Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16687) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 19oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W konińskim szpitalu z powodu Covid-19 zmarła 72-l ... (0)Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)

Dyrekcja nie porozumiała się z lekarzami. Ginekologia zamknięta

Dodano: 31.07.2020 11:29
Źródło: LM.pl

Od jutra zamknięty będzie Oddział Ginekologiczno-Położniczy w konińskim szpitalu. To czasowe wyłączenie z udzielania świadczeń, związane z brakiem porozumienia między dyrekcją placówki, a lekarzami.

Zamknięcie oddziału to efekt nieudanych negocjacji z pracującym tam personelem lekarskim.

- Stawki uposażeń zaproponowane przez lekarzy w obecnej sytuacji finansowej szpitala, nie mogą zostać uwzględnione – informuje Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. - Podkreślamy, że wskazany okres 1.08.2020 – 31.10.2020 r. jest terminem na przywrócenie – w miarę posiadanych możliwości organizacyjno-kadrowych – dalszego funkcjonowania oddziału, względnie podjęcie kroków formalno-prawnych, zmierzających do dostosowania zapisów statutowych oraz rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą do rzeczywistego stanu rzeczy – dodaje.

Ze względu na konieczność wyłączenia pracy Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, koniński szpital nie będzie mógł udzielać świadczeń potrzebującym pacjentkom. W związku z tym pacjentki z Konina oraz powiatu konińskiego będą kierowane do szpitali w Kole, Turku, Słupcy, Kaliszu i Poznaniu.

fot. archiwum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

to akurat świetna wiadomość bo ten oddział to kpina, ci starzy lekarze, odnoszący się do pacjentek bez szacunku wręcz z pogardą, wypisy z których nic nie wynika itp. przykładów niekompetencji od groma, na prywatnych praktykach kasę robią to się nie chce w szpitalu pracować. Wywalić tych staruchów i dać szanse młodym lekarzom, Ci są ambitni, zdolni i szanują pacjentów.
Dodano: 31.07.2020 11:56    Przez: Ropuch
avatar Lekarzom mało. Prowadzą prywatne gabinety, zabiegi w szpitalach. Ale co tam ! Tego naczynia nie przelejesz....
Dodano: 31.07.2020 11:49    Przez: Marianello_5000
Nie ma bardziej pazernych ludzi od lekarzy. Pokaż lekarzu co masz w garażu cały czas aktualne. Zobaczcie sami że ten zawód ma coraz mniejszy szacunek społeczny.
Dodano: 31.07.2020 13:06    Przez: Glos
Tylko niech ten lekarz ma szacunek dla zwykłego Nowaka, a nie tylko kasa i kasa. Zwykły "przypadek" traktowany jest jak zło konieczne, bo tylko kasa i kasa!!!
Dodano: 31.07.2020 15:07    Przez: ~przypadek
Nie chodzi o hejt. Chodzi tylko o to, by lekarze stali przy łóżkach pacjentek w pandemii i nie robili takich rzeczy. A w prywatnym gabinecie proszę, żeby uczciwie ustawili kasy fiskalne i odprowadzali podatek. Znane mi położne i pielęgniarki dają z siebie 100% zaangażowania, wspierają, choć zarabiają marnie. Ktoś się interesował? Może ktoś pomyślałby o tych biegających od domu do domu kobietach? Szanuję ludzi wykonujących różne zawody, ale jak ktoś zarabia dużo w prywatnym gabinecie, niech będzie uczciwy i nie zostawia pacjentki, która jest w wyjątkowej życiowej sytuacji.
Dodano: 31.07.2020 14:56    Przez: ciezarna

