Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17935) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawiedliwa transformacja. Będą rozmawiać z miesz ... (2)Bohaterski czyn policjantów. Wynieśli kobietę z pł ... (1)

Konin. Posumowanie mobilnego punktu poboru próbek drive-thru

Dodano: 11.08.2020 09:54

Jak już informowaliśmy 924 osoby z Konina i powiatów ościennych skorzystały z bezpłatnych badań na obecność koronawirusa, które można było wykonać w Koninie w mobilnym punkcie poboru próbek drive-thru.

Punkt działał przez 3 dni, od 4 do 6 sierpnia, na konińskiej giełdzie. - Spośród przebadanych osób 3 miały wynik pozytywny, nie ma jednak wśród nich mieszkańców Konina - poinformował Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. - Byliśmy kolejnym miastem w Wielkopolsce, w którym pojawił się mobilny punkt poboru. Obsługiwali go żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żeby wykonać badania, należało się wcześniej zarejestrować w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Na każdy dzień zgłosiło się około 400 osób, jednak nie wszyscy zapisani pojawili się w punkcie.

W Koninie w mobilnym centrum wprowadzono rozwiązanie hybrydowe. Uruchomione były dwie ścieżki pobrań wymazów: samochodowa, gdzie nie trzeba było wysiadać z auta oraz dla pieszych. Pobrane próbki trafiły do laboratorium, gdzie były poddane badaniom na obecność koronawirusa.

Punkt zorganizowano w Koninie z inicjatywy wojewody wielkopolskiego. W jego organizację zaangażowani byli: żołnierze z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie, a także Miasto Konin. Urząd pomagał w organizacji punktu od strony logistycznej, zapewniając zakwaterowanie i wyżywienie żołnierzy, lokalizację punktu, kwestie dotyczące mediów: dostęp do wody, prądu, oznakowanie miejsca, ustawienie barierek, namiotów i wywozu odpadów medycznych, nad czym czuwał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Za wsparcie i pomoc przy obsłudze punktu podziękowania należą się także strażakom ochotnikom z jednostek: OSP Konin Chorzeń, OSP Cukrownia Gosławice w Koninie oraz OSP Konin (Starówka), a także pracownikom Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie.

Źródło: Miasto Konin 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:punkt wymazowy Konin,   mobilny Konin,   koronawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.