Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17767) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Ojciec Adama Cz. zatrzymany. Miał nawoływać do zabójstwa

Dodano: 22.12.2020 15:27
Źródło: LM.pl

Artur Cz., ojciec śmiertelnie postrzelonego ponad rok temu przez policjanta Adama Cz., został w poniedziałek zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzut nawoływania do zbrodni zabójstwa.

O fakcie zatrzymania we wtorek poinformował sam Artur Cz., udostępniając jednocześnie dokumenty wyjaśniające okoliczności sytuacji. W Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze toczy się postępowanie dotyczące publicznego, poprzez Internet, nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa. 15 października wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutu Arturowi Cz.

Mężczyzna dwukrotnie był wzywany do stawienia się na czynności procesowe - ogłoszenie zarzutu i przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Pierwsze wezwanie Artur Cz. miał odebrać 21 października, ale na przesłuchaniu sześć dni później się nie stawił. Drugie wezwanie 2 listopada odebrała jego żona, ale Artur Cz. ponownie się na nie nie stawił i w żaden sposób nieobecności nie usprawiedliwił. 

Prokurator zdecydował więc o zatrzymaniu mężczyzny. Artur Cz. wczoraj został doprowadzony na Komendę Miejską Policji w Koninie, gdzie przesłuchali go policjanci z Poznania. - Policja konińska zamordowała mi syna, a wy teraz psychicznie mordujecie mnie oraz moje dzieci - napisał na swoim profilu FB Artur Cz., komentując swoje zatrzymanie.

Artur Cz. jest ojcem Adama Cz., 21-latka śmiertelnie postrzelonego przez policjanta z Konina w listopadzie 2019 r. Sprawa cały czas nie została wyjaśniona. Jak wyjaśniał miesiąc temu w programie ,,Nasze Sprawy" rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki, z powodu tego, że śledczy dysponują sprzecznymi opiniami biegłych, nie można odtworzyć przebiegu tragicznego zdarzenia, nie można także przesłuchać funkcjonariusza. W związku z tym prokurator zwrócił się do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie aby uzyskać opinię rozwiewającą wszelkie wątpliwości. Potrwa to przynajmniej kilka miesięcy. Policjant, który postrzelił Adama Cz. wrócił jakiś czas temu do pracy. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Sprzeczne opinie biegłych, niemożność odtworzenia tragicznego zdarzenia i przesluchania policjanta to według Policji jest okej...!!! Ale to, że ojciec zastrzelonego jest na skraju załamania nerwowego z powodu takiej opieszałości Policji i " zamiatania sprawy pod dywan", to już jest powód do gnębienia Go...!!! Żle postąpił, ale któż z Nas wie, jakby zachował się na jego miejscu(?)... teoria teorią a w praktyce tak naprawdę niewiadomo co byśmy zrobili...!!!
Dodano: 22.12.2020 17:36    Przez: Wiedźma
avatar Ewidentnie mataczą sprawę. Już kiedyś pisałem, że jeśli prokuratura chce bronić policjanta, to niech umorzą sprawę i wtedy rodzina miałaby otwartą drogę by dochodzić swoich praw. Prokuratura, policja specjalizują się w umorzaniu spraw, a z tym mają problem.
Dodano: 22.12.2020 17:57    Przez: Stary Ch...j
To tylko pokazuje skalę patologi tego kartonowego bantustanu, kierowanego przez niezrównoważonego psychicznie podstarzałego kawalera.
Dodano: 22.12.2020 16:00    Przez: kokoszanel
avatar Ojciec tego chłopaka sam sobie szarga opinię, dając przy tym powody do kpin, nazywania jego rodziny patologią itd. Rozumiem,że mataczą sprawę jego syna. Ale sam nie powinien dawać powodu, by prokuratura wsadziła go do więzienia. Jeśli jedzie samochodem, to powinien być trzeźwy, jechać zgodnie z przepisami sprawnym samochodem, aby policja nie mogła dać mandatu. Jeśli dostał wezwanie do prokuratury za FB, to powinien tam być 10 minut przed czasem i złożyć wyjaśnienia.... W taki sposób to przestaną go traktować poważnie
Dodano: 22.12.2020 17:53    Przez: Stary Ch...j
temu panu juz dziękujemy...
Dodano: 22.12.2020 16:26    Przez: Miki

