Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZamiast spotkania, świąteczne paczki dla dzieci w pieczy zastępczej

Zamiast spotkania, świąteczne paczki dla dzieci w pieczy zastępczej

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zamiast spotkania, świąteczne paczki dla dzieci w pieczy zastępczej

Listy i drobne upominki zamiast Spotkania Mikołajkowego dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

Każdego roku rodziny zastępcze spotykały się z okazji Mikołajek. W tym roku, w związku z epidemią koronawirusa ich organizacja nie była możliwa. Zespół do spraw Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie znalazł jednak sposób na złożenie dzieciom życzeń. Pracownicy PCPR wspólnie z wolontariuszami przygotowali 237 spersonalizowanych listów od św. Mikołaja oraz upominki dla każdego dziecka.

- Pomocnikami św. Mikołaja byli koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej oraz dzieci i młodzież: Klaudia  Jankowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kleczewie, Liwia Salzman, Tymon Salzman, Kornelia Salzman i Amelia Śniegowska  ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie oraz Jakub Śniegowski  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Dzieci zrobiły lampiony oraz pierniczki, które wcześniej wypiekły – informuje PCPR w Koninie. - Nieocenionym pomocnikiem okazał się również Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka w Koninie, który  aktywnie włączył się w zadanie.

Paczki z życzeniami dotarły do wszystkich dzieci w pieczy zastępczej w powiecie konińskim oraz biologicznych dzieci rodziców zastępczych.

fot. powiat.konin.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole