Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16415) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Pomosty wyremontowane. Przystań Gosławice szykuje się do sezonu

Dodano: 15.05.2021 17:18
Źródło: LM.pl

Dwa pomosty żeglarskie w Przystani Gosławice przeszły generalny remont. MOSiR szykuje się do sezonu.

Środki na inwestycje w Przystani Gosławice w styczniu ubiegłego roku przekazali konińscy radni. Za 240 tys. zł udało się przeprowadzić generalny remont pomostu numer 1. Na długości około 25 metrów jest on teraz pomostem stałym z odnowioną stalową konstrukcją, a w dalszej części połączony trapem łukowym z częścią pływającą o długości 40 metrów. Nowy pomost wyposażono w siedem punktów dystrybucji mediów. Obiekt jest oświetlony, oznakowany, posiada drabinki i światło nawigacyjne. Ale nie tylko pomost numer 1 się zmienił. Odnowiony został również pomost nr 3.

- Tak jak wiele prac w tym roku, także to miejsce odnowiliśmy dzięki zaangażowaniu naszych pracowników. Wymieniono i zakonserwowano poszycie na pomoście na całej jego długości (ok. 42 metrów), ponadto konstrukcja pomostu została gruntownie oczyszczona, wypiaskowana i pomalowana – mówi Ewa Kulczyńska dyrektor MOSIR w Koninie.

Natomiast przy pomoście nr 2 wyremontowano slip. Przy pomostach nr 1, 2 i 3 ułożono kostkę brukową. Nowe ciągli komunikacyjne powstały też między domkami letniskowymi.

- Zadbaliśmy też o miłośników kąpieli. Nawieziono 60 ton piasku na teren istniejącej już plaży, przed nami jeszcze prace związane z kąpieliskiem, a więc odnowienie brodzika dla najmłodszych gości oraz przedsezonowe oczyszczenie dna kąpieliska i nabrzeża – tłumaczy Ewa Kulczyńska.

Nowością w tym roku w Przystani Gosławice będzie pole namiotowe. Tak jak w ubiegłych latach po jeziorze Pątnowskim pływał będzie tramwaj wodny.

 

fot. konin.pl

  • Pomosty wyremontowane. Przystań Gosławice szykuje się do sezonu
  • Pomosty wyremontowane. Przystań Gosławice szykuje się do sezonu
  • Pomosty wyremontowane. Przystań Gosławice szykuje się do sezonu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W tym roku nie będzie wiosny ani lata, a więc się nie podniecajcie.
Dodano: 16.05.2021 16:07    Przez: Zimno

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.