KOMENTARZE

To tylko pokazuje skalę patologi tego kartonowego bantustanu, kierowanego przez niezrównoważonego psychicznie podstarzałego kawalera.
Dodano: 22.12.2020 16:00    Przez: kokoszanel
avatar Niestety, bezrefleksyjnie powierzając się „wyjątkowo bezinteresownym” mecenasom i „grupom wsparcia”, można stać się przestępcą albo pożytecznym idiotą. Nikogo nie powinno to dziwić.
Dodano: 22.12.2020 19:06    Przez: Józef Bąk
avatar a tutaj mamy nieszkodliwych idiotów...
Dodano: 22.12.2020 19:53    Przez: zx
"Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu". "Pomsta do mnie należy, ja odpłacę" - mówi Bóg. Jeszcze jeden cytat z Biblii "Zło dobrem zwyciężaj".
Dodano: 22.12.2020 16:13    Przez: Człowiek
Każde życie, które Bóg nam daje jest cenne i powinniśmy je szanować, jak również nikt nam życia nie powinien odbierać, to fakt, ale zemsta już życia młodemu człowiekowi nie wróci, zostawmy to Wymiarowi Sprawiedliwości i Bogu.
Dodano: 22.12.2020 16:19    Przez: Człowiek
temu panu juz dziękujemy...
Dodano: 22.12.2020 16:26    Przez: Miki
Trzeba zrozumieć ból rodziny tego młodego chłopaka i bezkarność jak na razie tego policjanta, ale czasu nie cofniemy. Bóg dał nam przykazanie - "Nie zabijaj", ale ciągle w mediach słyszymy, że ktoś kogoś zabił. Gdyby ludzie byliby chrześcijanami takie rzeczy nie miałyby miejsca.
Dodano: 22.12.2020 16:26    Przez: Człowiek
Polska to jak Korea Północna ....
Dodano: 22.12.2020 16:34    Przez: reni
avatar Nie porównuj Polski do kraju, o którym niewiele wiesz.
Dodano: 22.12.2020 17:47    Przez: Stary Ch...j
avatar Spytaj na ulicy Koreańczyków czy ktoś miałby odwagę publicznie wyzywać od sqrwieli itd. zmarłych i obecnych polityków, nie mówiąc już o aktualnych przywódcach.....
Dodano: 22.12.2020 17:59    Przez: Stary Ch...j
Wyrazy współczucia i solidarności dla ojca zabitego chłopca !
Dodano: 22.12.2020 17:29    Przez: ewa
Sprzeczne opinie biegłych, niemożność odtworzenia tragicznego zdarzenia i przesluchania policjanta to według Policji jest okej...!!! Ale to, że ojciec zastrzelonego jest na skraju załamania nerwowego z powodu takiej opieszałości Policji i " zamiatania sprawy pod dywan", to już jest powód do gnębienia Go...!!! Żle postąpił, ale któż z Nas wie, jakby zachował się na jego miejscu(?)... teoria teorią a w praktyce tak naprawdę niewiadomo co byśmy zrobili...!!!
Dodano: 22.12.2020 17:36    Przez: Wiedźma
avatar Ewidentnie mataczą sprawę. Już kiedyś pisałem, że jeśli prokuratura chce bronić policjanta, to niech umorzą sprawę i wtedy rodzina miałaby otwartą drogę by dochodzić swoich praw. Prokuratura, policja specjalizują się w umorzaniu spraw, a z tym mają problem.
Dodano: 22.12.2020 17:57    Przez: Stary Ch...j
avatar Ojciec tego chłopaka sam sobie szarga opinię, dając przy tym powody do kpin, nazywania jego rodziny patologią itd. Rozumiem,że mataczą sprawę jego syna. Ale sam nie powinien dawać powodu, by prokuratura wsadziła go do więzienia. Jeśli jedzie samochodem, to powinien być trzeźwy, jechać zgodnie z przepisami sprawnym samochodem, aby policja nie mogła dać mandatu. Jeśli dostał wezwanie do prokuratury za FB, to powinien tam być 10 minut przed czasem i złożyć wyjaśnienia.... W taki sposób to przestaną go traktować poważnie
Dodano: 22.12.2020 17:53    Przez: Stary Ch...j
avatar "Artur Cz. Ojciec zastrzeżonego rok temu Adama..." Lm może by tak ostrożniej szargał cudzym wizerunkiem i dobrym imieniem??? Jak lm taki niezależny i obiektywny, to może poda też imię i literę nazwiska policjanta oraz jednostkę gdzie teraz pracuje, może poda imię i nazwiska prokuratora, nazwiska biegłych.... Bo szasta na prawo i lewo wizerunkiem jednych, chroniąc drugich????
Dodano: 22.12.2020 18:09    Przez: Stary Ch...j
zgadza się -jestes stary .....