KOMENTARZE

avatar Lekarzom mało. Prowadzą prywatne gabinety, zabiegi w szpitalach. Ale co tam ! Tego naczynia nie przelejesz....
Dodano: 31.07.2020 11:49    Przez: Marianello_5000
Nie ma bardziej pazernych ludzi od lekarzy. Pokaż lekarzu co masz w garażu cały czas aktualne. Zobaczcie sami że ten zawód ma coraz mniejszy szacunek społeczny.
Dodano: 31.07.2020 13:06    Przez: Glos
najlepiej aby lekarze jeździli starymi hulajnogamj i chodzili jak "morusy"wtedy Glos byłby zadowolony.Lekarz to człowiek ze statusem,musi być bogaty,mieć dobry samochód,porządnie ubrany bo inaczej nie będzie miał szacunku społecznego no i musi być mądry i inteligentny
Dodano: 31.07.2020 14:29    Przez: ~andi
Tylko niech ten lekarz ma szacunek dla zwykłego Nowaka, a nie tylko kasa i kasa. Zwykły "przypadek" traktowany jest jak zło konieczne, bo tylko kasa i kasa!!!
Dodano: 31.07.2020 15:07    Przez: ~przypadek
ciekawe ile ty tej kasy zapłaciłeś myślę że tylko powtarzasz znane mantry bo ci co dają to nie chwalą się gdyż za nic nie dają przeważnie "dają "ci co nic nie dają, chyba że to kasa chorych
Dodano: 31.07.2020 16:21    Przez: ~obserwator
avatar Dyktatora PiS rządzi! Mamy pełno pieniędzy z mafii vatowskich. Niemcy i Francuzi niech się od nas uczą! Tak serio to jak idą pieniądze i organizacja pracy to jest czas na szacunek, a jak się robi improwizację i łata dziury to z marszu przychodzi człowiek wkurzony. To PiS dalej utrzymuje system pracy na kilku etatach, bo gdyby nie to to brakowało by specjalistów. Kiedyś była w Koninie chirurgia szczękowa. Dyrektor pokazał gdzie jest mieście lekarzy i co się stało? Odeszli, a nowych chętnych brak. Teraz mieszkańcom zostaje Kalisz lub Poznań oraz tańsza opcja czyli ci chirurdzy ale prywatne.
Dodano: 01.08.2020 08:50    Przez: Hans Gruber
Moje ostatnie doświadczenie z panią stomatolog. Będąc na prywatnej wizycie w gabinecie, chciałam się skonsultować w sprawie leczenia, biorąc pod uwagę NFZ, żeby zminimalizować koszty. Pani stomatolog widząc, że za dużo piniądza ze mnie nie wyrwie, a czas wizyty ucieka, zniecierpliwiona powiedziała cytuję:" Nie pora na konsultację, czas ucieka, a ja za chwilę mam następnego pacjenta.) Jednak, żeby jakiś piniądz wyrwać to na koniec zrobiła mi zdjęcie, które kosztuje 80 zł,ale ze względu na pandemią zapłaciłam 100 zł. Za usunięcie zęba prywatnie liczą sobie od 200-250 zł,a NFZ za usunięcie zęba płaci im od 20zl do 30 zł. Więc teraz przyjmują prywatnie, bo WIĘKSZY PINIĄDZ.
Dodano: 01.08.2020 09:05    Przez: ~pacjentka
https://www.gov.pl/web/gov/zintegro Polecam wszystkim, którzy są zainteresowani swoją historią medyczną, Oddział NFZ w Koninie znajduje się na ulicy Szpitalnej 43( budynek starego szpitala).
Dodano: 01.08.2020 10:31    Przez: ~pacjentka
albo leczymy się prywatnie albo na kasę chorych,konsultacja niestety kosztuje bo do tego trzeba mieć wiedzę i doswiadczenie
Dodano: 01.08.2020 18:26    Przez: ~piter
nie wiadomo co ci idzie
Dodano: 01.08.2020 18:28    Przez: ~p.
to akurat świetna wiadomość bo ten oddział to kpina, ci starzy lekarze, odnoszący się do pacjentek bez szacunku wręcz z pogardą, wypisy z których nic nie wynika itp. przykładów niekompetencji od groma, na prywatnych praktykach kasę robią to się nie chce w szpitalu pracować. Wywalić tych staruchów i dać szanse młodym lekarzom, Ci są ambitni, zdolni i szanują pacjentów.
Dodano: 31.07.2020 11:56    Przez: Ropuch
nareszcie lekarze docenili swój zawód , charakter pracy i stosunek władz do nich brawo,nie przejmujcie się hejtem ropuchow i im podobnej swołoczy,a będzie tego dużo, bo zazdroszczą wam statusu spolecznego.Moze doktory są niepotrzebni, szczególnie ci co swoim doświadczeniem uratowali wiele żyć, niech lecza stażysci i ci z reklam.
Dodano: 31.07.2020 12:58    Przez: ~andi
dlaczego ocena negatywna nie reaguje,tylko pozytywna,manipulacja?
Dodano: 31.07.2020 13:01    Przez: ~andi
