASIEDZENIE TYLKO IM......
Dodano: 22.05.2020 10:52    Przez: Do Oscara
Tylko, że PiS oprócz tego, że sam bierze próbował chociaż podnieść choćby dochody osób najniżej zarabiających, doprowadził do tego, że w Koninie ludzie przestali zarabiać 6 zł na godzinę i zaczęli zarabiać np.15 zł , ci ludzie dostali wreszcie choćby umowy o pracę. Po 10 latach pracy na poczcie za rządów PO obniżono mi pensję , nawet dostałem wtedy informację z kadr na piśmie, że moje wynagrodzenie osiągnęło poziom ubóstwa i zakład nie może pobrać 143 zł za datę pożyczki. Wtedy zarabiałem 2300 brutto, dziś mam 3400 bru5o i nie wiem jak byś mnie obrażał tego nie zmienisz
Dodano: 22.05.2020 10:19    Przez: Romek Ress
Bardzo jest Pan inteligentny Panie Prezydencie... faktycznie wracaj Pan do Ośrodka kierowców.
Dodano: 21.05.2020 20:49    Przez: ~konin

KOMENTARZE

Idiotyzm kwitnie. Najlepsi zawodnicy z Turku wyrzucą byle kogo z Konina. Chlopcze wracaj do osrodka kierowcow
Dodano: 21.05.2020 18:09    Przez: Bazyli Opona
Prezynt Konina jak coś powie to można śmiać się do rozpuchu. Faktycznie wróć pan do Ośrodka Kierowców. Może mniej pan szkód narobi. Bo jako informatyk też pan sobie kiepsko radził.
Dodano: 21.05.2020 19:13    Przez: ~Ola
Hmmm, a co to jest " rozpuch" ?
Dodano: 22.05.2020 12:25    Przez: Aga
Bardzo jest Pan inteligentny Panie Prezydencie... faktycznie wracaj Pan do Ośrodka kierowców.
Dodano: 21.05.2020 20:49    Przez: ~konin
Tylko dlatego, że jest mało inteligentny, to w nagrodę ma dostać dobrze płatne stanowisko w ośrodku???
Dodano: 22.05.2020 06:42    Przez: Romek Ress
Włodarz miasta uspokoił, czyli póki co, bez obaw, spokojnie mieszkańcy PAK i KWB mogą spokojnie głosować na Trzaskowskiego w najbliższych wyborach i na Platformę Obywatelską w nadchodzących parlamentarnych, aby pogonić PiS i już na dobre oddać władzę totalnej opozycji!!!!! Totalna opozycja gdy wróci do władzy to mam nadzieję, że zabierze na dobre ,500 , a już na pewno tym bezrobotnym energetykom i górnikom z Paku.
Dodano: 22.05.2020 06:40    Przez: Można spać spokojnie
Tylko, że PiS oprócz tego, że sam bierze próbował chociaż podnieść choćby dochody osób najniżej zarabiających, doprowadził do tego, że w Koninie ludzie przestali zarabiać 6 zł na godzinę i zaczęli zarabiać np.15 zł , ci ludzie dostali wreszcie choćby umowy o pracę. Po 10 latach pracy na poczcie za rządów PO obniżono mi pensję , nawet dostałem wtedy informację z kadr na piśmie, że moje wynagrodzenie osiągnęło poziom ubóstwa i zakład nie może pobrać 143 zł za datę pożyczki. Wtedy zarabiałem 2300 brutto, dziś mam 3400 bru5o i nie wiem jak byś mnie obrażał tego nie zmienisz
Dodano: 22.05.2020 10:19    Przez: Romek Ress
Za PO prezesi ,dyrektorzy brali setki tysięcy co miesiąc, a chołocie kazali tyrać i w nagrodę kadry ich tylko poinformowały, że osiągnęliśmy ubóstwo. Ci też biorą, ale chociaż ludzie coś mają
Dodano: 22.05.2020 10:36    Przez: Romek Ress
Byle kto byle nie PiS.... Tak wielu mówi, to mają byle kogo. 500 powinni zabrać z automatu, nie ma umowy o pracę, nie ma automatycznie socjalu
Dodano: 22.05.2020 06:49    Przez: Romek Ress
Dzięki takim jak PiS dziś nie jestem na własnej działalności w sprywatyzowanym zakładzie i nie muszę tyrać bez praw pracowniczych, bez urlopu cały rok
Dodano: 22.05.2020 10:21    Przez: Oscar!!!!!
avatar a na czyjej działalności jesteś ?
Dodano: 22.05.2020 10:36    Przez: zx
Gdyby PiS nie wygrał wyborów, dziś bym już nie pracował na poczcie jako pracownik na etacie lecz byłbym na samozatrudnienie, świadcząc usługi PP są jako podwykonawca, bez urlopu za miskę ryżu. Dzięki
Dodano: 22.05.2020 10:41    Przez: Romek Ress
Pan prezydent uspokaja, że można spokojnie w Koninie głosować na ToTalną Opozycję, bo gdy w Koninie będą zwalniać, to jemu będzie się już kończyła druga kadencja!!!!!!!!
Dodano: 22.05.2020 10:38    Przez: Romek Ress
Oscar jakoś jest wiele krajów w Europie i na świecie gdzie płaci się robolom uczciwe pieniądze, nikt nie musi tyrać za 1,5 euro na h i w czarnej duuupie nie są, tylko trzeba dbać o własny interes. Mało tego, tam umowy o pracę i prawa emerytalne,pracownicze obowiązują nawet obcokrajowców!!!!!!!!!!!!!!! A WENEZUELĘ W POLSCE ROBI TOTALNA OPOZYCJA, KTÓREJ SIĘ WYDAJE, ŻE WŁADZA I STANOWISKA NALEŻĄ SIĘ PRZEZ ZASIEDZENIE TYLKO IM......
Dodano: 22.05.2020 10:52    Przez: Do Oscara
Aga. Celowe jest "rozpuchu" a nie rozpuku. PO takich.glupotach to tylko "rozpuch" to taka sama głupota jaka obiecuje Wasz prezydent. Mam nadzieję że zrozumiałaś a podobno jesteś inteligentna
Dodano: 22.05.2020 14:33    Przez: ~Ola
Nie przekonuje mnie Twoja odpowiedź. Takie lapsusy językowe i błędy ortograficzne zdarzają się często w Twoich wypowiedziach. A podobno inteligentna jesteś (sic!)... Może dlatego nie jestes nauczycielką....
Dodano: 22.05.2020 16:37    Przez: Aga
Aga cos z twoja" inteligencja nie tak. Pisze tak jak na to ktoś zasługuje. Duża litera zarezerwowana tylko dla ludzi mądrych. Znajdę "twoje" błędy jest ich trochę jest. Chyba że już usunięte komentarze. Nie jesteś Alfą i Omega. Z przykrością ale profesor też pisze z błędem.
Dodano: 22.05.2020 17:08    Przez: ~Ola
Nie pogrążaj się.Błędu u mnie nie znajdziesz. Nie przekręcam wyrazów,naswisk, nie robię błędów ortograficznych.Nie jestem również profesorem. Mój tytuł naukowy kończy się na magistrze. Zielonooki potwór zatruwa I determinuje twoje życie.
Dodano: 22.05.2020 18:54    Przez: Aga
Wybraliście se fajnego prezydenta i jaki on ładny :D, a że głupi to nieważne, najważniejsze że swój.
Dodano: 22.05.2020 14:55    Przez: JOE
Byle kogo byle nie PiS.... Najważniejsze, że katecheta przegrał,a wygrał mgr geografii