Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17960) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (0)

Jaki ciśnieniomierz wybrać do domowego użytku?

Materiał promocyjny

Dodano: 28.05.2020 13:52

Na co zwrócić uwagę, wybierając ciśnieniomierz do użytku domowego? Najważniejszą rzeczą, jaką oczekujemy od tego rodzaju urządzenia jest dokładny i rzetelny pomiar. Przecież na jego podstawie chcemy podjąć kolejne kroki i działania. Ciśnieniomierz jest szczególnie polecany dla osób mających problemy zdrowotne, choć zmierzyć ciśnienie krwi może chcieć każdy, kto z jakiegoś powodu ma złe samopoczucie, nawet nie mając regularnych problemów ze zdrowiem.

Sięgamy w takiej chwili po urządzenie do pomiaru ciśnienia i oczekujemy, że dostaniemy wynik, któremu możemy zaufać. Dlatego niesłychanie istotne jest, by wybrać ciśnieniomierz, na którym możemy polegać. Szczególnie potrzebny jest on osobom mającym problemy związane z układem krążenia, takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca lub choroby serca, a także osobom po zawale.

Prostota obsługi

Najbardziej precyzyjne są aparaty osłuchowe, jednak do stosowania w domu należy używać ciśnieniomierza możliwie najprostszego w obsłudze, najlepiej takiego, który pozwoli nam dokonywać pomiarów samodzielnie, bez pomocy drugiej osoby. Pozwoli to nam na korzystanie z niego zawsze wtedy, gdy będziemy odczuwać taką potrzebę. Poszukując dobrego ciśnieniomierza skupmy się zatem na elektronicznych, automatycznych urządzeniach. Tego rodzaju ciśnieniomierz wyczuwa drgania wywołane prze krew przepływającą pod mankietem, nie trzeba więc używać słuchawek. Podstawą pomiaru jest pulsujące falowanie tętnicy, a nie zjawiska akustyczne. Automatyczne ciśnieniomierze po uruchomieniu same napełniają mankiet powietrzem, a po krótkim czasie na wyświetlaczu ukazuje się wynik, opisujący zarówno wartość ciśnienia skurczowego, jak i rozkurczowego. Wybierając zatem dobry ciśnieniomierz dla siebie warto poznać ofertę od SANITY.PL, gdzie znajdziesz zarówno proste, podstawowe urządzenie dla całej rodziny, jak ciśnieniomierz Simple Sanity, jak i modele przygotowane pod konkretne grupy pacjentów, jak ciśnieniomierz Senior.

Rzetelność wyniku

Dobry ciśnieniomierz to podstawowe urządzenie medyczne, które należy mieć w domu. Regularny pomiar ciśnienia krwi umożliwia szybkie wykrycie nieprawidłowości w pracy układu krążenia i pozwoli nam ustrzec się wielu problemów zdrowotnych. Wielu pacjentów prowadzi w domu regularne pomiary ciśnienia tętniczego, a następnie przekazuje je lekarzowi, by mógł na ich podstawie podjąć decyzje o leczeniu. Warto więc wybrać ciśnieniomierz renomowanej firmy, a później dbać o prawidłowy sposób pomiaru ciśnienia, by otrzymać wynik, który będzie odwzorowywał nasz faktyczny stan zdrowia. Ciśnieniomierz Senior od SANITY wykorzystuje w swoim działaniu technologię FDS (Fast&Delicate System). Pomiar następuje od dołu, już w trakcie napełniania mankietu, co zapewnia komfort i szybkość działania. Ponadto posiada inteligentną funkcję wykrywania arytmii. Pozwala również na wykonanie pomiaru samodzielnie, ma także duży i wygodny wyświetlacz.

Dla aktywnych i podróżujących

Dla osób ceniących sobie ruch i mobilność stworzono ciśnieniomierz Smart Cardio Sanity. Jest to pierwszy w Polsce ciśnieniomierz bez kabli, co przekłada się na wygodę jego użytkowania. Ciśnieniomierz Smart Cardio wyposażony jest w zintegrowany mankiet i wydajny akumulator. Został stworzony z myślą o osobach zorientowanych na aktywny styl życia, które jednocześnie pamiętają o dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie, zanim wystąpią większe problemy zdrowotne. Łatwy do zabrania ze sobą ciśnieniomierz pozwala na regularne pomiary zarówno na urlopie, jak i wyjeździe służbowym.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdrowie,   ciśnienie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.