Nie chodzi o hejt. Chodzi tylko o to, by lekarze stali przy łóżkach pacjentek w pandemii i nie robili takich rzeczy. A w prywatnym gabinecie proszę, żeby uczciwie ustawili kasy fiskalne i odprowadzali podatek. Znane mi położne i pielęgniarki dają z siebie 100% zaangażowania, wspierają, choć zarabiają marnie. Ktoś się interesował? Może ktoś pomyślałby o tych biegających od domu do domu kobietach? Szanuję ludzi wykonujących różne zawody, ale jak ktoś zarabia dużo w prywatnym gabinecie, niech będzie uczciwy i nie zostawia pacjentki, która jest w wyjątkowej życiowej sytuacji.
Dodano: 31.07.2020 14:56    Przez: ciezarna
lekarze nie są od stania przy łóżkach,nie musisz chodzić prywatnie ale chcesz mieć jednak swojego lekarza,nie hejtujcie na swoich lekarzy bo choć chodzisz gdzieś poza Koninem do lekarza to j tak wszyscy trafiają do tych złych lekarzy w koninskim szpitalu jak trwoga to do i.t.d.
Dodano: 31.07.2020 16:14    Przez: ~andi
na pewno ten lekarz nie zostawił Ciebie bez żadnego doradztwa lub pomocy,jeśli były to wizyty prywatne
Dodano: 31.07.2020 16:36    Przez: ~obserwator neutralny
W koninie naprawdę rośnie w potęgę patologia...Społeczna.. ekonomiczna...zawodowa...polityczna co tam jeszcze sobie życzycie...
Dodano: 31.07.2020 18:16    Przez: Stefan Darda
jaka jeszcze brakło ci słów jesteś nieoczytany
Dodano: 31.07.2020 21:50    Przez: ~pietia
Andi co Ty człowieku piszesz . Czas zakończyć ten taniec lekarzy zrobić tak jak w innych państwach . Niech się lekarz zdeklaruje albo praktyka prywatna albo leczenie w państwowej służbie zdrowia . Do szpitala przychodzi nie wyspany czy to przychodni nie wie co się do niego mówi . Patrzy na pacjenta jak na intruza . Stawki to już mają z kosmosu w gabinetach prywatnych. Jak wyczują że ktoś ma trochę kasy to niczym sępy.
Dodano: 31.07.2020 18:41    Przez: ~Edek
raczej niewyspany przychodzi do gabinetu ze szpitala a nie odwrotnie i wybierz takiego lekarza który nie reklamuje się w każdym portalu,że jest najlepszy i za wizytę, czyli za swoją pracę nie ma cen z kosmosu, trzeba trochę pomyśleć a nie powtarzać slogany
Dodano: 31.07.2020 21:42    Przez: ~piter
Edi przecież nie musicie chodzić na prywatne wizyty do tych pazerniakow,kup suplementy które lecza wszystkie choroby i nie musisz biedniec
Dodano: 31.07.2020 21:48    Przez: ~pietia
Będąc na oddziale gin. jako pacjentka KAŻDY lekarz odnosił się z szacunkiem do mnie i pacjentek z sali, a pielęgniarki zwracały się bezosobowo"teraz się kładziemy" itp. , jedna z nich pozwoliła sobie na prywatny komentarz odnośnie celu w jakim tam się znalazłam- brak empatii- i bezczelność. Nie wiedziały, czy koleżanka obok miała podane leki" miała Pani podana taka biała tabletkę?"...kto ma to wiedzieć (?)..Żalenie się , że lekarze mają prywatne praktyki, jakbyście zapomnieli, że pielęgniarki też je prowadza- w prywatnych gabinetach u lekarzy, w placówkach i prywatne działalności.. nie wszystkie biegają od domu do szpitala.. niestety.Jeśli chodzi o młodych lekarzy to ok, dwa lata wstecz był młody ginekolog, ale znikł.. i dobrze, ponieważ odesłał moją mamę z soru do domu, a okazało się potem, że karetka ja musiała zabrać, ponieważ stwierdzili niewydolność serca.. Co do pazerności to przypomnijcie sobie jak pielęgniarki odeszły od łóżek i też miały sobie za nic pacjentów, bo liczyła ...
Dodano: 01.08.2020 11:47    Przez: A S
nie hejtujcie teraz pielęgniarek za chwile będą opisywani nauczyciele potem urzędnicy potem papugi, policjanci nie ma ideału zacznijmy od siebie,trzeba znać dwie strony medalu,nie zawsze idzie o bejmy
Dodano: 01.08.2020 18:38    Przez: ~pietia
piter przeczytaj uważnie , coś rozbiegane masz myśli . Jakbyś trochę był mądrzejszy to byś wiedział że suplementy tylko szkodzą a nie pomagają .
Dodano: 02.08.2020 18:05    Przez: ~Edek
zrozum dobrze moja myśl, nie dosłownie przecież to przenośnia